22.06.2001 < | Football matches for 23.06.2001 | > 24.06.2001 |
Day 2 | |||||||||
18:30 | Bahrain | | Bosnia and Herzegovina | 0:1 (0:1) | |||||
Shah Alam | |||||||||
20:30 | Malaysia | | Slovakia | 0:2 (0:1)* | |||||
Bermuda | | Trinidad and Tobago | 0:5 (0:2) | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Bylis | | Universitatea Craiova | 0:1 (0:0) | 3:3 (1:2) | 3:4 | ||||
Tiranë | |||||||||
TVMK | | Hapoel Haifa | 0:3 (0:1) | 0:2 (0:0) | 0:5 | ||||
Tallinn | |||||||||
Hibernians Paola | | Zagłębie Lubin | 1:0 (1:0) | 0:4 (0:2) | 1:4 | ||||
Paola | |||||||||
Publikum | | AGF | 7:1 (4:1) | 0:1 (0:0) | 7:2 | ||||
Celje | |||||||||
Sartid | | Dundee | 5:2 (3:1) | 0:0 | 5:2 | ||||
Smederevo | |||||||||
Lausanne | | Sant Julià | 6:0 (2:0) | 3:1 (2:1) | 9:1 | ||||
Lausanne | |||||||||
Gloria | | Jazz | 2:1 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:2 | ||||
Bistriţa | |||||||||
Slaven Belupo | | Anorthosis | 7:0 (4:0) | 2:0 (1:0) | 9:0 | ||||
Koprivnica | |||||||||
AIK | | Carmarthen Town | 3:0 (2:0) | 0:0 | 3:0 | ||||
Solna | |||||||||
Lokeren | | B68 | 0:0 | 4:2 (2:2) | 4:2 | ||||
Lokeren | |||||||||
Cliftonville | | Tiligul | 1:3 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:1) | 1:4 | ||||
Belfast | |||||||||
Metalurgs | | Cork City | 2:1 (2:0) | 1:0 (0:0) | 3:1 | ||||
Liepāja |
Day 13 | |||||||||
Avtomobilist | | Krivichi | 1:1 (1:0) | ||||||
Dynamo-SPb | | Neftyanik | 3:1 (2:0) | ||||||
Nika | | Lotto-MKM | 1:3 (0:0) | ||||||
Oazis | | Sportakademklub | 0:2 (0:1) | ||||||
Svetogorets | | Dynamo Vologda | 1:0 (0:0) | ||||||
Severstal | | Lokomotiv-Zenit-2 | 0:0 | ||||||
Spartak Kostroma | | Mosenergo | 0:2 (0:1) | ||||||
Spartak-Telekom | | Spartak Shchyolkovo | 2:0 (0:0) | ||||||
Torpedo Vladimir | | Pskov-2000 | 0:2 (0:2) | ||||||
FK Rybinsk | | Volochanin-89 | 0:1 (0:1) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo-SPb | 38 | 29 | 6 | 3 | 84-21 | 93 | ||
2. | Pskov-2000 | 38 | 23 | 11 | 4 | 61-31 | 80 | ||
3. | Volochanin-89 | 38 | 20 | 12 | 6 | 45-21 | 72 | ||
4. | Mosenergo | 38 | 21 | 6 | 11 | 67-39 | 69 | ||
5. | Dynamo Vologda | 38 | 20 | 9 | 9 | 58-31 | 69 | ||
6. | Severstal | 38 | 20 | 7 | 11 | 66-48 | 67 | ||
7. | Svetogorets | 38 | 20 | 6 | 12 | 66-46 | 66 | ||
8. | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 38 | 16 | 14 | 8 | 56-39 | 62 | ||
9. | Spartak Shchyolkovo | 38 | 15 | 16 | 7 | 52-35 | 61 | ||
10. | Neftyanik | 38 | 15 | 11 | 12 | 46-38 | 56 |
Day 13 | |||||||||
Vityaz Podolsk | | Arsenal-2 | 0:0 | ||||||
Dynamo Bryansk | | Salyut-Energiya | 0:2 (0:2) | ||||||
Don | | Agrokomplekt | 0:1 (0:0) | ||||||
Krasnoznamensk | | Lokomotiv Kaluga | 1:3 (1:2) | ||||||
Spartak Lukhovitsy | | Titan | 1:2 (0:0) | ||||||
Spartak-Orekhovo | | Spartak Tambov | 2:1 (0:0) | ||||||
Fabus | | Metallurg Lipetsk | 0:2 (0:1) | ||||||
FK Yelyets | | Lokomotiv Liski | 0:1 (0:1) | ||||||
FK Kolomna | | Kosmos | 1:1 (1:1) | ||||||
FK Oryol | | Avangard | 1:0 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Metallurg Lipetsk | 38 | 26 | 9 | 3 | 82-19 | 87 | |
2. | Salyut-Energiya | 38 | 25 | 10 | 3 | 78-29 | 85 | |
3. | Dynamo Bryansk | 38 | 24 | 10 | 4 | 64-23 | 82 | |
4. | Vityaz Podolsk | 38 | 22 | 9 | 7 | 73-34 | 75 | |
5. | FK Oryol | 38 | 19 | 10 | 9 | 48-28 | 67 | |
6. | Spartak Tambov | 38 | 19 | 8 | 11 | 58-46 | 65 | |
7. | Lokomotiv Kaluga | 38 | 19 | 5 | 14 | 60-53 | 62 | |
8. | Avangard | 38 | 17 | 7 | 14 | 47-41 | 58 | |
9. | Spartak-Orekhovo | 38 | 13 | 7 | 18 | 41-50 | 46 | |
10. | Spartak Lukhovitsy | 38 | 12 | 10 | 16 | 35-42 | 46 |
Day 12 | |||||||||
Dynamo Izhevsk | | Dynamo-Mashinostroitel | 1:1 (1:1) | ||||||
Izhevsk | |||||||||
17:30 | Uralets | | Metallurg-Metiznik | 5:0 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Zenit | | Nosta | 1:1 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Spartak Kurgan | | Sodovik | 0:8 (0:4) | |||||
Kurgan | |||||||||
18:00 | UralAZ | | Gazovik | 3:1 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
18:00 | FK Berezniki | | KAMAZ | 0:2 (0:1) | |||||
Berezniki | |||||||||
18:00 | Energiya | | Dynamo Perm | 1:4 (0:2) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
18:30 | Uralmash | | Alnas | 5:0 (2:0) | |||||
Yekaterinburg |
Day 12 | |||||||||
18:00 | Dynamo Omsk | | Luch | 0:8 (0:3) | |||||
Omsk | |||||||||
18:00 | Kuzbass-Dynamo | | Amur-Energiya | 3:0 (2:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
18:00 | Metallurg-ZAPSIB | | FK Tyumen | 1:0 (1:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Barnaul | | Irtysh | 0:1 (0:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
18:30 | Shakhtyor Prokopievsk | | SKA-Energiya | 0:3 (0:1) | |||||
Prokopyevsk | |||||||||
19:00 | Chkalovets-1936 | | Okean | 2:1 (0:1) | |||||
Novosibirsk |
Day 33 | |||||||||
Chornomorets | | Prykarpattya | 6:0 (4:0) | ||||||
Odesa |
Day 22 | |||||||||
16:15 | Vasas SC | | Zalaegerszegi TE | 6:3 (2:1) | |||||
Budapest | |||||||||
16:15 | ETO | | MATÁV | 4:2 (3:1) | |||||
Győr | |||||||||
16:15 | MTK Hungária | | Újpest | 1:2 (1:2) | |||||
Budapest | |||||||||
16:15 | Videoton Fehérvár | | Kispest Honvéd | 4:1 (1:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
16:15 | Debrecen | | Ferencváros | 0:2 (0:1) | |||||
Debrecen |
Dallas Burn | | Columbus Crew | 1:2 (1:1) | ||||||
Dallas | |||||||||
Tampa Bay Mutiny | | D.C. United | 3:2 (3:0) | ||||||
Tampa | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | MetroStars | 2:0 (0:0) | ||||||
Pasadena | |||||||||
Chicago Fire | | New England Revolution | 1:1 aet (0:0, 1:1) | ||||||
Chicago | |||||||||
San Jose Earthquakes | | Kansas City Wizards | 2:0 (1:0) | ||||||
San Jos? |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Miami Fusion | 26 | 16 | 5 | 5 | 57-36 | 53 | ||
2. | MetroStars | 26 | 13 | 3 | 10 | 38-35 | 42 | ||
3. | New England Revolution | 27 | 7 | 6 | 14 | 35-52 | 27 | ||
4. | D.C. United | 26 | 8 | 2 | 16 | 42-50 | 26 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chicago Fire | 27 | 16 | 5 | 6 | 50-30 | 53 | ||
2. | Columbus Crew | 26 | 13 | 6 | 7 | 49-36 | 45 | ||
3. | Dallas Burn | 26 | 10 | 5 | 11 | 48-47 | 35 | ||
4. | Tampa Bay Mutiny | 27 | 4 | 2 | 21 | 32-68 | 14 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 26 | 14 | 5 | 7 | 52-36 | 47 | ||
2. | San Jose Earthquakes | 26 | 13 | 6 | 7 | 47-29 | 45 | ||
3. | Kansas City Wizards | 27 | 11 | 3 | 13 | 33-53 | 36 | ||
4. | Colorado Rapids | 26 | 5 | 8 | 13 | 36-47 | 23 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |