02.12.1994 < | Football matches for 3.12.1994 | > 04.12.1994 |
Day 3 | |||||||||
Kenya B | | Seychelles | 3:2 (1:1) | ||||||
Nairobi | |||||||||
Uganda | | Eritrea | 0:0 | ||||||
Nairobi |
Day 17 | |||||||||
15:00 | Wimbledon | | Blackburn Rovers | 0:3 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Aston Villa | 1:1 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Arsenal | 2:2 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Norwich City | 1:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Manchester City | 1:2 (0:2) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Newcastle United | 4:2 (2:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Southampton | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Coventry City | | Liverpool | 1:1 (0:1) | |||||
Coventry |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 20 | |||||||||
Bristol City | | Grimsby Town | 1:2 (0:0) | ||||||
Bristol | |||||||||
Derby County | | Notts County | 0:0 | ||||||
Derby | |||||||||
Luton Town | | Sheffield United | 3:6 (0:2) | ||||||
Luton | |||||||||
Middlesbrough | | Portsmouth | 4:0 (2:0) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Southend United | | Swindon Town | 2:0 (1:0) | ||||||
Southend-on-Sea | |||||||||
Sunderland | | Reading | 0:1 (0:0) | ||||||
Sunderland | |||||||||
Tranmere Rovers | | Watford | 2:1 (0:0) | ||||||
Birkenhead | |||||||||
West Bromwich Albion | | Barnsley | 2:1 (1:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
Enfield | | Torquay United | 1:1 (1:1) | ||||||
London Southbury Road | |||||||||
Preston North End | | Walsall | 1:1 (1:1) | ||||||
Preston | |||||||||
Gillingham | | Fulham | 1:1 (1:0) | ||||||
Gillingham | |||||||||
Crewe Alexandra | | Bury | 1:2 (1:0) | ||||||
Crewe | |||||||||
Lincoln City | | Huddersfield Town | 1:0 (0:0) | ||||||
Lincoln | |||||||||
Scarborough | | Port Vale | 1:0 (0:0) | ||||||
Scarborough | |||||||||
Wrexham | | Rotherham United | 5:2 (1:1) | ||||||
Wrexham | |||||||||
Plymouth Argyle | | AFC Bournemouth | 2:1 (2:0) | ||||||
Plymouth | |||||||||
Hitchin Town | | Wycombe Wanderers | 0:5 (0:2) | ||||||
Altrincham | | Wigan Athletic | 1:0 (1:0) | ||||||
Altrincham | |||||||||
Exeter City | | Colchester United | 1:2 (1:0) | ||||||
Exeter | |||||||||
Halifax Town | | Mansfield Town | 0:0 | ||||||
Halifax | |||||||||
Kingstonian | | Aylesbury United | 1:4 (0:2) | ||||||
Kingston upon Thames | |||||||||
Peterborough United | | Cambridge United | 0:2 (0:2) | ||||||
Peterborough | |||||||||
Leyton Orient | | Bristol Rovers | 0:2 (0:1) | ||||||
London |
Day 15 | |||||||||
Beroe | | Lokomotiv Plovdiv | 2:2 | ||||||
Botev | | Dobrudzha | 4:1 | ||||||
LEKS | | Montana | 2:0 | ||||||
Neftochimik | | Shumen | 4:1 | ||||||
Pirin | | Spartak | 1:2 | ||||||
CSKA | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 5:1 | ||||||
Etar | | Levski | 1:4 | ||||||
Day 16 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Dynamo | 2:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Köln | 3:1 (2:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Borussia Mönchengladbach | 2:4 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Uerdingen 05 | | Freiburg | 0:2 (0:1) | |||||
Krefeld | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Hamburger SV | 2:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Werder | 3:1 (1:1) | |||||
Karlsruhe |
Day 15 | |||||||||
Heerenveen | | NEC | 4:2 (2:2) | ||||||
Willem II | | Go Ahead Eagles | 4:0 (3:0) | ||||||
Day 13 | |||||||||
Atlético Madrid | | Athletic | 2:1 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Deportivo La Coruna | 1:1 (1:0) | ||||||
Valencia | | Albacete | 3:3 (2:1) | ||||||
Real Sociedad | | Real Madrid | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 16 | |||||||||
Hearts | | Falkirk | 1:1 (1:1) | ||||||
Partick Thistle | | Hibernian | 2:2 (1:0) | ||||||
Aberdeen | | Kilmarnock | 0:1 (0:1) | ||||||
Celtic | | Motherwell | 2:2 (2:1) | ||||||
Day 16 | |||||||||
Rosario Central | | Argentinos Juniors | 1:4 | ||||||
Lanús | | Ferro Carril Oeste | 3:2 | ||||||
Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 1:3 | ||||||
Talleres | | Belgrano | 0:1 | ||||||
Huracán | | River Plate | 0:2 | ||||||
Platense | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 0:1 | ||||||
Español | | Banfield | 1:1 | ||||||
Deportivo Mandiyú | | Newell's Old Boys | 0:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Day 7 | |||||||||
Marconi Fairfield | | Morwell Falcons | 2:1 | ||||||
Wollongong City Wolves | | Sydney United | 1:1, pen. 1:3 | ||||||
South Melbourne Hellas | | Adelaide City | 1:2 | ||||||
Melbourne Knights | | Heidelberg United | 2:1 | ||||||
Brisbane Strikers | | Melbourne Zebras | 3:0 | ||||||
West Adelaide Sharks | | Parramatta Eagles | 0:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne Knights | 24 | 18 | 0 | 6 | 56-25 | 70 | ||
2. | Adelaide City | 24 | 17 | 0 | 7 | 41-20 | 69 | ||
3. | Sydney United | 24 | 18 | 0 | 6 | 34-19 | 68 | ||
4. | Morwell Falcons | 24 | 12 | 0 | 12 | 41-37 | 47 | ||
5. | West Adelaide Sharks | 24 | 13 | 0 | 11 | 28-32 | 45 | ||
6. | South Melbourne Hellas | 24 | 12 | 0 | 12 | 42-36 | 44 | ||
7. | Brisbane Strikers | 24 | 11 | 0 | 13 | 34-32 | 41 | ||
8. | Wollongong City Wolves | 24 | 10 | 0 | 14 | 39-46 | 38 | ||
9. | Sydney Olympic | 24 | 9 | 0 | 15 | 27-34 | 37 | ||
10. | Marconi Fairfield | 24 | 10 | 0 | 14 | 34-43 | 35 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |