15.06.1996 < | Football matches for 16.06.1996 | > 17.06.1996 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Mozambique | | Namibia | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Maputo | |||||||||
15:00 | Zambia | | Sudan | 3:0 (2:0) | 0:2 (0:1) | 3:2 | |||
Lusaka | |||||||||
15:00 | Zimbabwe | | Madagascar | 2:2 (0:1) | 2:1 (1:0) | 4:3 | |||
Harare | |||||||||
15:30 | Angola | | Uganda | 3:1 (2:1) | 2:0 (1:0) | 5:1 | |||
Luanda | |||||||||
15:30 | Zaire | | Mauritius | 2:0 (1:0) | 5:1 (2:0) | 7:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
16:00 | Burkina Faso | | Mauritania | 2:0 (1:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Ouagadougou | |||||||||
16:00 | Gabon | | Swaziland | 2:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | |||
Libreville | |||||||||
16:00 | Ivory Coast | | Congo | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Abidjan | |||||||||
16:30 | Guinea | | Guinea-Bissau | 3:1 (1:0) | 2:3 (0:2) | 5:4 | |||
Conakry | |||||||||
18:00 | Tunisia | | Rwanda | 2:0 (1:0) | 3:1 (1:0) | 5:1 | |||
Tunis |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Sacachispas | | Comunicaciones | 0:3 | 1:2 | 1:5 | ||||
Chiquimula |
Day 1 | |||||||||
Victoria | | Arabe Unido | 1:0 | ||||||
La Ceiba |
Day 16 | |||||||||
Avtodor-BMK | | Turbostroitel | 3:1 | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
Avtozapchast | | Angusht | 3:1 | ||||||
Baksan | |||||||||
Kavkazkabel | | Iriston | 1:0 | ||||||
Prokhladny | |||||||||
Olimp | | Avangard | 2:0 | ||||||
Kislovodsk COP CSK VVS Stadium | |||||||||
Torpedo Armavir | | Kolos | 0:0 | ||||||
Armavir | |||||||||
14:00 | FK Gatchina | | Dynamo Vologda | 2:1 (1:0) | |||||
Gatchina | |||||||||
15:00 | Torpedo Taganrog | | Volgar-Gazprom | 5:0 (2:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
18:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | MChS-Selyatino | 2:2 (1:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
18:00 | SKA Rostov-on-Don | | Anzhi | 2:3 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:30 | Lokomotiv | | FK Volgodonsk | 4:1 | |||||
Liski | |||||||||
19:00 | Metallurg Lipetsk | | Energiya Pyatigorsk | 2:1 | |||||
Lipetsk |
Day 16 | |||||||||
Asmaral | | Kosmos | 3:1 | ||||||
Moscow | |||||||||
Zavodchanin | | Rubin | 0:2 (0:1) | ||||||
Saratov | |||||||||
Zenit Penza | | Lada | 0:3 | ||||||
Penza | |||||||||
Spartak Ryazan | | Torpedo Pavlovo | 0:0 | ||||||
Ryazan | |||||||||
CSK VVS-Kristall | | Spartak Shchyolkovo | 3:0 | ||||||
Smolensk | |||||||||
15:00 | Zenit Izhevsk | | Amkar | 1:3 (0:3) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik | | Sibir | 1:2 (1:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
15:30 | Svetotechnika | | Energiya Chaikovskiy | 0:4 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
18:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Arsenal | 0:4 (0:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
18:00 | Industria | | UralAZ | 0:2 (0:0) | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
18:30 | Nosta | | Don | 2:1 (1:1) | |||||
Novotroitsk |
Day 30 | |||||||||
Agro | | Constructorul | 0:2 (0:1) | ||||||
Nistru Otaci | | Torentul | 3:0 (1:0) | ||||||
Tighina | | Sportul | 1:2 (1:2) | ||||||
Tiligul | | MHM-93 | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Trelleborg | | Örgryte | 3:2 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Umeå | | Malmö | 0:1 | ||||||
Umeå | |||||||||
Östers | | Djurgårdens | 2:0 | ||||||
Växjö |
Day 13 | |||||||||
Belgrano | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 2:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Independiente | 0:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 5:1 | ||||||
Banfield | | Newell's Old Boys | 1:1 | ||||||
Rosario Central | | Lanús | 3:1 | ||||||
River Plate | | Ferro Carril Oeste | 2:3 | ||||||
Racing Club | | Platense | 1:0 | ||||||
NY/NJ MetroStars | | San Jos? Clash | 0:1 (0:1) | ||||||
East Rutherford | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | Tampa Bay Mutiny | 3:2 (1:1), pen. 4:2 | ||||||
Pasadena |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 19 | 0 | 9 | 67-54 | 58 | ||
2. | D.C. United | 32 | 15 | 0 | 13 | 63-59 | 46 | ||
3. | NY/NJ MetroStars | 32 | 12 | 0 | 15 | 48-50 | 39 | ||
4. | Columbus Crew | 32 | 11 | 0 | 12 | 63-65 | 37 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 15 | 49-58 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 15 | 0 | 9 | 63-53 | 49 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 12 | 0 | 12 | 55-51 | 41 | ||
3. | Kansas City Wiz | 32 | 12 | 0 | 13 | 66-65 | 41 | ||
4. | San Jos? Clash | 32 | 12 | 0 | 11 | 53-56 | 39 | ||
5. | Colorado Rapids | 32 | 9 | 0 | 17 | 47-63 | 29 |
Day 10 | |||||||||
Dalian Wanda | | Shanghai Shenhua | 0:0 | ||||||
Guangdong Hongyuan | | Beijing Guoan | 1:0 | ||||||
Sichuan Quanxing | | Guangzhou Apollo | 4:0 | ||||||
Shenzhen Feiyada | | Bayi | 0:2 | ||||||
Tianjin Samsung | | Guangzhou Songri | 1:0 | ||||||
Jinan Taishan Jiangjun | | Yanbian Hyundai | 3:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 22 | 12 | 10 | 0 | 42-18 | 46 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 22 | 10 | 9 | 3 | 38-18 | 39 | ||
3. | Bayi | 22 | 8 | 11 | 3 | 28-19 | 35 | ||
4. | Beijing Guoan | 22 | 9 | 6 | 7 | 30-25 | 33 | ||
5. | Jinan Taishan Jiangjun | 22 | 8 | 7 | 7 | 23-24 | 31 | ||
6. | Sichuan Quanxing | 22 | 7 | 9 | 6 | 22-23 | 30 | ||
7. | Guangzhou Apollo | 22 | 7 | 8 | 7 | 26-25 | 29 | ||
8. | Tianjin Samsung | 22 | 6 | 8 | 8 | 20-30 | 26 | ||
9. | Guangdong Hongyuan | 22 | 5 | 10 | 7 | 20-25 | 25 | ||
10. | Yanbian Hyundai | 22 | 4 | 8 | 10 | 20-30 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |