02.03.2001 < | Football matches for 3.03.2001 | > 04.03.2001 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Sporting Clube | | Gazelle | -:+ | 2:5 | 2:5 | ||||
Day 12 | |||||||||
Turan | | Dinamo-Bakı | 2:1 | ||||||
Day 29 | |||||||||
19:45 | Coventry City | | Chelsea | 0:0 | |||||
Coventry | |||||||||
19:45 | Middlesbrough | | Charlton Athletic | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
19:45 | Manchester City | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
19:45 | Leeds United | | Manchester United | 1:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
19:45 | Everton | | Newcastle United | 1:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
19:45 | Leicester City | | Liverpool | 2:0 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
19:45 | Derby County | | Tottenham Hotspur | 2:1 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
19:45 | Arsenal | | West Ham United | 3:0 (3:0) | |||||
London |
Day 35 | |||||||||
Blackburn Rovers | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | ||||||
Blackburn | |||||||||
Crewe Alexandra | | Tranmere Rovers | 3:1 (0:1) | ||||||
Crewe | |||||||||
Crystal Palace | | Preston North End | 0:2 (0:2) | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Barnsley | 0:2 (0:1) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Huddersfield Town | | Norwich City | 2:0 (1:0) | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Portsmouth | | Burnley | 2:0 (0:0) | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Queens Park Rangers | | Sheffield United | 1:3 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Gillingham | 2:1 (1:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stockport County | | Wimbledon | 2:2 (1:1) | ||||||
Stockport | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Nottingham Forest | 2:0 (0:0) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 30 | 11 | 5 | 90-32 | 101 | ||
2. | Blackburn Rovers | 46 | 26 | 13 | 7 | 76-39 | 91 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 24 | 15 | 7 | 76-45 | 87 | ||
4. | Preston North End | 46 | 23 | 9 | 14 | 64-52 | 78 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 23 | 9 | 14 | 59-48 | 78 | ||
6. | West Bromwich Albion | 46 | 21 | 11 | 14 | 60-52 | 74 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 9 | 16 | 50-54 | 72 | ||
8. | Wimbledon | 46 | 17 | 18 | 11 | 71-50 | 69 | ||
9. | Watford | 46 | 20 | 9 | 17 | 76-67 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 19 | 11 | 16 | 52-49 | 68 |
Day 24 | |||||||||
Lierse | | Anderlecht | 0:0 | ||||||
Louviéroise | | Eendracht Aalst | 3:0 | ||||||
Germinal Beerschot | | Mechelen | 4:1 | ||||||
Gent | | Charleroi | 1:1 | ||||||
Mouscron | | Beveren | 0:0 | ||||||
Genk | | Antwerp | 1:1 | ||||||
Standard | | Sint-Truiden | 1:1 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Lovech | | CSKA | 4:1 | ||||||
Minyor | | Lokomotiv | 0:1 | ||||||
Slavia | | Velbazhd | 0:2 | ||||||
Spartak | | Neftochimik | 1:2 | ||||||
Hebar 1920 | | Botev | 3:0 | ||||||
Chernomorets | | Cherno More | 0:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
14:30 | ETO | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (1:1) | |||||
Győr | |||||||||
14:30 | Kispest Honvéd | | MATÁV | 2:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
16:45 | Ferencváros | | Dunaferr | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
17:00 | Videoton Fehérvár | | Tatabánya | 1:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
18:30 | Vasas SC | | Újpest | 6:2 (2:1) | |||||
Budapest |
Day 23 | |||||||||
PSV | | Roda | 0:0 | ||||||
Willem II | | De Graafschap | 6:0 (3:0) | ||||||
Day 25 | |||||||||
Mallorca | | Deportivo La Coruna | 2:1 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Barcelona | 2:2 (2:1) | ||||||
Real Sociedad | | Rayo Vallecano | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Valencia | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 23 | |||||||||
Salgueiros | | Sporting | 2:5 (2:3) | ||||||
Day 28 | |||||||||
17:15 | Lyon | | Bordeaux | 2:1 (0:1) | |||||
Lyon | |||||||||
20:00 | Metz | | Saint-Étienne | 3:0 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Auxerre | | Monaco | 1:0 (1:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
20:00 | Strasbourg | | Guingamp | 0:1 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
20:00 | Lille | | Marseille | 1:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
20:00 | Bastia | | Troyes | 2:2 (2:2) | |||||
Bastia | |||||||||
20:00 | Paris Saint-Germain | | Toulouse | 3:0 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Sedan | | Lens | 2:2 (0:1) | |||||
Sedan |
Day 18 | |||||||||
Teplice | | Viktoria Žižkov | 1:2 (0:2) | ||||||
Teplice |
Day 30 | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Aberdeen | 0:0 | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Dundee | 2:3 (1:0) | |||||
Perth | |||||||||
15:00 | Rangers | | Hearts | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee United | | St. Mirren | 4:0 (2:0) | |||||
Dundee |
Day 5 | |||||||||
Gimnasia y Esgrima | | Unión | 4:2 (3:1) | ||||||
Day 21 | |||||||||
Brisbane Strikers | | South Melbourne | 3:2 (1:2) | ||||||
Brisbane | |||||||||
Canberra Cosmos | | Newcastle United | 3:2 (2:0) | ||||||
Canberra | |||||||||
Northern Spirit | | Adelaide Force | 2:3 (0:1) | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney Olympic | | Marconi Fairfield | 1:0 (0:0) | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney United | | Melbourne Knights | 0:1 (0:1) | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | South Melbourne | 30 | 21 | 6 | 3 | 70-24 | 69 | ||
2. | Wollongong City Wolves | 30 | 18 | 7 | 5 | 80-40 | 61 | ||
3. | Perth Glory | 30 | 18 | 7 | 5 | 73-33 | 61 | ||
4. | Sydney Olympic | 30 | 17 | 6 | 7 | 58-37 | 57 | ||
5. | Marconi Fairfield | 30 | 14 | 8 | 8 | 42-33 | 50 | ||
6. | Melbourne Knights | 30 | 14 | 7 | 9 | 61-46 | 49 | ||
7. | Adelaide Force | 30 | 12 | 7 | 11 | 54-54 | 43 | ||
8. | Football Kingz | 30 | 12 | 7 | 11 | 52-52 | 43 | ||
9. | Parramatta Power | 30 | 13 | 3 | 14 | 42-44 | 42 | ||
10. | Sydney United | 30 | 12 | 6 | 12 | 46-56 | 42 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00* | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
3:2 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
5:0 | |
5:0 | |
0:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |