19.11.1994 < | Football matches for 20.11.1994 | > 21.11.1994 |
Day 1 | |||||||||
Primeiro de Maio | | Bendel Insurance | 1:0 (0:0) | ||||||
Benguela |
Day 21 | |||||||||
CSKA | | Systema-Boreks | 1:0 | ||||||
Dnister | | Transimpeks | 1:1 | ||||||
Lada | | Nyva | 0:4 | ||||||
Dnistrovets | | ADVIS | 0:0 | ||||||
Tavriya | | Keramik | 2:1 | ||||||
Metalurh | | Avanhard Zhidachiv | 1:0 | ||||||
Torpedo | | FK LAZ | 2:1 | ||||||
Oskil | | Fetrovyk | +:- | ||||||
Shakhtar Horlivka | | Khurtovyk | 2:4 | ||||||
Avanhard Rovenki | | Sula | +:- | ||||||
Shakhtar Stakhanov | | Vahonobudivnyk | 2:2 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Nistru Cioburciu | | Sportul | 3:0 | ||||||
Tiligul | | Tighina | 3:0 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Neftchi | | Aral | 5:1 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Politotdel | | FK Chirchik | 0:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
16:00 | Leicester City | | Manchester City | 0:1 (0:1) | |||||
Leicester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 18 | |||||||||
Bristol City | | Swindon Town | 3:2 (0:0) | ||||||
Bristol | |||||||||
Burnley | | Sheffield United | 4:2 (1:1) | ||||||
Burnley | |||||||||
Middlesbrough | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 (0:0) | ||||||
Middlesbrough |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
Day 12 | |||||||||
Oostende | | Germinal Ekeren | 1:1 | ||||||
Brugge | | Liège | 2:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
BVSC | | Munkás-Fordan | 3:0 (0:0) | ||||||
Budapest |
Day 11 | |||||||||
Atlético Madrid | | Logroñés | 3:0 (1:0) | ||||||
Tenerife | | Real Betis | 1:4 (0:2) | ||||||
Sevilla | | Racing | 1:3 (0:1) | ||||||
Español | | Sporting Gijon | 1:1 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Celta de Vigo | 2:3 (1:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Albacete | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Salgueiros | | Beira Mar | 2:1 (0:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Marítimo | | Chaves | 4:1 (3:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Farense | | Porto | 0:3 (0:1) | ||||||
Faro | |||||||||
Vitória Guimarães | | Gil Vicente | 3:1 (1:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Tirsense | | Braga | 1:0 (1:0) | ||||||
Santo Tirso | |||||||||
Boavista | | União da Madeira | 3:1 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Estrela | | União de Leiria | 2:3 (1:1) | ||||||
Amadora | |||||||||
Sporting | | Vitória Setubal | 2:2 (1:1) | ||||||
Lisboa |
Day 18 | |||||||||
Strasbourg | | Lyon | 1:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Jablonec | | České Budějovice | 1:0 (0:0) | ||||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Petra | | Bohemians | 1:0 (0:0) | ||||||
Drnovice | |||||||||
Švarc Benešov | | Hradec Králové | 0:1 (0:1) | ||||||
Benešov | |||||||||
Sigma | | Svit | 2:1 (0:0) | ||||||
Olomouc | |||||||||
Viktoria Žižkov | | Boby | 0:0 | ||||||
Praha | |||||||||
Union | | Viktoria Plzeň | 1:0 (0:0) | ||||||
Cheb | |||||||||
Slavia | | Slovan | 5:0 (2:0) | ||||||
Praha |
Day 13 | |||||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Newell's Old Boys | 0:0 | ||||||
River Plate | | Deportivo Mandiyú | 2:2 | ||||||
Belgrano | | Español | 3:2 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Platense | 2:2 | ||||||
Independiente | | Huracán | 2:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Boca Juniors | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Vélez Sársfield | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Day 13 | |||||||||
Remo | | Vitória | 0:1 (0:0) | ||||||
Belém | |||||||||
Bragantino | | Náutico | 1:0 (1:0) | ||||||
Bragança Paulista | |||||||||
Atlético-MG | | Criciúma | 2:1 (0:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
União São João | | Cruzeiro | 2:3 (0:0) | ||||||
Araras |
Day 6 | |||||||||
Paraná | | Internacional | 0:0 | ||||||
Curitiba | |||||||||
Corinthians | | Sport | 0:3 (0:2) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Bahia | | Paysandu | 3:0 (2:0) | ||||||
Salvador | |||||||||
Palmeiras | | Vasco da Gama | 3:0 (2:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Fluminense | | Santos | 0:1 (0:1) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Botafogo | | Portuguesa | 5:2 (2:1) | ||||||
Niterói |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |