03.04.1998 < | Football matches for 4.04.1998 | > 05.04.1998 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Motema Pembe | | Sagrada Esperança | 1:0 | 1:0 | 2:0 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Eldoret Mahakama | | Costa do Sol | 1:0, pen. 2:4 | 0:1 | 1:1 | ||||
Red Sea | | Ismaily | 0:0 | 2:2 | 2:2 | ||||
Notwane | | Primeiro de Agosto | 3:1 | 0:4 | 3:5 | ||||
Fire Brigade | | Marsouins | 1:0 | 3:0 | 4:0 | ||||
Tanzania Stars | | Mamelodi Sundowns | 0:2 | 1:4 | 1:6 | ||||
Rwanda FC | | Nkana Red Devils | 1:4 | 0:1 | 1:5 | ||||
Express | | Al Mourada | 1:0 | 0:0 | 1:0 | ||||
Day 2 | |||||||||
16:00 | FK Tyumen | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Chernomorets | 2:3 (2:2) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Rotor | | Shinnik | 6:2 (4:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Uralan | | Rostselmash | 1:3 (0:2) | |||||
Sochi | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Alaniya | 2:2 (1:1) | |||||
Samara | |||||||||
16:00 | Baltika | | Zhemchuzhina | 2:1 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | CSKA | | Zenit | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow |
Day 25 | |||||||||
CSKA-2 | | Kremin | 1:0 (1:0) | ||||||
Kiev Bilshovyk Stadium | |||||||||
FK Cherkasy | | Polihraftekhnika | 2:0 (1:0) | ||||||
Cherkasy | |||||||||
Khimik | | Nyva | 0:2 (0:0) | ||||||
Severodonetsk | |||||||||
Metalist | | Polissya | 4:1 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Verkhovyna | | Dynamo-2 | 0:0 | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
FK Lviv | | Desna | 0:1 (0:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Shakhtar | | Metalurh | 3:0 (2:0) | ||||||
Makiivka | |||||||||
Stal | | SK Mykolaiv | 0:5 (0:2) | ||||||
Alchevsk | |||||||||
Yavir | | Volyn | 1:0 (0:0) | ||||||
Krasnopillya Kolos Stadium | |||||||||
Naftovyk | | Bukovyna | 1:1 (1:1) | ||||||
Okhtyrka |
Day 16 | |||||||||
Agro | | Moldova-Gaz | 0:1 (0:0) | ||||||
Dinamo | | Speranţa | 1:0 (0:0) | ||||||
Locomotiva | | Olimpia | 2:2 (0:2) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Novbahor | | Metallurg | 2:0 | ||||||
Paxtakor | | FK Andijon | 5:1 | ||||||
Dustlik | | Soʼgʼdiyona | 2:0 | ||||||
Neftchi | | Temiryoʼlchi | 4:2 | ||||||
Nasaf | | Surkhan | 1:0 | ||||||
FK Kasansay | | Zarafshon | 0:1 | ||||||
Traktor | | Buxoro | 0:2 | ||||||
MHSK | | Xorazm | 1:4 | ||||||
Day 28 | |||||||||
15:30 | Admira Wacker | | Austria Lustenau | 3:0 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
15:30 | GAK | | Tirol | 1:2 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
15:30 | Ried | | Austria Wien | 3:1 (1:0) | |||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion | |||||||||
15:30 | Rapid | | LASK | 2:1 (0:1) | |||||
Wien |
Day 32 | |||||||||
18:30 | Aston Villa | | West Ham United | 2:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
18:30 | Leeds United | | Barnsley | 2:1 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
18:30 | Leicester City | | Coventry City | 1:1 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
18:30 | Sheffield Wednesday | | Southampton | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
18:30 | Tottenham Hotspur | | Everton | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
18:30 | Wimbledon | | Bolton Wanderers | 0:0 | |||||
London |
Bury | | Huddersfield Town | 2:2 (1:1) | ||||||
Bury | |||||||||
Manchester City | | Stockport County | 4:1 (3:1) | ||||||
Manchester | |||||||||
Norwich City | | Bradford City | 2:3 (0:1) | ||||||
Norwich | |||||||||
Port Vale | | Oxford United | 3:0 (2:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Portsmouth | | Birmingham City | 1:1 (0:0) | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Reading | | Stoke City | 2:0 (1:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Swindon Town | | Charlton Athletic | 0:1 (0:0) | ||||||
Swindon | |||||||||
West Bromwich Albion | | Middlesbrough | 2:1 (1:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Nottingham Forest | 46 | 28 | 10 | 8 | 82-42 | 94 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 27 | 10 | 9 | 77-41 | 91 | ||
3. | Sunderland | 46 | 26 | 12 | 8 | 86-50 | 90 | ||
4. | Charlton Athletic | 46 | 26 | 10 | 10 | 80-49 | 88 | ||
5. | Ipswich Town | 46 | 23 | 14 | 9 | 77-43 | 83 | ||
6. | Sheffield United | 46 | 19 | 17 | 10 | 69-54 | 74 | ||
7. | Birmingham City | 46 | 19 | 17 | 10 | 60-35 | 74 | ||
8. | Stockport County | 46 | 19 | 8 | 19 | 71-69 | 65 | ||
9. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 11 | 17 | 57-53 | 65 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 16 | 13 | 17 | 50-56 | 61 |
Day 28 | |||||||||
Lommel | | Germinal Ekeren | 1:1 | ||||||
Eendracht Aalst | | Anderlecht | 2:3 | ||||||
Molenbeek | | Gent | 0:2 | ||||||
Beveren | | Genk | 0:2 | ||||||
Antwerp | | Lierse | 3:2 | ||||||
Day 24 | |||||||||
Botev | | Dobrudzha | 1:0 | ||||||
Minyor | | Olimpik | 1:0 | ||||||
Slavia | | Levski Sofia | 2:2 | ||||||
Spartak Varna | | Metalurg | 2:1 | ||||||
Spartak Pleven | | Lokomotiv Plovdiv | 2:0 | ||||||
CSKA | | Levski Kyustendil | 3:1 | ||||||
Etar | | Lokomotiv Sofia | 0:3 | ||||||
Day 24 | |||||||||
Újpest | | Gázszer | 2:1 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Ferencváros | | Vác | 3:2 (2:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
ETO | | Siófok | 2:1 (1:0) | ||||||
Győr | |||||||||
Zalaegerszegi TE | | BVSC | 1:0 (0:0) | ||||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Diósgyőr | | MTK Hungária | 1:3 (0:1) | ||||||
Miskolc | |||||||||
Kispest Honvéd | | Haladás | 1:0 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Tiszakécske | | Stadler | 1:0 (0:0) | ||||||
Tiszakécske | |||||||||
Videoton Fehérvár | | Vasas SC | 1:3 (0:2) | ||||||
Székesfehérvár | |||||||||
Békéscsabai Előre | | Debrecen | 1:1 (1:0) | ||||||
Békéscsaba |
Day 29 | |||||||||
15:30 | Werder | | Bayern | 0:3 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Hansa | | Borussia Dortmund | 3:1 (0:1) | |||||
Rostock | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Hamburger SV | 1:1 (0:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bochum | | Schalke 04 | 3:0 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Arminia | | Wolfsburg | 0:1 (0:0) | |||||
Bielefeld |
Day 28 | |||||||||
MVV | | Heerenveen | 1:2 (1:1) | ||||||
Day 32 | |||||||||
Deportivo La Coruna | | Real Betis | 2:0 (0:0) | ||||||
Barcelona | | Real Oviedo | 2:1 (2:0) | ||||||
Real Madrid | | Athletic | 0:0 | ||||||
Day 19 | |||||||||
13:00 | Ranga-Politechnika | | Inkaras | 1:3 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
13:00 | Lokomotyvas | | Kaunas | 0:3 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
15:00 | Banga | | Kareda | 0:3 (0:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
15:00 | Atlantas | | Panerys | 0:0 | |||||
Klaipėda | |||||||||
15:00 | Tauras | | Nevėžis-Fostra | 2:0 (1:0) | |||||
Tauragė | |||||||||
15:00 | Interas | | Vienybė | 6:0 (1:0) | |||||
Visaginas | |||||||||
15:30 | Geležinis vilkas | | Ekranas | 0:1 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
16:00 | Mastis | | Žalgiris | 0:2 (0:0) | |||||
Telšiai |
Day 22 | |||||||||
Dukla | | Boby | 2:1 (0:0) | ||||||
Příbram | |||||||||
Kaučuk | | Hradec Králové | 1:0 (1:0) | ||||||
Opava | |||||||||
Petra | | Jablonec | 0:2 (0:1) | ||||||
Drnovice | |||||||||
Atlantic | | Viktoria Plzeň | 2:2 (1:1) | ||||||
Lázně Bohdaneč |
Day 31 | |||||||||
Aberdeen | | St. Johnstone | 0:1 (0:1) | ||||||
Aberdeen |
Day 9 | |||||||||
Independiente | | Newell's Old Boys | 0:2 | ||||||
Rosario Central | | Racing Club | 2:0 | ||||||
Español | | Huracán | 3:3 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Argentinos Juniors | 2:2 | ||||||
Estudiantes | | Vélez Sársfield | 1:2 | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Platense | 1:1 | ||||||
Colón | | Boca Juniors | 2:2 | ||||||
Lanús | | Gimnasia y Tiro | 3:0 | ||||||
River Plate | | Unión | 3:1 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 1:4 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Vélez Sársfield | 19 | 14 | 4 | 1 | 39-14 | 46 | ||
2. | Lanús | 19 | 11 | 7 | 1 | 43-22 | 40 | ||
3. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 11 | 4 | 4 | 42-24 | 37 | ||
4. | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 19 | 9 | 5 | 5 | 23-20 | 32 | ||
5. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 3 | 7 | 36-27 | 30 | ||
6. | Boca Juniors | 19 | 8 | 5 | 6 | 38-30 | 29 | ||
7. | River Plate | 19 | 7 | 8 | 4 | 32-24 | 29 | ||
8. | Argentinos Juniors | 19 | 7 | 7 | 5 | 26-17 | 28 | ||
9. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 7 | 5 | 26-22 | 28 | ||
10. | Independiente | 19 | 7 | 5 | 7 | 26-28 | 26 |
Kansas City Wizards | | MetroStars | 2:0 (1:0) | ||||||
Kansas City | |||||||||
Miami Fusion | | New England Revolution | 2:1 (1:1) | ||||||
Fort Lauderdale | |||||||||
Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 0:1 (0:1) | ||||||
Denver | |||||||||
Columbus Crew | | D.C. United | 2:1 (1:1) | ||||||
Columbus | |||||||||
Chicago Fire | | Tampa Bay Mutiny | 2:0 (1:0) | ||||||
Chicago |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 5 | 81-51 | 58 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 15 | 0 | 12 | 67-61 | 45 | ||
3. | MetroStars | 32 | 12 | 0 | 17 | 57-63 | 39 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 10 | 0 | 17 | 51-68 | 35 | ||
5. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-62 | 34 | ||
6. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 17 | 55-70 | 29 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 22 | 0 | 6 | 87-46 | 68 | ||
2. | Chicago Fire | 32 | 18 | 0 | 11 | 64-46 | 56 | ||
3. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 14 | 64-71 | 44 | ||
4. | Dallas Burn | 32 | 11 | 0 | 15 | 47-61 | 37 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 10 | 0 | 14 | 51-65 | 33 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 10 | 0 | 16 | 47-54 | 32 |
Day 25 | |||||||||
Brisbane Strikers | | Marconi Fairfield | 0:0 | ||||||
Brisbane | |||||||||
Wollongong City Wolves | | Perth Glory | 1:0 | ||||||
Wollongong |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | South Melbourne Lakers | 26 | 13 | 9 | 4 | 56-41 | 48 | ||
2. | Carlton | 26 | 12 | 9 | 5 | 44-24 | 45 | ||
3. | Adelaide City | 26 | 13 | 4 | 9 | 45-30 | 43 | ||
4. | Sydney United | 26 | 11 | 10 | 5 | 37-26 | 43 | ||
5. | Marconi Fairfield | 26 | 12 | 7 | 7 | 33-25 | 43 | ||
6. | Wollongong City Wolves | 26 | 13 | 3 | 10 | 51-33 | 42 | ||
7. | Melbourne Knights | 26 | 11 | 6 | 9 | 37-35 | 39 | ||
8. | Perth Glory | 26 | 10 | 6 | 10 | 35-40 | 36 | ||
9. | Sydney UTS Olympic | 26 | 10 | 5 | 11 | 37-43 | 35 | ||
10. | West Adelaide Sharks | 26 | 10 | 4 | 12 | 32-38 | 34 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |