12.08.1995 < | Football matches for 13.08.1995 | > 14.08.1995 |
Day 28 | |||||||||
Druzhba | | Lada | 0:1 (0:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Saturn-1991 | | Zarya | 1:1 (1:1) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Lokomotiv | | Okean | 1:0 (1:0) | ||||||
Chita | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Neftekhimik | 3:2 (1:1) | ||||||
Arzamas | |||||||||
Asmaral | | Zenit | 2:3 (0:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Kolos | | Fakel | 2:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Shinnik | | Chkalovets | 2:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Dynamo | 3:0 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
18:00 | Irtysh | | Baltika | 0:4 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
18:30 | Zverda | | Luch | 2:0 (1:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
19:00 | Sokol-PZhD | | Uralan | 0:1 (0:0) | |||||
Saratov |
Day 29 | |||||||||
Don | | Dynamo-2 | 3:1 (2:0) | ||||||
Krasnogvardeyets | | CSKA-D | 0:2 (0:1) | ||||||
Monolit | | Lokomotiv-D | 2:0 (1:0) | ||||||
Mosenergo | | Asmaral-D | 3:0 | ||||||
Oka | | Avtomobilist | 1:0 (0:0) | ||||||
Kolomna | |||||||||
FK Moskovsky-Selyatino | | Kosmos | 0:3 (0:1) | ||||||
Smena | | Spartak-D | 0:6 (0:3) | ||||||
Moscow | |||||||||
Titan | | Mashinostroitel Moskva | 3:0 (2:0) | ||||||
Trasko | | Torpedo-D | 2:1 (0:0) | ||||||
Fabus | | Torpedo Mytishchi | 0:2 (0:2) | ||||||
FK Chertanovo | | Dynamo-D Moskva | 2:5 (1:2) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Kremin | | Kryvbas | 1:1 (0:0) | ||||||
Kremenchuk | |||||||||
Metalurh | | Zirka-NIBAS | 1:1 (0:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Volyn | | Nyva Vinnytsya | 0:0 | ||||||
Lutsk | |||||||||
Dynamo | | SK Mykolaiv | 3:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Prykarpattya | | Nyva Ternopil | 3:1 (2:0) | ||||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Tavriya | | Torpedo | 2:0 (2:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Karpaty | | Dnipro | 2:1 (2:1) | ||||||
Lviv |
Day 3 | |||||||||
Ros-Transimpeks | | Desna | 0:2 | ||||||
Nyva | | Skhid | 3:0 | ||||||
Dynamo-Flesh | | Hazovyk | 1:1 | ||||||
Olimpiya FK AES | | Avanhard | 1:1 | ||||||
Halychyna | | CSKA | 0:1 | ||||||
Karpaty | | Systema-Boreks | 3:0 | ||||||
FK Kakhovka | | Temp-ADVIS-2 | +:- | ||||||
Vodnyk | | Keramik | 5:0 | ||||||
Obolon | | Khimik | 1:0 | ||||||
Ahrotekhservis | | Khurtovyk | 0:1 | ||||||
Haray | | Skify | 3:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
17:00 | Dvina | | Vedrych | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:00 | Shakhtsyor | | FK Babruysk | 2:1 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Tarpeda Minsk | 3:2 (2:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | MPKC | | Tarpeda Mogilyov | 3:1 (2:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
18:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Brest | 5:2 (2:1) | |||||
Minsk | |||||||||
19:00 | FK Maladzyechna | | Neman | 1:3 (0:1) | |||||
Maladzyechna |
Day 18 | |||||||||
Dinamo | | Politotdel | 2:1 | ||||||
Temiryoʼlchi | | Traktor | 2:0 | ||||||
Neftchi | | Atlaschi | 4:2 | ||||||
Mashʼal | | FK Chirchik | 1:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Derby County | | Port Vale | 0:0 | ||||||
Derby | |||||||||
Luton Town | | Norwich City | 1:3 (0:1) | ||||||
Luton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 22 | 17 | 7 | 59-33 | 83 | ||
2. | Derby County | 46 | 21 | 16 | 9 | 71-51 | 79 | ||
3. | Crystal Palace | 46 | 20 | 15 | 11 | 67-48 | 75 | ||
4. | Stoke City | 46 | 20 | 13 | 13 | 60-49 | 73 | ||
5. | Leicester City | 46 | 19 | 14 | 13 | 66-60 | 71 | ||
6. | Charlton Athletic | 46 | 17 | 20 | 9 | 57-45 | 71 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 19 | 12 | 15 | 79-69 | 69 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 17 | 12 | 17 | 61-58 | 63 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 16 | 14 | 16 | 57-54 | 62 | ||
10. | Barnsley | 46 | 14 | 18 | 14 | 60-66 | 60 |
Everton | | Blackburn Rovers | 1:0 (0:0) | ||||||
London |
Day 1 | |||||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Levski Sofia | 0:1 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Shumen | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Vác-Samsung | | Vasas Casino | 3:2 (1:0) | ||||||
Vác |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Freiburg | 1:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach |
Day 15 | |||||||||
AIK | | Helsingborgs | 1:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Norrköping | | Göteborg | 0:5 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Trelleborg | | Djurgårdens | 1:1 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Örebro | | Malmö | 5:0 | ||||||
Örebro | |||||||||
Östers | | Västra Frölunda | 4:0 | ||||||
Växjö |
Day 10 | |||||||||
Shanghai Shenhua | | Dalian Wanda | 3:0 | ||||||
Guangzhou Apollo | | Liaoning | 6:0 | ||||||
Jinan Taishan | | Tianjin Samsung | 1:0 | ||||||
Qingdao Hainiu | | Sichuan Quanxing | 1:0 | ||||||
Yanbian Hyundai | | Guangdong Hongyuan | 1:4 | ||||||
Beijing Guoan | | Bayi | 1:0 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |