21.10.1998 < | Football matches for 22.10.1998 | > 23.10.1998 |
Day 1 | |||||||||
Heerenveen | | Varteks | 2:1 (0:0) | ||||||
Heerenveen | |||||||||
Paniṓnios | | Apollon Limassol | 3:2 (2:2) | ||||||
Athens | |||||||||
Chelsea | | København | 1:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Genk | | Mallorca | 1:1 (0:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Ried | | Maccabi Haifa | 2:1 (1:1) | ||||||
Linz | |||||||||
Lokomotiv Moscow | | Braga | 3:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Vålerengens | | Beşiktaş | 1:0 (0:0) | ||||||
Oslo | |||||||||
Lazio | | Partizan | 0:0 | ||||||
Roma |
Day 5 | |||||||||
América de Cali | | Sporting Cristal | 1:1 (1:0) | ||||||
Santiago de Cali |
Day 41 | |||||||||
Avtomobilist | | Mosenergo | 1:2 (0:0) | ||||||
Zenit-2 | | Dynamo-2 | 3:3 (1:3) | ||||||
Sportakademklub | | Spartak Shchyolkovo | 1:0 (1:0) | ||||||
Ivanteevka | |||||||||
16:00 | Krasnoznamensk-Selyatino | | Neftyanik Yaroslavl | 2:0 (0:0) | |||||
Selyatino |
Day 41 | |||||||||
Avangard | | Asmaral | 5:1 (1:1) | ||||||
Kursk | |||||||||
Arsenal-2 | | Fabus | 1:1 (0:1) | ||||||
Tula | |||||||||
Don | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Salyut-YUKOS | | Kosmos | 0:0 | ||||||
Belgorod | |||||||||
Spartak Lukhovitsy | | Spartak Bryansk | 2:2 (0:1) | ||||||
Lukhovitsy | |||||||||
Stroitel | | Spartak-Orekhovo | 1:2 (0:2) | ||||||
FK Kolomna | | Lokomotiv Kaluga | 1:3 (0:1) | ||||||
16:00 | Spartak Ryazan | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Ryazan | |||||||||
16:00 | Spartak Tambov | | Titan | 3:0 (0:0) | |||||
Tambov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak-Orekhovo | 40 | 25 | 14 | 1 | 60-23 | 89 | ||
2. | FK Oryol | 40 | 21 | 15 | 4 | 55-18 | 78 | ||
3. | Spartak Ryazan | 40 | 21 | 12 | 7 | 56-29 | 75 | ||
4. | Spartak Tambov | 40 | 20 | 14 | 6 | 67-38 | 74 | ||
5. | Lokomotiv Liski | 40 | 20 | 8 | 12 | 59-38 | 68 | ||
6. | Kosmos | 40 | 17 | 15 | 8 | 61-44 | 66 | ||
7. | Don | 40 | 18 | 10 | 12 | 46-40 | 64 | ||
8. | Spartak Lukhovitsy | 40 | 17 | 13 | 10 | 55-39 | 64 | ||
9. | Spartak Bryansk | 40 | 17 | 8 | 15 | 50-48 | 59 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 40 | 15 | 10 | 15 | 37-37 | 55 |
Day 41 | |||||||||
Beshtau | | Angusht | 0:4 (0:1) | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Torpedo Georgievsk | 3:1 (0:1) | ||||||
Iriston | | Lokomotiv-Taim | 1:0 (0:0) | ||||||
Kuban | | Rostselmash-2 | 3:0 (2:0) | ||||||
Nart Cherkessk | | Avtodor | 0:1 (0:0) | ||||||
Shakhtyor | | Volgar-Gazprom | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 37 | |||||||||
Diana | | Iskra | 2:0 (2:0) | ||||||
Druzhba | | FK Balakovo | 2:1 (0:1) | ||||||
Spartak-Telekom | | Zenit Penza | 2:1 (0:0) | ||||||
Torpedo Arzamas | | Rotor-2 | 3:1 (1:0) | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 (1:0) | ||||||
Khimik | | Biokhimik-Mordovia | 1:1 (0:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Energiya Uren | | Energiya Ulyanovsk | 4:0 (2:0) | ||||||
Uren | |||||||||
15:00 | Volga Ulyanovsk | | Salyut | 0:2 (0:1) | |||||
Ulyanovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 29 | 5 | 2 | 74-24 | 92 | ||
2. | Torpedo Pavlovo | 36 | 24 | 3 | 9 | 63-24 | 75 | ||
3. | Torpedo Volzhskiy | 36 | 20 | 8 | 8 | 60-40 | 68 | ||
4. | Energiya Uren | 36 | 19 | 10 | 7 | 57-28 | 67 | ||
5. | Torpedo Arzamas | 36 | 17 | 9 | 10 | 52-37 | 60 | ||
6. | Diana | 36 | 17 | 6 | 13 | 52-46 | 57 | ||
7. | Svetotechnika | 36 | 16 | 9 | 11 | 54-36 | 57 | ||
8. | Biokhimik-Mordovia | 36 | 15 | 9 | 12 | 40-39 | 54 | ||
9. | Zenit Penza | 36 | 16 | 5 | 15 | 47-50 | 53 | ||
10. | FK Balakovo | 36 | 16 | 4 | 16 | 48-44 | 52 |
Day 35 | |||||||||
13:00 | Uralets | | Uralmash | 1:2 (0:1) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
15:00 | Zenit Chelyabinsk | | Nosta | 2:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
15:00 | Samotlor-XXI | | Neftyanik Buguruslan | 6:0 (0:0) | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
16:00 | Dynamo Perm | | Amkar | 2:5 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
16:00 | Irtysh | | Sodovik | 1:2 (0:0) | |||||
Tobolsk | |||||||||
16:00 | Metallurg-Metiznik | | Sibir | 2:1 (2:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
17:00 | UralAZ | | Dynamo Omsk | 5:0 (3:0) | |||||
Miass |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
CSKA-Qayrat (Almaty) | | Irtysh (Pavlodar) | 3:0 | 1:1 (0:1) | 4:1 | ||||
Pavlodar |
Day 26 | |||||||||
Shanghai Shenhua | | Dalian Wanda | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 26 | 19 | 5 | 2 | 64-16 | 62 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 11 | 12 | 3 | 43-23 | 45 | ||
3. | Beijing Guoan | 26 | 10 | 13 | 3 | 32-19 | 43 | ||
4. | Guangzhou Songri | 26 | 10 | 6 | 10 | 23-33 | 36 | ||
5. | Sichuan Quanxing | 26 | 8 | 10 | 8 | 32-34 | 34 | ||
6. | Qingdao Yizhong Hainiu | 26 | 8 | 8 | 10 | 24-30 | 32 | ||
7. | Qianwei Huandao | 26 | 8 | 8 | 10 | 29-29 | 32 | ||
8. | Wuhan Hongjinlong | 26 | 8 | 8 | 10 | 26-33 | 32 | ||
9. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 8 | 8 | 10 | 39-40 | 32 | ||
10. | Shenyang Haishi | 26 | 7 | 10 | 9 | 19-28 | 31 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |