28.06.1997 < | Football matches for 29.06.1997 | > 30.06.1997 |
Day 8 | |||||||||
12:00 | El Salvador | | USA | 1:1 (0:0) | |||||
San Salvador |
15:30 | Cambodia | | Uzbekistan | 1:4 (1:3) | |||||
Phnom Penh |
Day 6 | |||||||||
19:00 | Kazakhstan | | Iraq | 3:1 (2:0) | |||||
Almaty |
Day 2 | |||||||||
Polonia Warszawa | | Dinamo 93 | 1:4 (1:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Silkeborg | | Hrvatski dragovoljac | 5:0 (3:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Nea Salamis | | Ards | 4:1 (0:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Aarau | | Maccabi Petah-Tikva | 0:1 (0:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Dinamo Moscow | | Panachaïkī́ | 2:1 (2:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Stabæk | | B36 | 5:0 (1:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Vasas | | Universitāte Rīga | 3:0 (2:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Halmstad | | Kongsvinger | 2:1 (0:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Rapid Bucureşti | | Žilina | 2:0 (0:0) | ||||||
Bucureşti |
Day 2 | |||||||||
Spartak Varna | | Groningen | 0:2 (0:0) | ||||||
Čukarički | | Gloria | 3:2 (2:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Maccabi Haifa | | Publikum | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 18 | |||||||||
Avtomobilist | | SKA Rostov-on-Don | 2:2 (0:1) | ||||||
Noginsk | |||||||||
Venets | | Kavkazkabel | 0:0 | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Dynamo Vologda | | Lokomotiv | 1:1 (1:1) | ||||||
Vologda | |||||||||
MChS-Selyatino | | Angusht | 5:1 (2:1) | ||||||
Selyatino | |||||||||
Spartak Tambov | | Avtozapchast | 2:0 (1:0) | ||||||
Tambov | |||||||||
Torpedo Armavir | | Avtodor-BMK | 0:2 (0:1) | ||||||
Armavir | |||||||||
18:00 | Mosenergo | | Torpedo Taganrog | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | FK Gatchina | | Arsenal | 1:1 (0:1) | |||||
Gatchina | |||||||||
18:30 | Volgar-Gazprom | | Energiya Pyatigorsk | 4:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
19:00 | Salyut-YUKOS | | Spartak Anapa | 1:2 (0:1) | |||||
Belgorod |
Day 18 | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Spartak-Orekhovo | 2:1 (0:0) | ||||||
Arzamas | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | ||||||
Pavlovo | |||||||||
17:30 | Amkar | | Magnitka | 6:1 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
18:00 | Volga Ulyanovsk | | Volga Tver | 0:0 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:00 | Svetotechnika | | FK Oryol | 1:2 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
18:00 | Sibir | | Rubin | 0:4 (0:2) | |||||
Kurgan | |||||||||
18:00 | Sodovik | | Dynamo Sankt-Petersburg | 3:2 (2:2) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
18:00 | UralAZ | | Zenit | 4:0 (1:0) | |||||
Miass | |||||||||
18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Nosta | 3:2 (0:1) | |||||
Chaykovsky |
Day 17 | |||||||||
Beshtau | | Anzhi-D | 0:0 | ||||||
Dynamo-Imamat | | FK Mozdok | 0:2 (0:0) | ||||||
Iriston | | Spartak-D Nalchik | 3:2 (2:1) | ||||||
Lokomotiv Mineralnye Vody | | Nart Nartkala | 3:2 (2:1) | ||||||
Olimp | | Dynamo-D Stavropol | 2:2 (0:1) | ||||||
Torpedo Georgievsk | | Nart Cherkessk | 3:1 (2:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Lokomotiv Mineralnye Vody | 48 | 33 | 11 | 4 | 112-40 | 110 | |
2. | FK Mozdok | 48 | 29 | 8 | 11 | 105-46 | 95 | |
3. | Torpedo Georgievsk | 48 | 28 | 9 | 11 | 85-36 | 93 | |
4. | Anzhi-D | 48 | 29 | 5 | 14 | 114-58 | 92 | |
5. | Nart Nartkala | 48 | 27 | 6 | 15 | 109-74 | 87 | |
6. | Iriston | 48 | 25 | 9 | 14 | 98-63 | 84 | |
7. | Nart Cherkessk | 48 | 21 | 7 | 20 | 83-80 | 70 | |
8. | Dynamo-D Stavropol | 48 | 15 | 14 | 19 | 69-76 | 59 | |
9. | Alania-D | 48 | 12 | 7 | 29 | 66-119 | 43 | |
10. | Spartak-D Nalchik | 48 | 11 | 10 | 27 | 65-99 | 43 |
Day 17 | |||||||||
Dynamo-D Moskva | | Roda | 2:0 (1:0) | ||||||
Monolit | | Fabus | 2:1 (0:0) | ||||||
Spartak-D Moskva | | MEPhI | 2:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Sportakademklub | | Spartak Lukhovitsy | 0:2 (0:2) | ||||||
Titan | | Asmaral | 3:0 (1:0) | ||||||
Torgmash | | FK Kolomna | 2:1 (1:0) | ||||||
Torpedo-Luzhniki-D | | FK Khimki | 2:3 (0:1) | ||||||
CSKA-D | | Krasnogvardeyets | 2:0 (2:0) | ||||||
FK Chertanovo | | Kosmos | 0:0 | ||||||
17:00 | Torpedo-ZIL | | Lokomotiv-D Moskva | 3:1 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 18 | |||||||||
Volochanin | | Zenit-D | 0:0 | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Industria | | Lokomotiv-D Nizhniy Novgorod | 3:0 (2:0) | ||||||
Mashinostroitel | | Khimik | 0:0 | ||||||
Neftyanik Yaroslavl | | Stroitel | 2:4 (1:2) | ||||||
Torpedo-Viktoriya | | Spartak Bryansk | 3:0 (0:0) | ||||||
Energetik | | Lokomotiv Kaluga | 2:0 (2:0) | ||||||
Uren | |||||||||
Energiya Velikiye Luki | | Torpedo Vladimir | 1:1 (1:1) | ||||||
16:00 | Spartak Kostroma | | Metallurg Vyksa | 0:3 (0:2) | |||||
Kostroma |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Metallurg Vyksa | 36 | 24 | 7 | 5 | 54-20 | 79 | |
2. | Energetik | 36 | 23 | 7 | 6 | 70-35 | 76 | |
3. | Torpedo Vladimir | 36 | 21 | 10 | 5 | 60-27 | 73 | |
4. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 21 | 7 | 8 | 62-18 | 70 | |
5. | Spartak Bryansk | 36 | 17 | 10 | 9 | 54-38 | 61 | |
6. | Stroitel | 36 | 19 | 2 | 15 | 53-42 | 59 | |
7. | Luch | 36 | 17 | 7 | 12 | 41-37 | 58 | |
8. | Lokomotiv Kaluga | 36 | 16 | 6 | 14 | 56-47 | 54 | |
9. | Energiya Velikiye Luki | 36 | 13 | 14 | 9 | 43-36 | 53 | |
10. | Volochanin | 36 | 14 | 8 | 14 | 33-40 | 50 |
Day 14 | |||||||||
Druzhba | | Energiya Ulyanovsk | 2:0 | ||||||
KAMAZ-Chally-D | | Iskra | 0:1 | ||||||
Neftyanik Bugulma | | Volga | 2:0 | ||||||
Progress | | Neftyanik Pokhvistnevo | 0:0 | ||||||
17:00 | Trubnik | | Dynamo Perm | 0:4 (0:1) | |||||
Kamensk-Uralsky | |||||||||
17:30 | Uralets | | Biokhimik-Mordovia | 3:1 (1:1) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Gazovik | | Metiznik | 1:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Gornyak | | Zenit Penza | 2:2 (0:1) | |||||
Kachkanar | |||||||||
18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Elektron | 4:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk |
17:00 | ÍBV | | Skallagrímur | 3:1 (0:0) | |||||
Vestmannaeyjar |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21:30 | Rayo Vallecano | | Mallorca | 2:1 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Madrid |
Day 14 | |||||||||
Tromsø | | Haugesund | 1:0 | ||||||
Sogndal | | Viking | 1:1 | ||||||
Brann | | Rosenborg | 1:2 | ||||||
Molde | | Bodø/Glimt | 2:1 | ||||||
Skeid | | Strømsgodset | 1:5 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Guangdong Hongyuan | | Dalian Wanda | 0:1 | ||||||
Qingdao Hainiu | | Guangzhou Apollo | 2:0 | ||||||
Sichuan Quanxing | | Jinan Taishan Jiangjun | 1:1 | ||||||
Tianjin Lifei | | Beijing Guoan | 1:1 | ||||||
Bayi | | Yanbian Aodong | 0:2 | ||||||
Qianwei Huandao | | Shanghai Shenhua | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 22 | 15 | 6 | 1 | 47-16 | 51 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 22 | 11 | 7 | 4 | 36-22 | 40 | ||
3. | Beijing Guoan | 22 | 8 | 10 | 4 | 34-20 | 34 | ||
4. | Yanbian Aodong | 22 | 8 | 5 | 9 | 23-23 | 29 | ||
5. | Qianwei Huandao | 22 | 8 | 5 | 9 | 28-28 | 29 | ||
6. | Jinan Taishan Jiangjun | 22 | 7 | 7 | 8 | 19-22 | 28 | ||
7. | Sichuan Quanxing | 22 | 6 | 9 | 7 | 30-27 | 27 | ||
8. | Guangzhou Apollo | 22 | 5 | 10 | 7 | 14-20 | 25 | ||
9. | Qingdao Hainiu | 22 | 6 | 7 | 9 | 16-27 | 25 | ||
10. | Bayi | 22 | 5 | 10 | 7 | 22-34 | 25 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |