13.08.1998 < | Football matches for 14.08.1998 | > 15.08.1998 |
Day 26 | |||||||||
Volga Tver | | Avtomobilist | 0:1 (0:0) | ||||||
Tver | |||||||||
Volochanin | | Mosenergo | 1:1 (1:0) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Dynamo-2 | | Sportakademklub | 3:1 (2:1) | ||||||
Lokomotiv-2 | | Krasnoznamensk-Selyatino | 1:1 (0:0) | ||||||
Balashikha | |||||||||
Monolit | | Spartak-2 | 0:4 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Torpedo-ZIL | | CSKA-2 | 3:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Dynamo Vologda | | Spartak Shchyolkovo | 1:1 (0:1) | |||||
Vologda | |||||||||
18:00 | Spartak Kostroma | | Neftyanik Yaroslavl | 1:1 (0:1) | |||||
Kostroma | |||||||||
18:00 | Energiya Velikie Luki | | Torpedo-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Velikiye Luki |
Day 26 | |||||||||
Asmaral | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | ||||||
Lokomotiv Kaluga | | Stroitel | 0:0 | ||||||
Kaluga | |||||||||
Spartak Bryansk | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Spartak Lukhovitsy | | Salyut-YUKOS | 2:1 (2:0) | ||||||
Lukhovitsy | |||||||||
Titan | | Fabus | 2:0 (2:0) | ||||||
18:00 | Kosmos | | FK Oryol | 2:2 (2:0) | |||||
Elektrostal | |||||||||
18:00 | Tekstilshchik | | Arsenal-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Lokomotiv Liski | 1:1 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | FK Kolomna | | Avangard | 1:0 (1:0) | |||||
Kolomna |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak-Orekhovo | 40 | 25 | 14 | 1 | 60-23 | 89 | ||
2. | FK Oryol | 40 | 21 | 15 | 4 | 55-18 | 78 | ||
3. | Spartak Ryazan | 40 | 21 | 12 | 7 | 56-29 | 75 | ||
4. | Spartak Tambov | 40 | 20 | 14 | 6 | 67-38 | 74 | ||
5. | Lokomotiv Liski | 40 | 20 | 8 | 12 | 59-38 | 68 | ||
6. | Kosmos | 40 | 17 | 15 | 8 | 61-44 | 66 | ||
7. | Don | 40 | 18 | 10 | 12 | 46-40 | 64 | ||
8. | Spartak Lukhovitsy | 40 | 17 | 13 | 10 | 55-39 | 64 | ||
9. | Spartak Bryansk | 40 | 17 | 8 | 15 | 50-48 | 59 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 40 | 15 | 10 | 15 | 37-37 | 55 |
Day 26 | |||||||||
Avtodor | | Dynamo Makhachkala | 3:0 (1:0) | ||||||
Anapa | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | ||||||
Angusht | | Iriston | 4:1 (3:1) | ||||||
Venets | | Lokomotiv-Taim | 1:0 (0:0) | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Zhemchuzhina-2 | | Torpedo Taganrog | 1:1 (0:1) | ||||||
Kavkazkabel | | Nart Nartkala | 2:1 (1:1) | ||||||
FK Mozdok | | Alania-2 | 2:0 (2:0) | ||||||
Nart Cherkessk | | Beshtau | 2:0 (1:0) | ||||||
Torpedo Armavir | | Torpedo Georgievsk | 1:1 (0:0) | ||||||
18:00 | Volgar-Gazprom | | Rostselmash-2 | 3:0 (0:0) | |||||
Astrakhan |
Day 23 | |||||||||
Biokhimik-Mordovia | | Diana | 0:3 (0:1) | ||||||
Saransk | |||||||||
Zenit Penza | | Druzhba | 3:0 (2:0) | ||||||
Torpedo Arzamas | | Volga Ulyanovsk | 4:1 (3:1) | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Svetotechnika | 2:0 (1:0) | ||||||
Pavlovo | |||||||||
Torpedo-Viktoriya | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 (1:0) | ||||||
Energiya Uren | | Rotor-2 | 4:0 (1:0) | ||||||
Uren | |||||||||
17:00 | Spartak-Telekom | | Salyut | 2:1 (0:0) | |||||
Shuya | |||||||||
18:00 | Energiya Ulyanovsk | | FK Balakovo | 4:1 (1:0) | |||||
Ulyanovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 29 | 5 | 2 | 74-24 | 92 | ||
2. | Torpedo Pavlovo | 36 | 24 | 3 | 9 | 63-24 | 75 | ||
3. | Torpedo Volzhskiy | 36 | 20 | 8 | 8 | 60-40 | 68 | ||
4. | Energiya Uren | 36 | 19 | 10 | 7 | 57-28 | 67 | ||
5. | Torpedo Arzamas | 36 | 17 | 9 | 10 | 52-37 | 60 | ||
6. | Diana | 36 | 17 | 6 | 13 | 52-46 | 57 | ||
7. | Svetotechnika | 36 | 16 | 9 | 11 | 54-36 | 57 | ||
8. | Biokhimik-Mordovia | 36 | 15 | 9 | 12 | 40-39 | 54 | ||
9. | Zenit Penza | 36 | 16 | 5 | 15 | 47-50 | 53 | ||
10. | FK Balakovo | 36 | 16 | 4 | 16 | 48-44 | 52 |
Day 19 | |||||||||
18:00 | Tarpeda-Kadzina | | Neman | 0:0 | |||||
Mogilev |
Day 16 | |||||||||
Metallurg | | Traktor | 3:3 | ||||||
Soʼgʼdiyona | | Temiryoʼlchi | 5:2 | ||||||
Surkhan | | FK Andijon | 3:1 | ||||||
Xorazm | | Neftchi | 1:3 | ||||||
Zarafshon | | Dustlik | 3:1 | ||||||
FK Kasansay | | Nasaf | 0:1 | ||||||
Novbahor | | MHSK | 6:1 | ||||||
Paxtakor | | Buxoro | 5:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Septemvri | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
19:00 | Kispest Honvéd | | Vasas SC | 0:4 (0:2) | |||||
Budapest |
Day 1 | |||||||||
19:30 | Duisburg | | Eintracht | 2:1 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
20:00 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 2:1 (2:1) | |||||
Stuttgart |
Day 2 | |||||||||
Argentinos Juniors | | River Plate | 0:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Estudiantes | 2:0 | ||||||
Colón | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 | ||||||
Platense | | Talleres | 1:0 | ||||||
Racing Club | | Rosario Central | 3:5 | ||||||
Newell's Old Boys | | Independiente | 2:1 | ||||||
Belgrano | | Lanús | 0:1 | ||||||
Huracán | | Unión | 1:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Ferro Carril Oeste | 2:1 | ||||||
Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 3:2 | ||||||
Tampa Bay Mutiny | | New England Revolution | 1:2 (1:1), pen. ?:? | ||||||
Tampa |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 5 | 81-51 | 58 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 15 | 0 | 12 | 67-61 | 45 | ||
3. | MetroStars | 32 | 12 | 0 | 17 | 57-63 | 39 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 10 | 0 | 17 | 51-68 | 35 | ||
5. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-62 | 34 | ||
6. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 17 | 55-70 | 29 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |