08.08.2001 < | Football matches for 9.08.2001 | > 10.08.2001 |
Day 1 | |||||||||
16:30 | Ružomberok | | Belshina | 3:1 (2:0) | |||||
Ružomberok | |||||||||
16:30 | Matador | | Sliema Wanderers | 3:0 (1:0) | |||||
Púchov | |||||||||
17:00 | Polonia Warszawa | | TNS | 4:0 (0:0) | |||||
Łódź | |||||||||
17:30 | Obilić | | Gøta | 4:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:30 | Pelister | | St. Gallen | 0:2 (0:1) | |||||
Bitola | |||||||||
18:00 | Dinamo Bucureşti | | Dinamo Tiranë | 1:0 (1:0) | |||||
Bucureşti | |||||||||
18:00 | Braşov | | MIKA Ashtarak | 5:1 (3:0) | |||||
Braşov | |||||||||
18:00 | Dinaburg | | Osijek | 2:1 (0:0) | |||||
Daugavpils | |||||||||
18:00 | Tirana | | Apollon Limassol | 3:2 (0:1) | |||||
Tiranë | |||||||||
18:00 | CSKA Kiev | | Jokerit | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Atlantas | | Rapid Bucureşti | 0:4 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
18:00 | Trans | | Elfsborg | 3:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
18:30 | HB Tórshavn | | Grazer AK | 2:2 (0:0) | |||||
Tórshavn | |||||||||
18:30 | Midtjylland | | Glentoran | 1:1 (1:0) | |||||
Silkeborg | |||||||||
18:45 | Glenavon | | Kilmarnock | 0:1 (0:0) | |||||
Lurgan | |||||||||
19:00 | Viking | | Brotnjo | 1:0 (0:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
19:00 | Shakhtsyor Salihorsk | | CSKA Sofia | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
19:00 | HJK | | Ventspils | 2:1 (1:0) | |||||
Helsinki | |||||||||
19:00 | Etzella | | Legia Warszawa | 0:4 (0:3) | |||||
Ettelbréck | |||||||||
19:00 | Fylkir | | Pogoń | 2:1 (2:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
19:00 | Neftçi | | Gorica | 0:0 | |||||
Baku | |||||||||
19:00 | Cwmbran Town | | Slovan Bratislava | 0:4 (0:2) | |||||
Cardiff | |||||||||
19:30 | Longford Town | | Lovech | 1:1 (0:1) | |||||
Longfort | |||||||||
19:30 | Vaduz | | Varteks | 3:3 (1:0) | |||||
Vaduz | |||||||||
19:30 | Birkirkara | | Lokomotivi Tbilisi | 0:0 | |||||
Ta' Qali | |||||||||
20:00 | Vardar | | Standard | 0:3 (0:1) | |||||
Skopje | |||||||||
20:00 | Dinamo Tbilisi | | BATE | 2:1 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
20:00 | Olympiakos Nicosia | | Dunaújváros | 2:2 (0:1) | |||||
Nicosia | |||||||||
20:00 | Ararat | | Hapoel Tel Aviv | 0:2 (0:2) | |||||
Erevan | |||||||||
20:00 | Maccabi Tel Aviv | | Žalgiris | 6:0 (3:0) | |||||
Tel Aviv | |||||||||
20:00 | MyPa Anjalankoski | | Helsingborgs | 1:3 (0:1) | |||||
Anjalankoski | |||||||||
20:15 | Olimpija Ljubljana | | Shafa | 4:0 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
20:15 | Dinamo Zagreb | | Flora | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
20:15 | Brugge | | IA | 4:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20:15 | Debrecen | | Nistru | 3:0 (2:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
20:30 | Cosmos | | Rapid Wien | 0:1 (0:1) | |||||
Serravalle | |||||||||
20:30 | Brøndby | | Shelbourne | 2:0 (1:0) | |||||
København | |||||||||
20:30 | Zimbru | | Gaziantepspor | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
20:30 | Santa Coloma | | Partizan | 0:1 (0:1) | |||||
Andorra la Vella | |||||||||
21:00 | Marítimo | | Sarajevo | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
21:30 | AÉK | | Grevenmacher | 6:0 (2:0) | |||||
Athens |
Day 1 | |||||||||
MetroStars | | Deportivo Italchacao | 2:0 (1:0) | ||||||
East Rutherford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Millonarios | 6 | 4 | 0 | 2 | 10-7 | 12 | |||
2. | Deportivo Italchacao | 6 | 4 | 0 | 2 | 9-8 | 12 | |||
3. | MetroStars | 6 | 3 | 0 | 3 | 8-5 | 9 | |||
4. | Guadalajara | 6 | 1 | 0 | 5 | 3-10 | 3 |
Day 1 | |||||||||
Atlético Nacional | | Universitario de Deportes | 3:0 (1:0) | ||||||
Medellín |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:00 | Portovyk (Illichovsk) | | Spartak (Sumy) | 2:1 (0:1) | 1:0 (1:0) | 3:1 | |||
Illichivsk | |||||||||
18:00 | Mashynobudivnyk (Druzhkivka) | | Oskil (Kupyansk) | 1:2 (1:0) | 2:0 (1:0) | 3:2 | |||
Druzhkivka | |||||||||
18:00 | Electron (Romny) | | Arsenal (Kharkiv) | 1:0 (0:0) | 3:1 (2:0) | 4:1 | |||
Romny Elektron Stadium | |||||||||
18:00 | Enerhetyk (Burshtyn) | | Hazovyk-Skala (Stryi) | 1:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Burshtyn | |||||||||
18:00 | Dynamo (Lviv) | | Bukovyna (Chernivtsy) | 1:0 (1:0) | 1:2 (0:2) | 2:2 | |||
Lviv | |||||||||
18:00 | Ros (Bila Tserkva) | | FK Cherkasy (Cherkasy) | 0:2 (0:0) | 2:3 (1:2) | 2:5 | |||
Bila Tserkva | |||||||||
18:00 | Sokil (Zolochiv) | | FK Krasyliv (Krasyliv) | 2:0 (0:0) | 4:4 (2:1) | 6:4 | |||
Zolochiv Druzhba Stadium |
Day 5 | |||||||||
Chornomorets | | Polissya | 1:2 (0:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Elektrometalurh-NZF | | Naftovyk | 1:0 (1:0) | ||||||
Nikopol | |||||||||
SK Volyn-1 | | Zirka | 3:1 (1:1) | ||||||
Lutsk | |||||||||
FK Vinnytsya | | Prykarpattya | 2:1 (1:0) | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
Karpaty-2 | | Stal | 0:0 | ||||||
Kamianka-Buzka | |||||||||
Dnipro-2 | | Shakhtar-2 | 1:1 (0:1) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
SK Mykolaiv | | Nyva | 3:1 (2:1) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Dynamo-2 | | Obolon | 1:2 (0:1) | ||||||
Chapayivka | |||||||||
Borisfen | | CSKA-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Boryspil |
Day 17 | |||||||||
19:00 | Hammarby | | Djurgårdens | 0:1 | |||||
Solna | |||||||||
19:00 | Häcken | | Göteborg | 3:0 | |||||
Göteborg |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Guarani | | Fluminense | 1:1 (0:1) | |||||
Campinas | |||||||||
20:30 | Portuguesa | | Sport | 2:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
20:30 | América-MG | | Atlético-MG | 0:1 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
20:30 | Botafogo | | Bahia | 3:2 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |