07.05.1998 < | Football matches for 8.05.1998 | > 09.05.1998 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Al-Hilal Omdurman | | Zamalek | 1:0 | 0:0 | 1:0 | ||||
Ascot | | Jasper United | 1:0 | 2:2 | 3:2 | ||||
DSA | | Uganda Electricity Board | 1:0 | 2:3 | 3:3 | ||||
Jeanne d'Arc | | Petrosport | 2:0 | 2:0 | 4:0 | ||||
Mebrat Hail | | Nchanga Rangers | 0:0 | 1:2 | 1:2 | ||||
Renaissance Settat | | Horoya | 3:1 | 1:1 | 4:2 | ||||
Stade Bandjoun | | Motema Pembe | 1:0, pen. 3:4 | 0:1 | 1:1 | ||||
Sfaxien | | SO de l'Armée | 3:1 | 0:0 | 3:1 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
USM Alger | | Ghapoha Readers | 1:0 | 1:0 | 2:0 | ||||
Iriston (Vladikavkaz) | | Avtodor (Vladikavkaz) | 2:3 aet (1:1, 2:2) | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
FK Mozdok (Mozdok) | | Kavkazkabel (Prokhladnyi) | 1:0 (1:0) | ||||||
Veseloye Iriston Stadium | |||||||||
Beshtau (Lermontov) | | Avtozapchast (Baksan) | +:- | ||||||
Volgar-Gazprom (Astrakhan) | | Dynamo (Makhachkala) | 2:0 (2:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Lokomotiv-Taim (Mineralnye Vody) | | Torpedo (Georgiyevsk) | 2:3 aet (1:1, 2:2) | ||||||
Lermontov | |||||||||
Nart (Nartkala) | | Angusht (Nazran) | 3:2 (2:2) | ||||||
Nartkala Khimik Stadium | |||||||||
Kuban (Slavyansk-na-Kubani) | | Niva (Slavyansk-na-Kubani) | +:- | ||||||
Metallurg (Krasny Sulin) | | Torpedo (Taganrog) | -:+ | ||||||
Shakhtyor (Shakhty) | | Venets (Gulkevichi) | 2:1 (0:0) | ||||||
Shakhty | |||||||||
Nart (Cherkessk) | | Torpedo (Armavir) | 0:1 (0:1) | ||||||
Cherkessk Nart Stadium |
Day 33 | |||||||||
Verkhovyna | | FK Cherkasy | 0:0 | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
FK Lviv | | CSKA-2 | 1:1 (0:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Shakhtar | | Zorya | 2:0 (0:0) | ||||||
Makiivka | |||||||||
Stal | | Avanhard-Industriya | 5:0 (2:0) | ||||||
Alchevsk | |||||||||
Yavir | | Kremin | 2:1 (0:1) | ||||||
Krasnopillya Kolos Stadium | |||||||||
Naftovyk | | Polihraftekhnika | 2:0 (2:0) | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
Bukovyna | | Nyva | 1:0 (0:0) | ||||||
Chernivtsi | |||||||||
Volyn | | Polissya | 3:1 (1:1) | ||||||
Lutsk | |||||||||
SK Mykolaiv | | Dynamo-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Metalurh | | Desna | 1:0 (0:0) | ||||||
Nikopol |
Day 1 | |||||||||
Batyr (Ekibastuz) | | Taraz (Taraz) | 3:1 (1:0) | ||||||
Ekibastuz |
Day 30 | |||||||||
MTK Hungária | | Haladás | 0:1 (0:0) | ||||||
Budapest |
Day 33 | |||||||||
Sporting | | Belenenses | 1:0 (0:0) | ||||||
Lisboa |
Day 16 | |||||||||
Independiente | | River Plate | 1:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Ferro Carril Oeste | 4:1 | ||||||
Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 3:1 | ||||||
Estudiantes | | Lanús | 2:2 | ||||||
Argentinos Juniors | | Gimnasia y Tiro | 1:0 | ||||||
Platense | | Huracán | 4:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Español | 2:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Colón | 2:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Rosario Central | 2:1 | ||||||
Unión | | Racing Club | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vélez Sársfield | 19 | 14 | 4 | 1 | 39-14 | 46 | ||
2. | Lanús | 19 | 11 | 7 | 1 | 43-22 | 40 | ||
3. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 11 | 4 | 4 | 42-24 | 37 | ||
4. | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 19 | 9 | 5 | 5 | 23-20 | 32 | ||
5. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 3 | 7 | 36-27 | 30 | ||
6. | Boca Juniors | 19 | 8 | 5 | 6 | 38-30 | 29 | ||
7. | River Plate | 19 | 7 | 8 | 4 | 32-24 | 29 | ||
8. | Argentinos Juniors | 19 | 7 | 7 | 5 | 26-17 | 28 | ||
9. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 7 | 5 | 26-22 | 28 | ||
10. | Independiente | 19 | 7 | 5 | 7 | 26-28 | 26 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |