09.05.1997 < | Football matches for 10.05.1997 | > 11.05.1997 |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Dynamo | | FK Tyumen | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Alaniya | | Fakel | 2:0 (2:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | KAMAZ-Chally | | CSKA | 0:3 (0:2) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16:00 | Rotor | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 2:0 (1:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Zenit | 2:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16:00 | Zhemchuzhina | | Lokomotiv Moscow | 0:0 | |||||
Sochi | |||||||||
16:00 | Spartak | | Krylia Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Shinnik | | Rostselmash | 1:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16:00 | Torpedo-Luzhniki | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 27 | |||||||||
Hirnyk-Sport | | Lokomotyv | 1:0 (0:0) | ||||||
Portovyk Illichivsk | | Portovyk Kerch | 2:0 (0:0) | ||||||
Torpedo | | Avanhard-Metalist | 1:1 (1:0) | ||||||
Dynamo Saky | | FK Petrivtsi | 2:0 (2:0) | ||||||
Shakhtar-2 | | Krystal | 1:1 (0:1) | ||||||
Viktor | | Metalurh | 1:0 (1:0) | ||||||
Shakhtar | | Oskil | 0:0 | ||||||
Tytan | | Avanhard-Industriya | 0:2 (0:0) | ||||||
Day 27 | |||||||||
Kəpəz | | Bakı Fəhləsi | 3:0 | ||||||
Xəzri Buzovna | | Pambıqçı Neftechala | 3:0 | ||||||
Shamkir | | Turan | 0:0 | ||||||
Neftçi | | Viləş | 7:1 | ||||||
Pambıqçı Bərdə | | Kür Nur | 3:2 | ||||||
Farid | | Polis Akademy | 2:0 | ||||||
Azerbaijan U18 | | Qarabağ | 0:4 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Ciuhur | | Constructorul | 0:3 (0:1) | ||||||
Codru | | Dinamo | 3:0 (0:0) | ||||||
Locomotiva | | MHM-93 | 4:0 (0:0) | ||||||
Tiligul | | Speranţa | 0:0 | ||||||
Unisport | | CSA Victoria | 4:2 (3:1) | ||||||
Agro | | Atilla | 11:0 (4:0) | ||||||
Day 31 | |||||||||
Sturm | | Austria Wien | 3:2 | ||||||
Graz | |||||||||
Admira/Wacker | | Tirol | 0:1 | ||||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Linz | | Casino | 2:2 | ||||||
Linz | |||||||||
Ried | | LASK | 0:0 | ||||||
Ried im Innkreis Rieder Stadion |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Wolverhampton Wanderers | 3:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Sheffield United | | Ipswich Town | 1:1 (1:0) | |||||
Sheffield |
Day 27 | |||||||||
Botev | | Spartak Varna | 4:3 | ||||||
Levski Kyustendil | | Spartak Pleven | 5:1 | ||||||
Maritsa | | Rakovski | 8:0 | ||||||
Minyor | | Lokomotiv Sofia | 2:1 | ||||||
Neftochimik | | Montana | 5:1 | ||||||
Slavia | | Lokomotiv Plovdiv | 4:0 | ||||||
CSKA | | Etar | 5:1 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Újpest | | Ferencváros | 1:2 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Debrecen | | Vasas SC | 2:1 (2:1) | ||||||
Debrecen | |||||||||
Kispest Honvéd | | Csepel | 3:0 (3:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
ETO | | Videoton Fehérvár | 2:2 (1:0) | ||||||
Győr | |||||||||
Siófok | | Stadler | 1:1 (0:0) | ||||||
Siófok | |||||||||
Zalaegerszegi TE | | BVSC | 2:2 (1:1) | ||||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Pécs | | Békéscsabai Előre | 0:1 (0:0) | ||||||
Pécs |
Day 31 | |||||||||
15:30 | Arminia | | 1860 München | 2:3 (1:2) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Borussia Dortmund | 1:1 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Sankt Pauli | | Borussia Mönchengladbach | 1:3 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Fortuna | 0:1 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Bayern | | Freiburg | 0:0 | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bochum | | Stuttgart | 2:1 (0:0) | |||||
Bochum |
Day 31 | |||||||||
Fortuna Sittard | | NEC | 3:1 (1:0) | ||||||
AZ | | Willem II | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 37 | |||||||||
Real Valladolid | | Extremadura | 4:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Real Madrid | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 22 | |||||||||
15:00 | Žalgiris | | Žalgiris-Volmeta | 2:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
17:30 | Kaunas | | Kareda | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
18:00 | Atlantas | | Ekranas | 2:3 (1:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
18:00 | Panerys | | Inkaras-Grifas | 0:0 | |||||
Vilnius |
Day 36 | |||||||||
Kilmarnock | | Aberdeen | 1:1 (0:1) | ||||||
Kilmarnock | |||||||||
Celtic | | Dundee United | 3:0 (1:0) | ||||||
Glasgow | |||||||||
Motherwell | | Dunfermline Athletic | 2:2 (1:1) | ||||||
Motherwell | |||||||||
Hearts | | Rangers | 3:1 (0:0) | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Raith Rovers | | Hibernian | 1:1 (1:1) | ||||||
Kirkcaldy |
Day 11 | |||||||||
Colón | | River Plate | 5:1 | ||||||
Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 6:1 | ||||||
Rosario Central | | Vélez Sársfield | 0:1 | ||||||
Platense | | Independiente | 0:3 | ||||||
Lanús | | Huracán Corrientes | 1:2 | ||||||
Español | | Unión | 2:1 | ||||||
Huracán Buenos Aires | | Banfield | 1:0 | ||||||
Estudiantes | | Ferro Carril Oeste | 0:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Newell's Old Boys | 1:2 | ||||||
Racing Club | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 | ||||||
Kansas City Wizards | | Los Angeles Galaxy | 1:0 (1:0) | ||||||
Kansas City | |||||||||
Tampa Bay Mutiny | | Colorado Rapids | 2:1 (0:0) | ||||||
Tampa | |||||||||
D.C. United | | Dallas Burn | 2:3 (0:1), pen. ?:? | ||||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 7 | 74-57 | 55 | ||
2. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 14 | 0 | 13 | 58-62 | 45 | ||
3. | Columbus Crew | 32 | 12 | 0 | 13 | 45-45 | 39 | ||
4. | New England Revolution | 32 | 11 | 0 | 13 | 44-57 | 37 | ||
5. | NY/NJ MetroStars | 32 | 11 | 0 | 17 | 45-55 | 35 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kansas City Wizards | 32 | 14 | 0 | 9 | 64-53 | 49 | ||
2. | Los Angeles Galaxy | 32 | 14 | 0 | 12 | 57-48 | 44 | ||
3. | Dallas Burn | 32 | 13 | 0 | 14 | 58-51 | 42 | ||
4. | Colorado Rapids | 32 | 12 | 0 | 15 | 52-62 | 38 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 9 | 0 | 14 | 58-65 | 30 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |