28.06.1998 < | Football matches for 29.06.1998 | > 30.06.1998 |
16:30 | Germany | | Mexico | 2:1 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
21:00 | Netherlands | | Yugoslavia | 2:1 (1:0) | |||||
Toulouse |
Day 19 | |||||||||
Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Saturn | 1:3 (0:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
CSK-VVS-Kristall | | Lokomotiv Chita | 1:0 (0:0) | ||||||
Smolensk | |||||||||
Kuban | | Gazovik-Gazprom | 2:0 (0:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Druzhba | | Rubin | 1:3 (0:1) | ||||||
Maykop | |||||||||
Dynamo | | KAMAZ-Chally | 2:1 (1:1) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Spartak | | Neftekhimik | 2:1 (1:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Fakel | | Irtysh | 3:1 (1:0) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Lada-Grad | | Lada-Tolyatti-VAZ | 4:2 (3:1) | ||||||
Dimitrovgrad | |||||||||
18:30 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Sokol | 2:2 (1:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
19:00 | Metallurg | | Tom | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
19:00 | Arsenal | | Anzhi | 5:2 (1:0) | |||||
Tula |
Day 17 | |||||||||
Avtomobilist | | FK Khimki | 5:1 (3:0) | ||||||
Lokomotiv-2 | | Energiya Velikie Luki | 4:0 (2:0) | ||||||
Mosenergo | | Torpedo-2 | 2:2 (0:2) | ||||||
Spartak Shchyolkovo | | CSKA-2 | 4:0 (2:0) | ||||||
Shchyolkovo | |||||||||
17:00 | Neftyanik Yaroslavl | | Spartak-2 | 3:1 (2:0) | |||||
Rostov Veliky |
Day 18 | |||||||||
Asmaral | | FK Kolomna | 2:3 (2:0) | ||||||
Kosmos | | Spartak Lukhovitsy | 0:0 | ||||||
Titan | | Spartak Ryazan | 1:3 (1:2) | ||||||
Fabus | | Salyut-YUKOS | 0:0 | ||||||
Bronnitsy | |||||||||
FK Oryol | | Spartak Tambov | 1:1 (1:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
18:00 | Spartak-Orekhovo | | Don | 2:0 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
18:00 | Tekstilshchik | | Spartak Bryansk | 1:1 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Lokomotiv Kaluga | 3:2 (2:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
19:00 | Dynamo Bryansk | | Stroitel | 0:0 | |||||
Bryansk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak-Orekhovo | 40 | 25 | 14 | 1 | 60-23 | 89 | ||
2. | FK Oryol | 40 | 21 | 15 | 4 | 55-18 | 78 | ||
3. | Spartak Ryazan | 40 | 21 | 12 | 7 | 56-29 | 75 | ||
4. | Spartak Tambov | 40 | 20 | 14 | 6 | 67-38 | 74 | ||
5. | Lokomotiv Liski | 40 | 20 | 8 | 12 | 59-38 | 68 | ||
6. | Kosmos | 40 | 17 | 15 | 8 | 61-44 | 66 | ||
7. | Don | 40 | 18 | 10 | 12 | 46-40 | 64 | ||
8. | Spartak Lukhovitsy | 40 | 17 | 13 | 10 | 55-39 | 64 | ||
9. | Spartak Bryansk | 40 | 17 | 8 | 15 | 50-48 | 59 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 40 | 15 | 10 | 15 | 37-37 | 55 |
Day 18 | |||||||||
Angusht | | FK Mozdok | 4:0 (0:0) | ||||||
Venets | | Nart Cherkessk | 2:0 (1:0) | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Kuban | | Alania-2 | 5:0 (3:0) | ||||||
Rostselmash-2 | | Nart Nartkala | 4:1 (3:0) | ||||||
Torpedo Armavir | | Beshtau | 5:0 (2:0) | ||||||
Torpedo Georgievsk | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | ||||||
18:00 | Avtodor | | Kavkazkabel | 2:1 (2:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18:30 | Volgar-Gazprom | | Anapa | 5:0 (3:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
19:00 | Lokomotiv-Taim | | Torpedo Taganrog | 4:0 (2:0) | |||||
Mineralnye Vody Lokomotiv Stadium |
Day 16 | |||||||||
Rotor-2 | | Energiya Ulyanovsk | 3:1 (1:1) | ||||||
Torpedo Volzhskiy | | Progress | 4:2 (2:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 29 | 5 | 2 | 74-24 | 92 | ||
2. | Torpedo Pavlovo | 36 | 24 | 3 | 9 | 63-24 | 75 | ||
3. | Torpedo Volzhskiy | 36 | 20 | 8 | 8 | 60-40 | 68 | ||
4. | Energiya Uren | 36 | 19 | 10 | 7 | 57-28 | 67 | ||
5. | Torpedo Arzamas | 36 | 17 | 9 | 10 | 52-37 | 60 | ||
6. | Diana | 36 | 17 | 6 | 13 | 52-46 | 57 | ||
7. | Svetotechnika | 36 | 16 | 9 | 11 | 54-36 | 57 | ||
8. | Biokhimik-Mordovia | 36 | 15 | 9 | 12 | 40-39 | 54 | ||
9. | Zenit Penza | 36 | 16 | 5 | 15 | 47-50 | 53 | ||
10. | FK Balakovo | 36 | 16 | 4 | 16 | 48-44 | 52 |
Day 34 | |||||||||
Karpaty-2 | | Veres | 4:2 | ||||||
Dynamo-3 | | Krystal Chortkiv | 2:1 | ||||||
Naftovyk | | FK Tysmenytsia | 3:1 | ||||||
Tsementnyk-Khorda | | Borisfen | 3:0 | ||||||
Papirnyk | | Karpaty | 0:0 | ||||||
Hazovyk | | Halychyna | 1:0 | ||||||
FK Kalush | | Pokuttya | 3:0 | ||||||
Haray | | Systema-Boreks | 1:4 | ||||||
Berkut | | Podillya | 2:1 | ||||||
Day 34 | |||||||||
Rihonda | | Tytan | 2:0 | ||||||
Fortuna | | Krystal Kherson | 0:2 | ||||||
SKA-Lotto | | Viktor | 0:4 | ||||||
Dynamo | | Nyva | 0:2 | ||||||
Chornomorets | | Torpedo | 2:2 | ||||||
Zirka-2 | | Portovyk | 1:1 | ||||||
Dnipro-2 | | Olimpiya FK AES | 3:0 | ||||||
Day 34 | |||||||||
Hirnyk | | Oskil | 2:2 | ||||||
Metalurh Komsomolske | | FK Myrhorod | 1:0 | ||||||
Obolon PPO | | Metalurh Novomoskovsk | 1:1 | ||||||
Slovyanets | | Shakhtar Stakhanov | 3:0 | ||||||
Yugostal | | Slavutych-ChAES | 3:0 | ||||||
Electron | | Metalist-2 | 4:1 | ||||||
Metalurh-2 | | Vorskla-2 | 0:6 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |