13.05.1995 < | Football matches for 14.05.1995 | > 15.05.1995 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Netherlands Antilles | | Aruba | 3:2 | 4:3 | 7:5 | ||||
Willemstad |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Zarya | | Chkalovets | 3:1 (1:0) | |||||
Leninsk-Kuznetsky |
Day 4 | |||||||||
Avangard | | Metallurg Krasnty Sulin | 4:1 (3:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Istochnik | | Dynamo Mikhailovka | 3:0 (2:0) | ||||||
Lokomotiv Yelyets | | Niva | 1:0 (0:0) | ||||||
Shakhtyor | | Rotor-D | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Volga Balakovo | | Khimik | 2:1 (2:1) | ||||||
Volga Ulyanovsk | | Planeta | 4:1 (3:1) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Druzhba | | Zenit | 0:0 | ||||||
Kristall Sergach | | Neftyanik Buguruslan | 2:0 (0:0) | ||||||
Lada-D | | Astrateks | 2:1 (0:1) | ||||||
Progress | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 33 | |||||||||
Bazhanovets | | SK Odesa | 2:0 (2:0) | ||||||
Makiivka | |||||||||
Vorskla | | Naftovyk | 3:0 (1:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
CSKA-Borisfen | | FK Sumy | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Stal | | Metalurh | 1:1 (0:1) | ||||||
Alchevsk | |||||||||
Karpaty | | Khimik Zhytomyr | 0:1 (0:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Zakarpattya | | Dynamo-2 | 2:1 (0:1) | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
Krystal | | Metalist | 0:1 (0:1) | ||||||
Chortkiv | |||||||||
Skala | | Khimik Severodonetsk | 2:1 (1:0) | ||||||
Stryi | |||||||||
Dnipro | | Zirka-NIBAS | 0:1 (0:1) | ||||||
Cherkasy | |||||||||
Polihraftekhnika | | Naftokhymyk | 2:0 (1:0) | ||||||
Oleksandriia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vostok (Oskemen) | | Batyr (Ekibastuz) | 1:0 (1:0) | 0:3 (0:0) | 1:3 | ||||
Oskemen | |||||||||
Bolat (Temirtau) | | Gornyak (Khromtau) | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | ||||
Temirtau | |||||||||
Yelimay (Semipalatinsk) | | Kaynar (Taldykorgan) | 4:0 (1:0) | 2:2 (2:0) | 6:2 | ||||
Semipalatinsk | |||||||||
SKIF Ordabasy (Shymkent) | | Tsesna (Aktyubinsk) | 3:2 (0:1) | 2:1 (0:1) | 5:3 | ||||
Shymkent | |||||||||
Aktyubinets (Aktyubinsk) | | Shakhtyor (Karagandy) | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:2) | 1:2 | ||||
Aktyubinsk | |||||||||
Qayrat (Almaty) | | Taraz (Jambyl) | 2:2 (0:1) | -:+ | 2:2 | ||||
Almaty | |||||||||
Ansat (Pavlodar) | | Tobil (Kostanay) | 0:0 | 1:1 (0:1) | 1:1 | ||||
Pavlodar |
Day 8 | |||||||||
FK Chirchik | | ASK | 1:2 | ||||||
Day 42 | |||||||||
16:00 | West Ham United | | Manchester United | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Chelsea | | Arsenal | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Manchester City | | Queens Park Rangers | 2:3 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
16:00 | Norwich City | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
16:00 | Southampton | | Leicester City | 2:2 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
16:00 | Tottenham Hotspur | | Leeds United | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Coventry City | | Everton | 0:0 | |||||
Coventry | |||||||||
16:00 | Sheffield Wednesday | | Ipswich Town | 4:1 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
16:00 | Newcastle United | | Crystal Palace | 3:2 (3:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
16:00 | Liverpool | | Blackburn Rovers | 2:1 (0:1) | |||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 1 | |||||||||
14:55 | Tranmere Rovers | | Reading | 1:3 (1:1) | |||||
Birkenhead | |||||||||
14:55 | Wolverhampton Wanderers | | Bolton Wanderers | 2:1 (1:0) | |||||
Wolverhampton |
Day 33 | |||||||||
Anderlecht | | Oostende | 3:0 | ||||||
Lommel | | Germinal Ekeren | 1:1 | ||||||
Eendracht Aalst | | Gent | 3:1 | ||||||
Beveren | | Molenbeek | 1:1 | ||||||
Seraing | | Standard | 1:1 | ||||||
Brugge | | Charleroi | 3:2 | ||||||
Antwerp | | Sint-Truiden | 0:3 | ||||||
Lierse | | Cercle | 2:1 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Liège | | Mechelen | 1:2 | ||||||
Day 30 | |||||||||
18:00 | Schalke 04 | | Bayern | 0:3 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 33 | |||||||||
Atlético Madrid | | Sporting Gijon | 3:2 (1:0) | ||||||
Tenerife | | Albacete | 2:2 (2:1) | ||||||
Barcelona | | Celta de Vigo | 1:1 (0:0) | ||||||
Real Oviedo | | Real Madrid | 3:2 (1:1) | ||||||
Real Sociedad | | Logroñés | 6:0 (3:0) | ||||||
Real Valladolid | | Real Betis | 0:2 (0:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Racing | 1:1 (0:1) | ||||||
Compostela | | Español | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
Tromsø | | Start | 1:4 | ||||||
Viking | | Brann | 2:0 | ||||||
Strindheim | | VIF | 1:2 | ||||||
Stabæk | | Kongsvinger | 0:0 | ||||||
Hødd | | Bodø/Glimt | 0:0 | ||||||
Ham-Kam | | Molde | 1:2 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Lech | | Warta | 1:2 | ||||||
Ruch | | Zagłębie | 0:0 | ||||||
Stal Stalowa Wola | | Widzew | 0:2 | ||||||
Sokół | | Stal Mielec | 3:0 | ||||||
Day 32 | |||||||||
União da Madeira | | Beira Mar | 1:0 (0:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Vitória Guimarães | | Belenenses | 3:0 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Porto | | Boavista | 4:2 (2:2) | ||||||
Torres Novas | |||||||||
Chaves | | Estrela | 1:0 (1:0) | ||||||
Chaves | |||||||||
Farense | | Marítimo | 4:0 (2:0) | ||||||
Faro | |||||||||
Benfica | | Salgueiros | 3:0 (2:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Vitória Setubal | | Braga | 0:0 | ||||||
Setúbal | |||||||||
Gil Vicente | | Sporting | 1:2 (0:1) | ||||||
Barcelos | |||||||||
União de Leiria | | Tirsense | 1:0 (0:0) | ||||||
Leiria |
Day 25 | |||||||||
Bohemians | | Baník | 0:3 (0:1) | ||||||
Praha Ďolíček | |||||||||
Hradec Králové | | České Budějovice | 1:3 (0:3) | ||||||
Hradec Králové | |||||||||
Svit | | Sparta | 0:1 (0:1) | ||||||
Zlín | |||||||||
Boby | | Jablonec | 2:0 (1:0) | ||||||
Brno | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Petra | 0:1 (0:1) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Slovan | | Švarc Benešov | 4:1 (3:1) | ||||||
Liberec | |||||||||
Union | | Viktoria Žižkov | 1:2 (1:1) | ||||||
Cheb |
Day 5 | |||||||||
Trelleborg | | Örgryte | 4:1 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Örebro | | Halmstad | 1:0 | ||||||
Örebro |
Day 5 | |||||||||
Beijing Guoan | | Dalian Wanda | 2:1 | ||||||
Bayi | | Guangdong Hongyuan | 2:0 | ||||||
Yanbian Hyundai | | Sichuan Quanxing | 3:1 | ||||||
Jinan Taishan | | Qingdao Hainiu | 0:0 | ||||||
Tianjin Samsung | | Liaoning | 3:2 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |