24.10.1998 < | Football matches for 25.10.1998 | > 26.10.1998 |
Day 5 | |||||||||
Hearts of Oak | | Etoile du Sahel | 3:2 | ||||||
Accra |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
WAC Casablanca | | Espérance | 2:0 | 1:4 | 3:4 | ||||
Day 29 | |||||||||
16:00 | CSKA | | Rotor | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Spartak | | Shinnik | 3:1 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | FK Tyumen | | Chernomorets | 0:3 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | Baltika | | Zenit | 3:2 (2:2) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv | 1:3 (1:1) | |||||
Samara | |||||||||
16:00 | Uralan | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Elista | |||||||||
16:00 | Alaniya | | Zhemchuzhina | 3:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Rostselmash | 3:1 (2:1) | |||||
Moscow |
Day 42 | |||||||||
Dynamo Sankt-Petersburg | | Dynamo-2 | 0:0 | ||||||
Zenit-2 | | Lokomotiv-2 | 2:1 (1:1) | ||||||
15:00 | Sportakademklub | | Neftyanik Yaroslavl | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanteevka | |||||||||
16:00 | Krasnoznamensk-Selyatino | | Spartak Shchyolkovo | 0:2 (0:1) | |||||
Selyatino |
Day 42 | |||||||||
Avangard | | Kosmos | 1:1 (0:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Don | | Torpedo Vladimir | 1:0 (1:0) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Salyut-YUKOS | | Asmaral | 2:0 (1:0) | ||||||
Belgorod | |||||||||
Spartak Lukhovitsy | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (2:0) | ||||||
Lukhovitsy | |||||||||
Stroitel | | Titan | 0:0 | ||||||
Morshansk | |||||||||
FK Kolomna | | Spartak Bryansk | 4:1 (0:0) | ||||||
13:00 | Spartak Ryazan | | Tekstilshchik | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
15:00 | Lokomotiv Liski | | Fabus | 3:1 (2:1) | |||||
Liski | |||||||||
15:00 | Spartak Tambov | | Spartak-Orekhovo | 0:0 | |||||
Tambov | |||||||||
16:00 | Dynamo Bryansk | | FK Oryol | 0:3 (0:3) | |||||
Bryansk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak-Orekhovo | 40 | 25 | 14 | 1 | 60-23 | 89 | ||
2. | FK Oryol | 40 | 21 | 15 | 4 | 55-18 | 78 | ||
3. | Spartak Ryazan | 40 | 21 | 12 | 7 | 56-29 | 75 | ||
4. | Spartak Tambov | 40 | 20 | 14 | 6 | 67-38 | 74 | ||
5. | Lokomotiv Liski | 40 | 20 | 8 | 12 | 59-38 | 68 | ||
6. | Kosmos | 40 | 17 | 15 | 8 | 61-44 | 66 | ||
7. | Don | 40 | 18 | 10 | 12 | 46-40 | 64 | ||
8. | Spartak Lukhovitsy | 40 | 17 | 13 | 10 | 55-39 | 64 | ||
9. | Spartak Bryansk | 40 | 17 | 8 | 15 | 50-48 | 59 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 40 | 15 | 10 | 15 | 37-37 | 55 |
Day 42 | |||||||||
Beshtau | | Avtodor | 2:1 (2:0) | ||||||
Lermontov | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Lokomotiv-Taim | 1:1 (1:0) | ||||||
Iriston | | Torpedo Georgievsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Nart Cherkessk | | Angusht | 0:1 (0:1) | ||||||
15:00 | Torpedo Taganrog | | Volgar-Gazprom | 1:2 (0:0) | |||||
Taganrog |
Day 38 | |||||||||
Diana | | FK Balakovo | 1:2 (0:0) | ||||||
Druzhba | | Iskra | 0:0 | ||||||
Spartak-Telekom | | Biokhimik-Mordovia | 0:1 (0:0) | ||||||
Shuya | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Torpedo Volzhskiy | 1:2 (1:0) | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Rotor-2 | 4:1 (1:0) | ||||||
Torpedo-Viktoriya | | Energiya Ulyanovsk | 2:1 (1:0) | ||||||
Khimik | | Zenit Penza | 0:0 | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
15:00 | Svetotechnika | | Salyut | 2:1 (1:0) | |||||
Saransk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 29 | 5 | 2 | 74-24 | 92 | ||
2. | Torpedo Pavlovo | 36 | 24 | 3 | 9 | 63-24 | 75 | ||
3. | Torpedo Volzhskiy | 36 | 20 | 8 | 8 | 60-40 | 68 | ||
4. | Energiya Uren | 36 | 19 | 10 | 7 | 57-28 | 67 | ||
5. | Torpedo Arzamas | 36 | 17 | 9 | 10 | 52-37 | 60 | ||
6. | Diana | 36 | 17 | 6 | 13 | 52-46 | 57 | ||
7. | Svetotechnika | 36 | 16 | 9 | 11 | 54-36 | 57 | ||
8. | Biokhimik-Mordovia | 36 | 15 | 9 | 12 | 40-39 | 54 | ||
9. | Zenit Penza | 36 | 16 | 5 | 15 | 47-50 | 53 | ||
10. | FK Balakovo | 36 | 16 | 4 | 16 | 48-44 | 52 |
Day 36 | |||||||||
Samotlor-XXI | | Sodovik | 6:0 (5:0) | ||||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
13:00 | Uralets | | Amkar | 0:3 (0:2) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
15:00 | Dynamo Izhevsk | | Energiya Chaikovskiy | 0:3 (0:2) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | Zenit Chelyabinsk | | Gazovik | 2:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
15:00 | Irtysh | | Neftyanik Buguruslan | 1:1 (0:1) | |||||
Tobolsk | |||||||||
16:00 | Dynamo Perm | | Uralmash | 1:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
16:00 | Metallurg-Metiznik | | Dynamo Omsk | 4:1 (2:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
17:00 | UralAZ | | Sibir | 1:1 (0:1) | |||||
Miass |
Day 14 | |||||||||
14:00 | Metalurh Donetsk | | Nyva | 2:1 (0:1) | |||||
Khartsyzsk | |||||||||
15:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Zirka | 1:0 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
15:00 | Metalurh Mariupol | | Dynamo | 1:2 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
15:30 | Prykarpattya | | Dnipro | 3:0 (2:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
16:00 | Tavriya | | Metalist | 0:1 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
16:30 | SK Mykolaiv | | Karpaty | 0:3 (0:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:00 | Kryvbas | | Shakhtar | 1:0 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih |
Day 28 | |||||||||
Traktor | | Soʼgʼdiyona | 1:2 | ||||||
Paxtakor | | FK Kasansay | 4:1 | ||||||
MHSK | | Metallurg | 1:1 | ||||||
Dustlik | | Surkhan | 5:0 | ||||||
FK Andijon | | Temiryoʼlchi | 3:2 | ||||||
Neftchi | | Buxoro | 4:0 | ||||||
Nasaf | | Xorazm | 4:0 | ||||||
Novbahor | | Zarafshon | 1:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
14:00 | Blackburn Rovers | | Arsenal | 1:2 (0:2) | |||||
Blackburn | |||||||||
14:00 | Leeds United | | Chelsea | 0:0 | |||||
Leeds |
Day 16 | |||||||||
Queens Park Rangers | | Birmingham City | 0:1 (0:1) | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 31 | 12 | 3 | 91-28 | 105 | ||
2. | Bradford City | 46 | 26 | 9 | 11 | 82-47 | 87 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 26 | 8 | 12 | 69-32 | 86 | ||
4. | Birmingham City | 46 | 23 | 12 | 11 | 66-37 | 81 | ||
5. | Watford | 46 | 21 | 14 | 11 | 65-56 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 20 | 16 | 10 | 78-59 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 19 | 16 | 11 | 64-43 | 73 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 18 | 13 | 15 | 71-66 | 67 | ||
9. | Norwich City | 46 | 15 | 17 | 14 | 62-61 | 62 | ||
10. | Huddersfield Town | 46 | 15 | 16 | 15 | 62-71 | 61 |
Day 12 | |||||||||
17:00 | Gázszer | | MTK Hungária | 1:3 (0:1) | |||||
Akasztó |
Day 9 | |||||||||
18:00 | Bayer 04 | | 1860 München | 1:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
18:00 | Duisburg | | Hertha | 0:0 | |||||
Duisburg |
Day 7 | |||||||||
Alavés | | Extremadura | 0:1 (0:1) | ||||||
Tenerife | | Deportivo La Coruna | 1:1 (1:0) | ||||||
Valencia | | Real Betis | 5:1 (2:1) | ||||||
Español | | Barcelona | 1:2 (0:1) | ||||||
Mallorca | | Atlético Madrid | 4:0 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Racing | 2:2 (0:1) | ||||||
Real Oviedo | | Villarreal | 0:0 | ||||||
Real Sociedad | | Real Valladolid | 1:0 (0:0) | ||||||
Salamanca | | Athletic | 2:1 (1:1) | ||||||
Day 12 | |||||||||
13:00 | Atlantas | | Lokomotyvas | 3:1 (0:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
13:00 | Kareda | | Banga | 5:1 (4:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
13:00 | Mastis | | Ekranas | 0:8 (0:2) | |||||
Telšiai | |||||||||
13:00 | Žalgiris | | Žalgiris-2 | 8:0 (5:0) | |||||
Vilnius |
Day 26 | |||||||||
Strømsgodset | | Vålerenga | 0:5 | ||||||
Viking | | Molde | 3:1 | ||||||
Sogndal | | Stabæk | 0:9 | ||||||
Haugesund | | Kongsvinger | 1:1 | ||||||
Brann | | Bodø/Glimt | 2:1 | ||||||
Lillestrøm | | Moss | 3:4 | ||||||
Rosenborg | | Tromsø | 1:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Pogoń | | Legia-Daewoo | 3:1 | ||||||
Szczecin | |||||||||
Zagłębie | | Ruch Radzionków | 1:2 | ||||||
Lubin |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Académica | 4:1 (3:1) | |||||
Funchal | |||||||||
16:00 | Rio Ave | | Campomaiorense | 3:1 (1:1) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
16:00 | Beira Mar | | Estrela | 0:0 | |||||
Aveiro | |||||||||
16:00 | Alverca | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | |||||
Alverca do Ribatejo | |||||||||
18:00 | Vitória Guimarães | | Chaves | 6:1 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
21:00 | Boavista | | Benfica | 2:1 (0:0) | |||||
Porto |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Montpellier | | Lens | 1:0 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
20:30 | Bordeaux | | Nancy-Lorraine | 2:0 (1:0) | |||||
Bordeaux |
Day 10 | |||||||||
Osijek | | Šibenik | 4:0 | ||||||
Zadarkomerc | | Hajduk | 1:1 | ||||||
Croatia | | Zagreb | 4:0 | ||||||
Hrvatski dragovoljac | | Rijeka | 1:0 | ||||||
Cibalia | | Slaven | 1:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Karviná | | Teplice | 0:2 (0:0) | ||||||
Karviná | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Chmel | 2:1 (1:0) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Hradec Králové | | Dukla | 3:0 (1:0) | ||||||
Hradec Králové | |||||||||
Sparta | | Baník | 1:1 (1:1) | ||||||
Praha | |||||||||
Opava | | Slovan | 2:0 (0:0) | ||||||
Opava | |||||||||
Sigma | | Viktoria Žižkov | 2:1 (1:0) | ||||||
Olomouc | |||||||||
Jablonec | | Boby | 1:1 (1:1) | ||||||
Jablonec nad Nisou |
Day 24 | |||||||||
Västra Frölunda | | Hammarby | 2:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Örebro | | Trelleborg | 4:2 | ||||||
Örebro | |||||||||
Östers | | Norrköping | 0:2 | ||||||
Växjö |
Rangers | | Airdrieonians | 5:0 (2:0) | ||||||
Glasgow |
Chicago Fire | | D.C. United | 2:0 (2:0) | ||||||
Pasadena |
Day 26 | |||||||||
Beijing Guoan | | Guangzhou Songri | 2:1 | ||||||
Shenyang Haishi | | Yanbian Aodong | 0:0 | ||||||
Qianwei Huandao | | Shenzhen Ping'an | 2:0 | ||||||
Shandong Luneng Taishan | | Wuhan Hongjinlong | 1:1 | ||||||
Sichuan Quanxing | | Bayi | 1:0 | ||||||
Guangzhou Apollo | | Qingdao Yizhong Hainiu | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 26 | 19 | 5 | 2 | 64-16 | 62 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 11 | 12 | 3 | 43-23 | 45 | ||
3. | Beijing Guoan | 26 | 10 | 13 | 3 | 32-19 | 43 | ||
4. | Guangzhou Songri | 26 | 10 | 6 | 10 | 23-33 | 36 | ||
5. | Sichuan Quanxing | 26 | 8 | 10 | 8 | 32-34 | 34 | ||
6. | Qingdao Yizhong Hainiu | 26 | 8 | 8 | 10 | 24-30 | 32 | ||
7. | Qianwei Huandao | 26 | 8 | 8 | 10 | 29-29 | 32 | ||
8. | Wuhan Hongjinlong | 26 | 8 | 8 | 10 | 26-33 | 32 | ||
9. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 8 | 8 | 10 | 39-40 | 32 | ||
10. | Shenyang Haishi | 26 | 7 | 10 | 9 | 19-28 | 31 |
Day 3 | |||||||||
Adelaide City | | Melbourne Knights | 3:0 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Canberra Cosmos | | Marconi Fairfield | 1:2 | ||||||
Canberra | |||||||||
Carlton | | Northern Spirit | 1:2 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Gippsland Falcons | | West Adelaide Sharks | 1:0 | ||||||
Morwell | |||||||||
South Melbourne Lakers | | Newcastle Breakers | 2:0 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney United | | Sydney Olympic | 4:1 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney United | 28 | 18 | 4 | 6 | 53-33 | 58 | ||
2. | South Melbourne Lakers | 28 | 17 | 6 | 5 | 50-26 | 57 | ||
3. | Perth Glory | 28 | 16 | 5 | 7 | 62-37 | 53 | ||
4. | Marconi Fairfield | 28 | 15 | 3 | 10 | 53-47 | 48 | ||
5. | Northern Spirit | 28 | 14 | 4 | 10 | 36-35 | 46 | ||
6. | Adelaide City | 28 | 13 | 6 | 9 | 39-26 | 45 | ||
7. | Sydney Olympic | 28 | 12 | 7 | 9 | 46-36 | 43 | ||
8. | Newcastle Breakers | 28 | 11 | 7 | 10 | 29-33 | 40 | ||
9. | Brisbane Strikers | 28 | 11 | 6 | 11 | 41-47 | 39 | ||
10. | Wollongong City Wolves | 28 | 8 | 8 | 12 | 45-52 | 32 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |