21.10.1995 < | Football matches for 22.10.1995 | > 23.10.1995 |
Cayman Islands | | Jamaica | 1:5 (1:3) | ||||||
Guyana | |||||||||
Gabon | | Sierra Leone | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 29 | |||||||||
16:00 | Dynamo Moscow | | Zhemchuzhina | 4:3 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Rotor | 1:1 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16:00 | Dynamo-Gazovik | | Spartak Moscow | 0:6 (0:1) | |||||
Tyumen |
Day 44 | |||||||||
Avtomobilist | | Lokomotiv-D | 3:0 (0:0) | ||||||
Dynamo-2 | | Spartak-D | 0:3 (0:1) | ||||||
Novogorsk | |||||||||
Don | | Krasnogvardeyets | 4:0 (1:0) | ||||||
Kosmos | | Dynamo-D Moskva | 3:0 (1:0) | ||||||
Oka | | Smena | 1:0 (0:0) | ||||||
FK Moskovsky-Selyatino | | Trasko | 2:0 (0:0) | ||||||
Titan | | Monolit | 1:0 (0:0) | ||||||
Torgmash | | FK Chertanovo | 1:0 (0:0) | ||||||
Torpedo Mytishchi | | Torpedo-D | 2:1 (0:1) | ||||||
Fabus | | Mosenergo | 0:3 (0:2) | ||||||
Day 9 | |||||||||
18:00 | Dynamo Minsk | | Ataka-Aura | 0:0 | |||||
Minsk |
14:00 | FK Maladzyechna (Maladzyechna) | | Dynamo-93 (Minsk) | 0:1 (0:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
14:00 | Shakhtsyor (Salihorsk) | | MPKC (Mazyr) | 2:3 (0:2) | |||||
Salihorsk |
Day 28 | |||||||||
FK Yangiyer | | Politotdel | 3:2 | ||||||
Atlaschi | | Soʼgʼdiyona | 6:2 | ||||||
Day 10 | |||||||||
19:45 | Southampton | | Liverpool | 1:3 (1:1) | |||||
Southampton | |||||||||
19:45 | Everton | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:1) | |||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 38 | 25 | 7 | 6 | 73-35 | 82 | ||
2. | Newcastle United | 38 | 24 | 6 | 8 | 66-37 | 78 | ||
3. | Liverpool | 38 | 20 | 11 | 7 | 70-34 | 71 | ||
4. | Aston Villa | 38 | 18 | 9 | 11 | 52-35 | 63 | ||
5. | Arsenal | 38 | 17 | 12 | 9 | 49-31 | 63 | ||
6. | Everton | 38 | 17 | 10 | 11 | 64-44 | 61 | ||
7. | Blackburn Rovers | 38 | 18 | 7 | 13 | 61-47 | 61 | ||
8. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 13 | 9 | 50-38 | 61 | ||
9. | Nottingham Forest | 38 | 15 | 13 | 10 | 50-54 | 58 | ||
10. | West Ham United | 38 | 14 | 9 | 15 | 43-52 | 51 |
Day 13 | |||||||||
Crystal Palace | | Millwall | 1:2 (1:2) | ||||||
London | |||||||||
Ipswich Town | | Luton Town | 0:1 (0:1) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Stoke City | | Derby County | 1:1 (0:0) | ||||||
Stoke-on-Trent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 22 | 17 | 7 | 59-33 | 83 | ||
2. | Derby County | 46 | 21 | 16 | 9 | 71-51 | 79 | ||
3. | Crystal Palace | 46 | 20 | 15 | 11 | 67-48 | 75 | ||
4. | Stoke City | 46 | 20 | 13 | 13 | 60-49 | 73 | ||
5. | Leicester City | 46 | 19 | 14 | 13 | 66-60 | 71 | ||
6. | Charlton Athletic | 46 | 17 | 20 | 9 | 57-45 | 71 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 19 | 12 | 15 | 79-69 | 69 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 17 | 12 | 17 | 61-58 | 63 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 16 | 14 | 16 | 57-54 | 62 | ||
10. | Barnsley | 46 | 14 | 18 | 14 | 60-66 | 60 |
Day 13 | |||||||||
Brugge | | Cercle | 2:2 | ||||||
Germinal Ekeren | | Eendracht Aalst | 5:1 | ||||||
Harelbeke | | Antwerp | 3:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Spartak Plovdiv | | Levski Sofia | 0:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Werder | 1:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach |
Day 11 | |||||||||
Margveti | | Kolkheti 1913 | 4:2 | ||||||
Iveria | | Dinamo Tbilisi | 1:1 | ||||||
Metalurgi | | Dinamo Zugdidi | 3:1 | ||||||
Kakheti | | Sioni | 1:0 | ||||||
Guria | | Duruji | 4:1 | ||||||
Shevardeni-1906 | | Samtredia | 1:4 | ||||||
Torpedo | | Egrisi | 2:2 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Athletic | | Español | 0:0 | ||||||
Deportivo La Coruna | | Sporting Gijon | 1:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Valencia | 1:0 (0:0) | ||||||
Mérida | | Racing | 3:1 (3:1) | ||||||
Rayo Vallecano | | Albacete | 2:0 (0:0) | ||||||
Real Betis | | Compostela | 5:0 (2:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Sevilla | 4:0 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Tenerife | 2:0 (1:0) | ||||||
Real Oviedo | | Salamanca | 2:2 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Real Sociedad | 1:2 (0:1) | ||||||
13:00 | Žalgiris-2 | | Inkaras-Grifas | 0:2 (0:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
14:30 | Ekranas | | Aras | 2:1 (0:0) | |||||
Panevėžys | |||||||||
14:30 | Kareda-Sakalas | | Kaunas | 3:2 (2:1) | |||||
Šiauliai Žalgirio stadionas | |||||||||
14:30 | Tauras | | Lokomotyvas | 2:0 (1:0) | |||||
Tauragė | |||||||||
14:30 | Alsa | | Ukmergė | 0:2 (0:1) | |||||
Vilnius |
Day 26 | |||||||||
Tromsø | | Ham-Kam | 4:1 | ||||||
VIF | | Stabæk | 2:2 | ||||||
Strindheim | | Hødd | 1:5 | ||||||
Kongsvinger | | Rosenborg | 1:1 | ||||||
Bodø/Glimt | | Viking | 6:2 | ||||||
Molde | | Brann | 4:2 | ||||||
Start | | Lillestrøm | 2:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Legia | | GKS Katowice | 1:0 | ||||||
Hutnik | | Lechia/Olimpia | 3:1 | ||||||
Zagłębie | | Stomil | 0:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Chaves | | Benfica | 1:2 (0:0) | ||||||
Chaves | |||||||||
Porto | | Campomaiorense | 5:0 (5:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Leça | | Farense | 2:1 (1:0) | ||||||
Leça da Palmeira | |||||||||
Vitória | | Felgueiras | 2:0 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Belenenses | | Salgueiros | 0:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Boavista | | Braga | 5:2 (3:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Estrela | | Tirsense | 0:0 | ||||||
Amadora | |||||||||
Gil Vicente | | União de Leiria | 1:0 (1:0) | ||||||
Barcelos |
Day 14 | |||||||||
20:00 | Paris Saint-Germain | | Auxerre | 3:1 (1:0) | |||||
Paris |
Day 11 | |||||||||
Union | | Boby | 3:1 (2:0) | ||||||
Cheb | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Svit | 3:0 (0:0) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Uherské Hradiště | | Slovan | 1:1 (0:1) | ||||||
Uherské Hradiště | |||||||||
Baník | | Slavia | 1:2 (1:1) | ||||||
Ostrava | |||||||||
České Budějovice | | Sigma | 2:1 (1:0) | ||||||
České Budějovice | |||||||||
Sparta | | Viktoria Žižkov | 1:0 (1:0) | ||||||
Praha |
Day 11 | |||||||||
Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Argentinos Juniors | 2:1 | ||||||
Platense | | Rosario Central | 1:1 | ||||||
Lanús | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | Belgrano | 2:1 | ||||||
Huracán | | River Plate | 2:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Banfield | 3:3 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Portuguesa | | Grêmio | 3:2 (1:0) | ||||||
Chapecó | |||||||||
Vasco da Gama | | Paysandu | 6:1 (2:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
União São João | | Paraná | 2:1 (1:1) | ||||||
Araras | |||||||||
Fluminense | | Vitória | 2:1 (1:1) | ||||||
Cariacica | |||||||||
Internacional | | Palmeiras | 2:0 (0:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Sport | | Botafogo | 1:2 (0:1) | ||||||
Recife | |||||||||
Atlético-MG | | Bragantino | 1:1 (0:1) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Santos | | Cruzeiro | 2:1 (0:0) | ||||||
Santos | |||||||||
Goiás | | Guarani | 3:1 (2:1) | ||||||
Goiânia |
Day 18 | |||||||||
Sichuan Quanxing | | Dalian Wanda | 1:2 | ||||||
Jinan Taishan | | Guangdong Hongyuan | 0:0 | ||||||
Beijing Guoan | | Liaoning | 2:1 | ||||||
Shanghai Shenhua | | Bayi | 0:0 | ||||||
Guangzhou Apollo | | Yanbian Hyundai | 0:0 | ||||||
Tianjin Samsung | | Qingdao Hainiu | 2:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
South Melbourne Hellas | | Canberra Cosmos | 2:2 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney UTS Olympic | | Adelaide City | 1:0 | ||||||
Sydney | |||||||||
West Adelaide Sharks | | Melbourne Knights | 1:1 | ||||||
Adelaide |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 33 | 17 | 9 | 7 | 58-35 | 60 | ||
2. | Melbourne Knights | 33 | 17 | 8 | 8 | 50-28 | 59 | ||
3. | Sydney UTS Olympic | 33 | 17 | 8 | 8 | 55-41 | 59 | ||
4. | Brisbane Strikers | 33 | 17 | 6 | 10 | 54-35 | 57 | ||
5. | Adelaide City | 33 | 15 | 9 | 9 | 65-40 | 54 | ||
6. | Sydney United | 33 | 14 | 12 | 7 | 47-33 | 54 | ||
7. | West Adelaide Sharks | 33 | 16 | 5 | 12 | 49-43 | 53 | ||
8. | South Melbourne Hellas | 33 | 14 | 4 | 15 | 50-56 | 46 | ||
9. | Canberra Cosmos | 33 | 8 | 11 | 14 | 48-61 | 35 | ||
10. | Morwell Falcons | 33 | 9 | 8 | 16 | 35-65 | 35 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |