14.10.2000 < | Football matches for 15.10.2000 | > 16.10.2000 |
Day 4 | |||||||||
Africa Sports | | Sable | 3:1 | ||||||
Abidjan |
Day 4 | |||||||||
Hearts of Oak | | Lobi Stars | 2:0 | ||||||
Accra |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Hearts of Oak | 6 | 4 | 2 | 0 | 12-5 | 14 | |||
2. | Al Ahly Cairo | 6 | 2 | 2 | 2 | 10-9 | 8 | |||
3. | Lobi Stars | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-9 | 7 | |||
4. | Jeanne d'Arc | 6 | 0 | 3 | 3 | 6-12 | 3 |
Day 1 | |||||||||
Iwuanyanwu Nationale | | Kabylie | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Al Ittihad | | Canon | 1:1 | ||||||
Day 38 | |||||||||
Dynamo-2 | | Lokomotiv-2 | 2:0 (2:0) | ||||||
Serpukhov | |||||||||
Zenit-2 | | CSKA-2 | 2:1 (1:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Saturn-2 | | Sportakademklub | 0:1 (0:1) | ||||||
Rybolovo | |||||||||
Torpedo-2 | | Oazis | 2:1 (0:0) | ||||||
Moscow |
Day 36 | |||||||||
Angusht | | Sudostroitel | 2:1 (2:1) | ||||||
Nazran | |||||||||
Venets | | Spartak-Kavkaztransgaz | 0:0 | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Kavkazkabel | 1:0 (0:0) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Chernomorets-2 | 3:0 (1:0) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Druzhba | | Torpedo Taganrog | 2:0 (2:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Nart | | Kuban | 3:2 (2:1) | ||||||
Nartkala Khimik Stadium | |||||||||
Rostselmash-2 | | Vityaz | 2:3 (1:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
FK Mozdok | | SKA | 0:1 (0:0) | ||||||
Mozdok | |||||||||
Shahtyor | | Iriston | 1:1 (0:0) | ||||||
Shakhty | |||||||||
16:00 | Avtodor | | Slavyansk | 1:0 (0:0) | |||||
Oktyabrskoye |
Day 34 | |||||||||
Biokhimik-Mordovia | | Energetik Uren | 0:2 (0:1) | ||||||
Insar Start Stadium | |||||||||
Krylia Sovetov-2 | | Metallurg Vyksa | 2:1 (2:0) | ||||||
Samara | |||||||||
Olimpiya | | Lada-Energiya | 1:2 (0:2) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Rotor-2 | | Iskra | 3:0 (2:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Torpedo Volzhskiy | | Salyut | 2:1 (0:1) | ||||||
Volzhsky | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | FK Balakovo | 2:1 (0:1) | ||||||
Pavlovo | |||||||||
Khimik | | Volga | 1:0 (0:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Khopyor | | Svetotechnika | 0:1 (0:1) | ||||||
Balashov |
Day 32 | |||||||||
15:00 | Dynamo Izhevsk | | Spartak Yoshkar-Ola | 0:1 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | KAMAZ-Chally | | Spartak Kurgan | 3:1 (2:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16:00 | Zenit | | Dynamo Perm | 2:1 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
16:00 | Sodovik | | UralAZ | 1:1 (0:1) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
16:30 | Uralmash | | Uralets | 5:1 (2:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
17:00 | Gazovik | | Metallurg-Metiznik | 1:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
17:00 | Neftekhimik | | FK Tyumen | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17:00 | Energiya Chaikovskiy | | Dynamo-Mashinostroitel | 2:1 (1:1) | |||||
Chaykovsky |
Day 11 | |||||||||
Dnipro | | Kryvbas | 1:0 (0:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Metalurh Donetsk | | CSKA | 1:1 (1:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Vorskla | | Nyva | 1:0 (1:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Karpaty | | Stal | 2:1 (0:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Tavriya | | Metalurh Mariupol | 1:1 (1:0) | ||||||
Simferopol |
Day 23 | |||||||||
Dinamo | | Lernagorts | 1:1 | ||||||
Zvartnots-AAL | | MIKA | 0:3 | ||||||
Araks | | Kilikia | 3:0 | ||||||
Ararat | | Shirak | 0:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
15:00 | Dynamo Brest | | Vedrych-97 | 1:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
15:00 | Naftan-Devon | | BATE | 0:7 (0:2) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
15:00 | FK Homel | | Lokomotiv-96 | 2:1 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
15:00 | Slavia | | Kamunalnik | 5:0 (2:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
15:30 | FK Lida | | Belshina | 0:1 (0:0) | |||||
Lida | |||||||||
15:30 | Tarpeda-MAZ | | Dnepr-Transmash | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
16:00 | Tarpeda-Kadzina | | Shakhtsyor | 1:4 (0:1) | |||||
Mogilev |
Day 11 | |||||||||
Agro | | Tiligul | -:+ | ||||||
Nistru | | Zimbru | 0:2 | ||||||
Olimpia | | Haiduc-Sporting | 0:2 | ||||||
Sheriff | | Constructorul | 0:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
19:45 | Derby County | | Liverpool | 0:4 (0:1) | |||||
Derby |
Day 12 | |||||||||
Fulham | | Blackburn Rovers | 2:1 (1:1) | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 30 | 11 | 5 | 90-32 | 101 | ||
2. | Blackburn Rovers | 46 | 26 | 13 | 7 | 76-39 | 91 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 24 | 15 | 7 | 76-45 | 87 | ||
4. | Preston North End | 46 | 23 | 9 | 14 | 64-52 | 78 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 23 | 9 | 14 | 59-48 | 78 | ||
6. | West Bromwich Albion | 46 | 21 | 11 | 14 | 60-52 | 74 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 9 | 16 | 50-54 | 72 | ||
8. | Wimbledon | 46 | 17 | 18 | 11 | 71-50 | 69 | ||
9. | Watford | 46 | 20 | 9 | 17 | 76-67 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 19 | 11 | 16 | 52-49 | 68 |
Day 9 | |||||||||
Westerlo | | Louviéroise | 2:1 (1:1) | ||||||
Eendracht Aalst | | Brugge | 0:2 (0:0) | ||||||
Harelbeke | | Mechelen | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
17:30 | Hansa | | Hertha | 0:2 (0:1) | |||||
Rostock | |||||||||
17:30 | Unterhaching | | Wolfsburg | 0:3 (0:1) | |||||
Unterhaching |
Day 14 | |||||||||
Sparta | | Feyenoord | 1:4 (1:1) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Vitesse | | Ajax | 3:2 (1:1) | ||||||
Roosendaal | | De Graafschap | 2:4 (2:3) | ||||||
Roosendaal |
Day 5 | |||||||||
Atlético Osasuna | | Real Oviedo | 0:0 | ||||||
Numancia | | Athletic | 0:0 | ||||||
Real Zaragoza | | Real Valladolid | 0:0 | ||||||
Mallorca | | Racing | 2:1 (0:1) | ||||||
Celta de Vigo | | Alavés | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Salgueiros | | Alverca | 3:1 (1:0) | ||||||
Benfica | | Belenenses | 1:0 (1:0) | ||||||
Estrela | | Campomaiorense | 4:0 (2:0) | ||||||
Beira Mar | | Farense | 0:2 (0:1) | ||||||
Porto | | Vitória | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 23 | |||||||||
Halmstad | | Västra Frölunda | 2:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Trelleborg | | AIK | 2:1 | ||||||
Trelleborg |
Day 10 | |||||||||
Vélez Sársfield | | Chacarita Juniors | 1:0 | ||||||
Estudiantes | | Racing Club | 1:1 | ||||||
Rosario Central | | Los Andes | 6:2 | ||||||
Belgrano | | Newell's Old Boys | 5:1 | ||||||
River Plate | | Boca Juniors | 1:1 | ||||||
Day 24 | |||||||||
Fluminense | | Cruzeiro | 2:1 (1:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Botafogo | | São Paulo | 1:0 (0:0) | ||||||
Niterói | |||||||||
Guarani | | Corinthians | 3:2 (3:1) | ||||||
Campinas | |||||||||
Juventude | | Goiás | 1:2 (0:2) | ||||||
Caxias do Sul | |||||||||
Santa Cruz | | Coritiba | 1:1 (1:0) | ||||||
Recife | |||||||||
Grêmio | | Portuguesa | 2:2 (1:1) | ||||||
Porto Alegre |
Day 1 | |||||||||
Anapolina | | Paraná | 0:1 | ||||||
Anápolis | |||||||||
Avaí | | Fortaleza | 0:2 | ||||||
Florianópolis | |||||||||
Bangu | | São Raimundo | 2:1 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Criciúma | | Náutico | 1:2 | ||||||
Criciúma | |||||||||
Paysandu | | Botafogo-SP | 3:0 | ||||||
Belém |
Day 5 | |||||||||
Tuna Luso | | Atlético-GO | 3:2 | ||||||
Belém | |||||||||
Ypiranga | | Juazeiro | 3:2 | ||||||
Macapá |
Day 5 | |||||||||
Corinthians Alagoano | | Tocantinópolis | 5:1 | ||||||
Maceió |
Day 5 | |||||||||
Flamengo-PI | | Confiança | 3:5 | ||||||
Teresina | |||||||||
Moto Club | | Operário-MS | 1:0 | ||||||
São Luís |
Day 5 | |||||||||
Friburguense | | Malutrom | 0:0 | ||||||
Nova Friburgo | |||||||||
Rio Branco-SP | | Santo André | 4:0 | ||||||
Americana |
Day 5 | |||||||||
Jundiaí | | Matonense | 7:0 | ||||||
Jundiaí | |||||||||
Portuguesa Santista | | Juventus | 2:0 | ||||||
Santos |
Day 5 | |||||||||
Olímpia | | União Bandeirante | 3:1 | ||||||
Olímpia | |||||||||
Uberlândia | | Rio Branco-PR | 0:0 | ||||||
Uberlândia |
Kansas City Wizards | | Chicago Fire | 1:0 (1:0) | ||||||
Washington |
Day 1 | |||||||||
Sydney Olympic | | Football Kingz | 2:0 (1:0) | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney United | | Northern Spirit | 2:1 (0:1) | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | South Melbourne | 30 | 21 | 6 | 3 | 70-24 | 69 | ||
2. | Wollongong City Wolves | 30 | 18 | 7 | 5 | 80-40 | 61 | ||
3. | Perth Glory | 30 | 18 | 7 | 5 | 73-33 | 61 | ||
4. | Sydney Olympic | 30 | 17 | 6 | 7 | 58-37 | 57 | ||
5. | Marconi Fairfield | 30 | 14 | 8 | 8 | 42-33 | 50 | ||
6. | Melbourne Knights | 30 | 14 | 7 | 9 | 61-46 | 49 | ||
7. | Adelaide Force | 30 | 12 | 7 | 11 | 54-54 | 43 | ||
8. | Football Kingz | 30 | 12 | 7 | 11 | 52-52 | 43 | ||
9. | Parramatta Power | 30 | 13 | 3 | 14 | 42-44 | 42 | ||
10. | Sydney United | 30 | 12 | 6 | 12 | 46-56 | 42 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |