08.08.1995 < | Football matches for 9.08.1995 | > 10.08.1995 |
Day 1 | |||||||||
Dynamo Kiev | | AaB | 1:0 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
19:45 | Rangers | | Anorthosis | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
20:45 | Anderlecht | | Ferencváros | 0:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:45 | Grasshopper | | Maccabi Tel Aviv | 1:1 | |||||
Zürich | |||||||||
20:45 | Austria Salzburg | | Steaua | 0:0 | |||||
Salzburg | |||||||||
20:45 | Legia Warszawa | | IFK | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
20:45 | Rosenborg | | Beşiktaş | 3:0 (2:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
21:45 | Panathīnaïkós | | Hajduk Split | 0:0 | |||||
Athens |
Day 1 | |||||||||
Grevenmacher | | KR | 3:2 (1:0) | ||||||
Gréiwenmaacher |
Day 1 | |||||||||
Atlético Nacional | | River Plate | 1:0 (0:0) | ||||||
Medellín | |||||||||
Emelec | | Grêmio | 0:0 | ||||||
Guayaquil |
Day 20 | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Spartak Moscow | | Krylia Sovetov | 5:1 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Spartak-Alaniya | | Dynamo Moscow | 2:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Rostselmash | | Uralmash | 2:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:00 | CSKA | | Chernomorets | 4:0 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Zhemchuzhina | 2:1 (1:1) | |||||
Kamyshin | |||||||||
16:00 | Dynamo-Gazovik | | Lokomotiv Moscow | 2:3 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
16:00 | KAMAZ-Chally | | Rotor | 2:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny |
Day 19 | |||||||||
Viktoria | | SKA Khabarovsk | 2:0 (2:0) | ||||||
Nazarovo | |||||||||
Irtysh | | Dynamo Yakutsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Tobolsk | |||||||||
Samotlor-XXI | | Amur | 0:1 (0:1) | ||||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
Tom | | FK Mezhdurechensk | 6:0 (2:0) | ||||||
Tomsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Kuzbass | 0:2 (0:0) | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Omsk | | Motor | 1:1 (0:0) | |||||
Omsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Barnaul | | Metallurg-ZAPSIB | 3:1 (3:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
19:00 | Metallurg Krasnoyarsk | | Sakhalin | 4:1 (3:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 19 | |||||||||
Anzhi-2 | | Angusht | 1:0 (1:0) | ||||||
FK Derbent | | Dynamo Mahachkala | 3:0 (1:0) | ||||||
Druzhba-D | | Uralan-D | 3:0 (2:0) | ||||||
Lokomotiv Mineralnye Vody | | Torpedo Armavir | 2:2 (1:0) | ||||||
Spartak Alagir | | Olimp | 1:5 (0:1) | ||||||
Day 12 | |||||||||
Istochnik | | Metallurg Krasnty Sulin | 3:0 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Bulat | | Mashinostroitel Pskov | 0:0 | ||||||
Volochanin | | Neftyanik Yaroslavl | 1:1 (1:0) | ||||||
Kraneks | | Dynamo Bryansk | 0:0 | ||||||
Metallurg Pikalevo | | Dynamo Sankt-Petersburg | 1:5 (0:2) | ||||||
Pikalevo Metallurg Stadium | |||||||||
Turbostroitel | | Vympel | 1:0 (0:0) | ||||||
Kaluga | |||||||||
16:00 | Spartak Kostroma | | Kristall Dyatkovo | 1:2 (0:0) | |||||
Kostroma |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Turbostroitel | 24 | 16 | 5 | 3 | 34-12 | 53 | ||
2. | Dynamo Sankt-Petersburg | 24 | 15 | 4 | 5 | 39-17 | 49 | ||
3. | Neftyanik Yaroslavl | 24 | 12 | 6 | 6 | 32-17 | 42 | ||
4. | Mashinostroitel Pskov | 24 | 11 | 9 | 4 | 30-18 | 42 | ||
5. | Dynamo Bryansk | 24 | 11 | 8 | 5 | 32-16 | 41 | ||
6. | Bulat | 24 | 10 | 5 | 9 | 26-27 | 35 | ||
7. | Vympel | 24 | 9 | 6 | 9 | 24-23 | 33 | ||
8. | Spartak Kostroma | 24 | 7 | 7 | 10 | 26-30 | 28 | ||
9. | Kristall Dyatkovo | 24 | 8 | 3 | 13 | 21-41 | 27 | ||
10. | Volochanin | 24 | 7 | 4 | 13 | 22-34 | 25 |
Day 15 | |||||||||
14:00 | KAMAZ-Chally-D | | Metiznik | 2:5 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17:00 | Gornyak | | Sodovik | 1:0 (0:0) | |||||
Kushva | |||||||||
17:00 | Uralmash-D | | Agidel | 2:4 (1:1) | |||||
Verkhnyaya Pyshma | |||||||||
17:00 | Elektron | | Gazovik | 2:0 (1:0) | |||||
Vyatskiye Polyany | |||||||||
18:00 | Gornyak-Vanadiy | | Amkar | 2:0 (1:0) | |||||
Kachkanar | |||||||||
18:00 | Dynamo Perm | | Energiya | 0:3 | |||||
Perm |
Day 2 | |||||||||
Iveria | | Metalurgi | 1:2 | ||||||
Sioni | | Kolkheti 1913 | 0:2 | ||||||
Egrisi | | Margveti | 0:2 | ||||||
Kakheti | | Torpedo | 0:2 | ||||||
Guria | | Dinamo Zugdidi | 2:1 | ||||||
Shevardeni-1906 | | Dila | 3:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
20:00 | Martigues | | Cannes | 2:1 (1:0) | |||||
Martigues | |||||||||
20:00 | Metz | | Montpellier | 1:0 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Nice | | Gueugnon | 3:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
20:00 | Rennes | | Le Havre | 1:0 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
20:00 | Paris Saint-Germain | | Saint-Étienne | 4:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Auxerre | | Lens | 0:1 (0:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
20:00 | Bastia | | Monaco | 2:1 (0:0) | |||||
Bastia | |||||||||
20:00 | Lille | | Guingamp | 0:3 (0:0) | |||||
Lille |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |