20.05.1997 < | Football matches for 21.05.1997 | > 22.05.1997 |
Day 10 | |||||||||
19:30 | Ireland | | Liechtenstein | 5:0 (3:0) | |||||
Dublin |
Japan | | South Korea | 1:1 (0:0) | ||||||
Thailand | | Northern Ireland | 0:0 | ||||||
Bangkok |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:45 | Inter Milano | | Schalke 04 | 1:0 aet (0:0, 1:0), pen. 1:4 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Milano |
Day 1 | |||||||||
Bolívar | | Sporting Cristal | 2:1 (1:1) | ||||||
Oruro | |||||||||
Universidad Católica | | Colo-Colo | 2:1 (2:0) | ||||||
Santiago | |||||||||
Peñarol | | Racing Club | 1:0 (1:0) | ||||||
Montevideo |
Torpedo-Luzhniki (Moscow) | | Lokomotiv (Moscow) | 1:2 (1:0) | ||||||
Moscow |
Day 10 | |||||||||
Avangard | | Avtomobilist | 1:0 | ||||||
Kursk | |||||||||
Volgar-Gazprom | | Torpedo Taganrog | 1:0 (1:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Kavkazkabel | | Spartak Anapa | 1:0 | ||||||
Prokhladny | |||||||||
MChS-Selyatino | | Dynamo Vologda | 2:1 (1:0) | ||||||
Selyatino | |||||||||
Spartak Tambov | | FK Gatchina | 3:0 | ||||||
Tambov | |||||||||
Torpedo Armavir | | Lokomotiv | 3:0 | ||||||
Armavir | |||||||||
Energiya Pyatigorsk | | SKA Rostov-on-Don | 1:2 | ||||||
Pyatigorsk | |||||||||
17:00 | Venets | | Arsenal | 0:0 | |||||
Gulkevichi | |||||||||
18:00 | Salyut-YUKOS | | Mosenergo | 1:0 | |||||
Belgorod |
Day 10 | |||||||||
Don | | Tekstilshchik | 0:0 | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Spartak Ryazan | | Spartak-Orekhovo | 2:0 (2:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
17:00 | Svetotechnika | | Zenit | 6:0 (3:0) | |||||
Ruzayevka | |||||||||
18:00 | Volga Ulyanovsk | | Sibir | 3:0 (2:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:00 | Spartak Shchyolkovo | | Magnitka | 2:5 (2:2) | |||||
Shchyolkovo | |||||||||
18:00 | FK Oryol | | Nosta | 2:2 (0:1) | |||||
Orel | |||||||||
18:00 | Energiya Chaikovskiy | | Torpedo Arzamas | 2:1 (1:1) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
18:30 | Amkar | | Torpedo Pavlovo | 1:0 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
18:30 | Sodovik | | UralAZ | 0:0 | |||||
Sterlitamak |
Day 6 | |||||||||
Kuban-D | | Zhemchuzhina-D | 0:0 | ||||||
Lokomotiv Yelyets | | Energiya-D | 5:1 (2:0) | ||||||
Niva | | Rotor-2 | 2:1 (0:1) | ||||||
Rostselmash-D | | Kuban | 1:1 (1:0) | ||||||
Spartak-Bratskiy | | Metallurg Krasny Sulin | 4:2 (3:1) | ||||||
Fakel-D | | Salyut | 1:1 (1:1) | ||||||
Voronezh | |||||||||
Shakhtyor | | Rotor-D | 1:0 (1:0) | ||||||
18:00 | FK Volgodonsk | | Rassvet | 0:2 (0:1) | |||||
Volgodonsk |
Day 10 | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Lokomotiv-D Sankt-Petersburg | 2:0 (2:0) | ||||||
Industria | | Zenit-D | 2:2 (1:2) | ||||||
Lokomotiv-D Nizhniy Novgorod | | Khimik | 2:1 (1:0) | ||||||
Luch | | Spartak Bryansk | 3:2 (2:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Mashinostroitel | | Energetik | 0:1 (0:0) | ||||||
Pskov | |||||||||
Metallurg Vyksa | | Stroitel | 1:0 (0:0) | ||||||
Neftyanik Yaroslavl | | Volochanin | 0:1 (0:1) | ||||||
Rostov Veliky | |||||||||
Spartak Rybnoye | | Lokomotiv Kaluga | 1:0 (0:0) | ||||||
Energiya Velikiye Luki | | Torpedo-Viktoriya | 1:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Metallurg Vyksa | 36 | 24 | 7 | 5 | 54-20 | 79 | |
2. | Energetik | 36 | 23 | 7 | 6 | 70-35 | 76 | |
3. | Torpedo Vladimir | 36 | 21 | 10 | 5 | 60-27 | 73 | |
4. | Torpedo-Viktoriya | 36 | 21 | 7 | 8 | 62-18 | 70 | |
5. | Spartak Bryansk | 36 | 17 | 10 | 9 | 54-38 | 61 | |
6. | Stroitel | 36 | 19 | 2 | 15 | 53-42 | 59 | |
7. | Luch | 36 | 17 | 7 | 12 | 41-37 | 58 | |
8. | Lokomotiv Kaluga | 36 | 16 | 6 | 14 | 56-47 | 54 | |
9. | Energiya Velikiye Luki | 36 | 13 | 14 | 9 | 43-36 | 53 | |
10. | Volochanin | 36 | 14 | 8 | 14 | 33-40 | 50 |
Day 6 | |||||||||
Volga | | Neftyanik Pokhvistnevo | 1:1 | ||||||
Iskra | | Energiya Ulyanovsk | 2:0 | ||||||
17:00 | KAMAZ-Chally-D | | Gornyak | 2:2 (2:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17:00 | Neftyanik Bugulma | | Uralets | 0:0 | |||||
Bugulma | |||||||||
17:30 | Trubnik | | Progress | 3:0 (2:0) | |||||
Kamensk-Uralsky | |||||||||
18:00 | Gazovik | | Zenit Penza | 0:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Druzhba | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Metiznik | | Biokhimik-Mordovia | 1:0 (0:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
18:00 | Elektron | | Dynamo Perm | 0:1 (0:1) | |||||
Vyatskiye Polyany |
Day 29 | |||||||||
Portovyk Illichivsk | | Olimpiya FK AES | 2:1 (1:0) | ||||||
Torpedo | | Lokomotyv | 2:0 (2:0) | ||||||
Dynamo Saky | | Portovyk Kerch | 2:0 (0:0) | ||||||
Shakhtar-2 | | Avanhard-Metalist | 7:3 (4:2) | ||||||
Viktor | | FK Petrivtsi | 4:2 (3:0) | ||||||
Shakhtar | | Krystal | 2:1 (0:1) | ||||||
Tytan | | Metalurh | 2:1 (2:1) | ||||||
Avanhard-Industriya | | Oskil | 3:1 (1:1) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Baltika/Metalurgs | | Lokomotīve | 2:0 | ||||||
Dinaburg | | Ventspils | 2:0 | ||||||
Valmiera | | Rēzekne | 3:0 | ||||||
Daugava | | Skonto | 0:2 | ||||||
Day 22 | |||||||||
18:00 | Ranga-Politechnika | | Panerys-2 | 1:2 (1:0) | |||||
Kaunas KTU stadionas | |||||||||
18:30 | Interas | | Mastis | 2:1 (1:0) | |||||
Visaginas | |||||||||
18:30 | Lokomotyvas-Vilbana | | Tauras | 5:1 (3:0) | |||||
Vilnius |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |