02.09.2000 < | Football matches for 3.09.2000 | > 04.09.2000 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Faroe Islands | | Slovenia | 2:2 (0:1) | |||||
Toftir | |||||||||
18:00 | Luxembourg | | Yugoslavia | 0:2 (0:2) | |||||
Lëtzebuerg |
Day 1 | |||||||||
20:20 | Israel | | Liechtenstein | 2:0 (1:0) | |||||
Ramat Gan |
Day 4 | |||||||||
12:00 | Mexico | | Panama | 7:1 (3:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
16:00 | Trinidad and Tobago | | Canada | 4:0 (2:0) | |||||
Port of Spain |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Jamaica | | Saint Vincent and Grenadines | 2:0 (1:0) | |||||
Kingston |
Day 4 | |||||||||
11:00 | Costa Rica | | Barbados | 3:0 (2:0) | |||||
San José | |||||||||
14:00 | USA | | Guatemala | 1:0 (0:0) | |||||
Washington |
Day 1 | |||||||||
Congo | | South Africa | 1:2 (0:1) | ||||||
Pointe-Noire | |||||||||
Liberia | | Mauritius | 4:0 (1:0) | ||||||
Monrovia |
Day 1 | |||||||||
Algeria | | Burkina Faso | 1:1 (0:0) | ||||||
Alger | |||||||||
Burundi | | Angola | 0:0 | ||||||
Bujumbura |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Togo | | Sierra Leone | 2:0 (1:0), pen. 4:2 | 0:2 (0:1) | 2:2 | ||||
Lomé |
Thailand | | Uzbekistan | 4:2 (4:2) | ||||||
China | |||||||||
China | | Iraq | 4:1 (1:0) | ||||||
Shanghai |
Day 27 | |||||||||
Spartak-Chukotka | | Tom | 0:3 | ||||||
17:00 | Shinnik | | Lada | 3:1 (3:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:30 | Volgar-Gazprom | | Gazovik-Gazprom | 0:0 | |||||
Astrakhan | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Chita | | Zhemchuzhina | 1:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
18:00 | Kristall | | Nosta | 3:0 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:00 | Rubin | | Torpedo-ZIL | 2:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Metallurg Lipetsk | | Baltika | 2:1 (1:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:30 | Metallurg Krasnoyarsk | | Spartak Nalchik | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
19:00 | Sokol | | Amkar | 3:1 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
19:00 | Arsenal | | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 2:0 (1:0) | |||||
Tula |
Day 20 | |||||||||
Amur-Energiya | | Selenga | 5:1 (3:0) | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
17:00 | Chkalovets-Olimpik | | Luch | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18:00 | Irtysh | | Okean | 1:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
18:30 | Sibiryak | | Dynamo Omsk | 2:0 (0:0) | |||||
Bratsk | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | Zvezda | 2:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk |
Day 4 | |||||||||
Sokil | | Halychyna | 4:0 | ||||||
Karpaty-2 | | Prykarpattya-2 | 2:0 | ||||||
FK Kalush | | Naftovyk Dolyna | 2:5 | ||||||
Techno-Center | | Dynamo-3 | 1:2 | ||||||
FK Krasyliv | | Veres | 2:0 | ||||||
Ternopil-Nyva-2 | | Hazovyk | 3:3 | ||||||
Polissya | | Dynamo | 2:1 | ||||||
Enerhetyk | | Tsementnyk-Khorda | 0:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Podillya | | Olkom | 2:0 | ||||||
Rihonda | | Hirnyk-Sport | 3:0 | ||||||
Metalurh-2 Zaporizhzhya | | Tytan | 4:0 | ||||||
Olimpiya FK AES | | SK Kherson | 0:0 | ||||||
Dnipro-3 | | Portovyk | 2:1 | ||||||
FK Cherkasy-2 | | Kryvbas-2 | 1:0 | ||||||
Obolon PPO | | Systema-Boreks | 0:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
SDYuShOR-Metalurh | | Metalist-2 | 0:0 | ||||||
Vorskla-2 | | Avanhard | 1:1 | ||||||
Frunzrenets-Liha-99 | | Desna | 1:0 | ||||||
Shakhtar-3 | | Mashynobudivnyk | 2:1 | ||||||
Metalurh-2 Mariupol | | Oskil | 1:1 | ||||||
Stal-2 | | Electron | 1:2 | ||||||
Naftovyk Ahtyrka | | Arsenal | 2:1 | ||||||
ADOMS | | Zorya | 3:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
West Bromwich Albion | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 30 | 11 | 5 | 90-32 | 101 | ||
2. | Blackburn Rovers | 46 | 26 | 13 | 7 | 76-39 | 91 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 24 | 15 | 7 | 76-45 | 87 | ||
4. | Preston North End | 46 | 23 | 9 | 14 | 64-52 | 78 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 23 | 9 | 14 | 59-48 | 78 | ||
6. | West Bromwich Albion | 46 | 21 | 11 | 14 | 60-52 | 74 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 9 | 16 | 50-54 | 72 | ||
8. | Wimbledon | 46 | 17 | 18 | 11 | 71-50 | 69 | ||
9. | Watford | 46 | 20 | 9 | 17 | 76-67 | 69 | ||
10. | Sheffield United | 46 | 19 | 11 | 16 | 52-49 | 68 |
Dartford | | Deal Town | 3:1 | ||||||
Ilford | | Mildenhall Town | 1:4 | ||||||
Wokingham Town | | Bedfont | 0:3 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Waalwijk | | Roosendaal | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Botafogo-SP | | Londrina | 5:0 | ||||||
Ribeirão Preto |
Day 7 | |||||||||
Portuguesa Santista | | Santo André | 3:0 | ||||||
Santos |
D.C. United | | New England Revolution | 2:0 (0:0) | ||||||
Washington | |||||||||
Chicago Fire | | Colorado Rapids | 2:1 (2:1) | ||||||
Chicago |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | MetroStars | 32 | 17 | 3 | 12 | 64-56 | 54 | ||
2. | New England Revolution | 32 | 13 | 6 | 13 | 47-49 | 45 | ||
3. | Miami Fusion | 32 | 12 | 5 | 15 | 54-56 | 41 | ||
4. | D.C. United | 32 | 8 | 6 | 18 | 44-63 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chicago Fire | 32 | 17 | 6 | 9 | 67-51 | 57 | ||
2. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 16 | 4 | 12 | 62-50 | 52 | ||
3. | Dallas Burn | 32 | 14 | 4 | 14 | 54-54 | 46 | ||
4. | Columbus Crew | 32 | 11 | 5 | 16 | 48-58 | 38 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kansas City Wizards | 32 | 16 | 9 | 7 | 47-29 | 57 | ||
2. | Los Angeles Galaxy | 32 | 14 | 8 | 10 | 47-37 | 50 | ||
3. | Colorado Rapids | 32 | 13 | 4 | 15 | 43-59 | 43 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 32 | 7 | 8 | 17 | 35-50 | 29 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |