26.08.2000 < | Football matches for 27.08.2000 | > 28.08.2000 |
Cayman Islands | | Jamaica | 0:6 (0:4) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Alajuelense | | Real España | 1:0 (0:0) | ||||||
Ciudad de Panamá | |||||||||
Arabe Unido | | Comunicaciones | 4:3 (1:2) | ||||||
Ciudad de Panamá |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Alajuelense | 3 | 3 | 0 | 0 | 6-3 | 9 | |||
2. | Real España | 3 | 2 | 0 | 1 | 4-3 | 6 | |||
3. | Arabe Unido | 3 | 1 | 0 | 2 | 7-8 | 3 | |||
4. | Comunicaciones | 3 | 0 | 0 | 3 | 5-8 | 0 |
Day 23 | |||||||||
16:00 | Alaniya | | Torpedo | 2:1 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
17:00 | Rostselmash | | Zenit | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:30 | Spartak | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 3:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Lokomotiv Moscow | | Saturn | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Krylia Sovetov | | Dynamo | 0:2 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
19:00 | Fakel | | Anzhi | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:30 | Uralan | | Chernomorets | 1:2 (0:1) | |||||
Elista |
Day 26 | |||||||||
Amkar | | Spartak-Chukotka | 3:0 | ||||||
17:00 | Torpedo-ZIL | | Lokomotiv Chita | 4:1 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Sokol | 0:2 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:00 | Baltika | | Volgar-Gazprom | 2:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18:00 | Spartak Nalchik | | Kristall | 0:1 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
18:30 | Rubin | | Gazovik-Gazprom | 1:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:30 | Zhemchuzhina | | Shinnik | 0:3 (0:1) | |||||
Sochi | |||||||||
18:30 | Metallurg Krasnoyarsk | | Tom | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 27 | |||||||||
Avangard | | Spartak-Telekom | 1:0 (0:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Arsenal-2 | | Fabus | 1:1 (0:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Kosmos | | Don | 2:2 (1:1) | ||||||
Elektrostal | |||||||||
Krasnoznamensk | | Spartak Ryazan | 1:0 (1:0) | ||||||
Selyatino | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | FK Khimki | 0:0 | ||||||
Kaluga | |||||||||
Lokomotiv Liski | | Spartak-Orekhovo | 3:0 (2:0) | ||||||
Liski | |||||||||
Lotto-MKM | | FK Oryol | 1:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Lukhovitsy | | FK Yelyets | 0:0 | ||||||
Lukhovitsy | |||||||||
Titan | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:1) | ||||||
Zheleznodorozhny | |||||||||
FK Kolomna | | Spartak Tambov | 3:1 (2:1) | ||||||
Kolomna |
Day 8 | |||||||||
Shakhtar | | Metalurh Mariupol | 3:1 (0:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Nyva | | Dynamo | 3:7 (1:4) | ||||||
Ternopil | |||||||||
Metalist | | Kryvbas | 1:0 (0:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Metalurh Donetsk | | Karpaty | 1:0 (0:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
CSKA | | Metalurh Zaporizhzhya | 4:1 (2:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Stal | | Dnipro | 0:1 (0:0) | ||||||
Alchevsk |
Day 19 | |||||||||
16:00 | Shakhtsyor | | Lokomotiv-96 | 4:0 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
17:00 | Vedrych-97 | | BATE | 2:3 (0:1) | |||||
Rechytsa | |||||||||
18:00 | Neman-Belkard | | FK Lida | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
18:00 | Tarpeda-Kadzina | | Naftan-Devon | 1:3 (1:2) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:1) | |||||
Brest |
Day 3 | |||||||||
19:45 | Aston Villa | | Chelsea | 1:1 (1:1) | |||||
Birmingham |
Day 3 | |||||||||
Brugge | | Lokeren | 3:1 | ||||||
Eendracht Aalst | | Gent | 1:4 | ||||||
Harelbeke | | Louviéroise | 2:2 | ||||||
Westerlo | | Lierse | 1:0 | ||||||
Charleroi | | Antwerp | 1:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Lokomotiv | | Neftochimik | 1:1 | ||||||
CSKA | | Botev | 3:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
17:00 | Dunaferr | | Spartacus | 3:0 (1:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
17:00 | MATÁV | | Ferencváros | 2:1 (1:0) | |||||
Sopron |
Day 6 | |||||||||
19:00 | Debrecen | | Vasas SC | 0:1 (0:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
19:30 | MTK Hungária | | Zalaegerszegi TE | 0:0 | |||||
Budapest |
Day 2 | |||||||||
Dinamo Tbilisi | | Torpedo | 0:3 | ||||||
Kolkheti 1913 | | Iberia | 2:0 | ||||||
Dinamo Batumi | | TSU Armazi | 3:1 | ||||||
Dila | | Merani-91 | 2:1 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21:45 | Deportivo La Coruña | | Español | 2:0 (0:0) | 0:0 | 2:0 | |||
La Coruña |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Polonia | | Orlen | 1:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
16:30 | Odra | | Wisła | 0:2 | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
17:00 | Stomil | | Ruch Chorzów | 0:0 | |||||
Olsztyn | |||||||||
17:30 | Amica | | Dyskobolia | 2:2 | |||||
Wronki |
Day 2 | |||||||||
Farense | | Alverca | 2:0 (0:0) | ||||||
Benfica | | Beira Mar | 4:1 (2:0) | ||||||
Paços de Ferreira | | Aves | 2:0 (1:0) | ||||||
Belenenses | | Porto | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
18:45 | Auxerre | | Saint-Étienne | 4:3 (0:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
20:45 | Paris Saint-Germain | | Bastia | 3:1 (2:0) | |||||
Paris |
Day 5 | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Chmel | 1:1 (1:0) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Bohemians | | Synot | 1:1 (1:1) | ||||||
Praha Ďolíček | |||||||||
Teplice | | Jablonec | 2:1 (0:1) | ||||||
Teplice | |||||||||
Sigma | | Viktoria Žižkov | 4:1 (3:0) | ||||||
Olomouc | |||||||||
Marila | | Stavo Artikel | 3:0 (2:0) | ||||||
Příbram | |||||||||
Sparta | | České Budějovice | 5:1 (3:0) | ||||||
Praha |
Day 17 | |||||||||
Halmstad | | GAIS | 1:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Trelleborg | | Örebro | 3:0 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Västra Frölunda | | Helsingborgs | 0:4 | ||||||
Göteborg |
Day 4 | |||||||||
Lanús | | Independiente | 2:1 | ||||||
Unión | | Estudiantes | 0:1 | ||||||
Racing Club | | Chacarita Juniors | 0:0 | ||||||
Belgrano | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 | ||||||
Almagro | | Los Andes | 2:2 | ||||||
Huracán | | Talleres | 1:1 | ||||||
River Plate | | Rosario Central | 4:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Portuguesa | | Vasco da Gama | 2:2 (1:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Bahia | | Santa Cruz | 3:2 (1:1) | ||||||
Salvador | |||||||||
Santos | | Palmeiras | 2:3 (1:3) | ||||||
Santos | |||||||||
Internacional | | Coritiba | 1:1 (0:1) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Corinthians | | Grêmio | 1:2 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Sport | | Goiás | 2:0 (1:0) | ||||||
Recife | |||||||||
Ponte Preta | | Atlético-MG | 3:2 (3:0) | ||||||
Campinas |
Day 6 | |||||||||
São Caetano | | Avaí | 4:3 | ||||||
São Caetano do Sul | |||||||||
Figueirense | | Caxias | 3:2 | ||||||
Florianópolis | |||||||||
Marcílio Dias | | Americano | 1:2 | ||||||
Itajaí | |||||||||
União São João | | XV de Piracicaba | 2:2 | ||||||
Araras | |||||||||
Bragantino | | Londrina | 2:1 | ||||||
Bragança Paulista | |||||||||
Botafogo-SP | | Brasil | 3:1 | ||||||
Ribeirão Preto | |||||||||
Bangu | | Joinville | 1:0 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Villa Nova-MG | | América-RJ | 2:1 | ||||||
Nova Lima |
Day 7 | |||||||||
CRB | | Vila Nova-GO | 1:1 | ||||||
Maceió | |||||||||
América-RN | | Serra | 3:0 | ||||||
Natal | |||||||||
Fortaleza | | Paysandu | 3:2 | ||||||
Fortaleza | |||||||||
Ríver | | Remo | 1:2 | ||||||
Teresina | |||||||||
Bandeirante | | Sampaio Corrêa | 3:3 | ||||||
Núcleo Bandeirante | |||||||||
São Raimundo | | Desportiva | 4:1 | ||||||
Manaus |
Day 7 | |||||||||
Campinense | | Sergipe | 3:2 | ||||||
Campina Grande |
Day 7 | |||||||||
Rio Negro | | Rio Branco-AC | 2:1 | ||||||
Manaus | |||||||||
Tocantinópolis | | Ypiranga | 1:0 | ||||||
Tocantinópolis |
Day 8 | |||||||||
Goiânia | | Dom Pedro II | 1:2 | ||||||
Goiânia | |||||||||
Brasília | | Comercial-MS | 1:2 | ||||||
Brasília |
Day 7 | |||||||||
Rio Branco-SP | | Uberlândia | 2:0 | ||||||
Americana | |||||||||
Volta Redonda | | Nacional-SP | 3:1 | ||||||
Volta Redonda |
Day 7 | |||||||||
União Bandeirante | | Jundiaí | 1:1 | ||||||
Bandeirantes | |||||||||
União-MT | | Comercial-SP | 2:0 | ||||||
Rondonópolis |
Day 7 | |||||||||
Ipatinga | | União Barbarense | 4:2 | ||||||
Ipatinga | |||||||||
São Cristóvão | | Matonense | 0:0 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Mogi Mirim | | Friburguense | 1:1 | ||||||
Mogi Mirim |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |