05.11.1994 < | Football matches for 6.11.1994 | > 07.11.1994 |
Day 2 | |||||||||
Bahrain | | Oman | 1:1 (0:0) | ||||||
Abu Dhabi | |||||||||
UAE | | Saudi Arabia | 1:1 (0:1) | ||||||
Abu Dhabi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Agaza | | Motema Pembe | 1:1 | 1:3 | 2:4 | ||||
Kenya Breweries | | Mbilinga | 3:0 | 1:1 | 4:1 | ||||
Day 30 | |||||||||
16:00 | Zhemchuzhina | | Lada | 0:0 | |||||
Sochi | |||||||||
16:00 | Dynamo Stavropol | | Krylia Sovetov | 5:0 (2:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Dynamo Moscow | 1:1 (1:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Moscow | | Spartak Moscow | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Rotor | | KAMAZ | 4:0 (2:0) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Spartak Vladikavkaz | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 2:1 (1:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | CSKA | | Dynamo-Gazovik | 4:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Uralmash | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 44 | |||||||||
Baltika | | Irtysh | 4:0 (3:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Avtodor | | Torpedo | 3:0 | ||||||
Zenit | | Zarya | 0:1 (0:1) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Rostselmash | | Uralan | 4:1 (3:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Luch | | Smena-Saturn | 4:1 (2:0) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Okean | | Asmaral | 2:0 (0:0) | ||||||
Nakhodka | |||||||||
Tekhinvest-M | | Zverda Irkutsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Moskovsky | |||||||||
Erzu | | Sokol | 0:3 | ||||||
Chernomorets | | Neftekhimik | 2:1 (2:0) | ||||||
Novorossiysk | |||||||||
Shinnik | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
14:00 | Druzhba | | Zvezda Perm | 2:0 (0:0) | |||||
Maykop |
Day 19 | |||||||||
SK Odesa | | Zirka-NIBAS | 3:0 (2:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Stal | | Bazhanovets | 4:0 (3:0) | ||||||
Alchevsk | |||||||||
Borisfen | | Zakarpattya | 3:0 (1:0) | ||||||
Boryspil | |||||||||
Vorskla | | Karpaty | 2:1 (0:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Bukovyna | | Skala | 1:0 (0:0) | ||||||
Chernivtsi | |||||||||
Podillya | | Krystal | 3:5 (1:3) | ||||||
Khmelnytsky | |||||||||
Naftovyk | | Polihraftekhnika | 1:0 (0:0) | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
SBTS | | Dnipro | 1:0 (0:0) | ||||||
Sumy | |||||||||
Metalurh | | Naftokhymyk | 1:1 (1:0) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Khimik Zhytomyr | | Metalist | 0:0 | ||||||
Zhytomyr Khimik Stadium | |||||||||
Dynamo-2 | | Khimik Severodonetsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Kiev |
Day 15 | |||||||||
13:30 | FK Maladzyechna | | Lokomotiv | 4:0 (1:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
14:00 | KIM | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
14:00 | Fandok | | Tarpeda Mogilyov | 0:3 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
14:00 | Neman | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
14:00 | Tarpeda Minsk | | Shakhtsyor | 2:2 (2:1) | |||||
Minsk | |||||||||
15:00 | Dnepr | | Homselmash | 4:2 (2:1) | |||||
Mogilev |
Day 26 | |||||||||
MHSK | | Paxtakor | 1:1 | ||||||
FK Yangiyer | | Politotdel | 3:3 | ||||||
Nowruz | | Novbahor | 0:1 | ||||||
Neftchi | | Atlaschi | 1:0 | ||||||
FK Chirchik | | Nuravshon | 0:2 | ||||||
Traktor | | Aral | 2:0 | ||||||
Soʼgʼdiyona | | FK Guliston | 2:0 | ||||||
ASK | | Temiryoʼlchi | 3:1 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Casino | | Austria Wien | 1:0 | ||||||
Salzburg |
Day 14 | |||||||||
16:00 | Aston Villa | | Manchester United | 1:2 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
16:00 | Chelsea | | Coventry City | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 16 | |||||||||
Oldham Athletic | | Tranmere Rovers | 0:0 | ||||||
Oldham | |||||||||
Portsmouth | | Derby County | 0:1 (0:0) | ||||||
Portsmouth |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
Day 12 | |||||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Pirin | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Levski | 0:4 | ||||||
CSKA | | LEKS | 2:0 | ||||||
Shumen | | Slavia | 0:0 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Debrecen | | Ferencváros | 2:0 (2:0) | ||||||
Debrecen |
Day 12 | |||||||||
20:00 | Borussia Dortmund | | Werder | 2:0 (0:0) | |||||
Dortmund |
Day 10 | |||||||||
Albacete | | Compostela | 1:3 (0:0) | ||||||
Athletic | | Español | 1:3 (1:1) | ||||||
Logroñés | | Real Zaragoza | 0:0 | ||||||
Deportivo La Coruna | | Real Sociedad | 3:1 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Real Oviedo | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Betis | | Valencia | 1:1 (1:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Tenerife | 3:2 (1:1) | ||||||
Real Valladolid | | Sevilla | 0:4 (0:2) | ||||||
Sporting Gijon | | Racing | 2:3 (0:2) | ||||||
Day 10 | |||||||||
União de Leiria | | Belenenses | 1:0 (0:0) | ||||||
Leiria | |||||||||
Beira Mar | | Boavista | 3:1 (1:0) | ||||||
Aveiro | |||||||||
Gil Vicente | | Chaves | 2:0 (2:0) | ||||||
Barcelos | |||||||||
Vitória Setubal | | Estrela | 0:0 | ||||||
Setúbal | |||||||||
Benfica | | Farense | 2:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Tirsense | | Marítimo | 0:1 (0:0) | ||||||
Santo Tirso | |||||||||
Braga | | Salgueiros | 2:1 (1:1) | ||||||
Braga | |||||||||
Porto | | Vitória Guimarães | 3:0 (0:0) | ||||||
Porto |
Day 13 | |||||||||
Slavia | | Baník | 2:0 (1:0) | ||||||
Praha | |||||||||
Slovan | | Union | 2:0 (1:0) | ||||||
Liberec | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Viktoria Žižkov | 3:2 (0:1) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Hradec Králové | | Petra | 0:0 | ||||||
Hradec Králové | |||||||||
Bohemians | | Jablonec | 0:3 (0:1) | ||||||
Praha Ďolíček | |||||||||
České Budějovice | | Sparta | 1:0 (0:0) | ||||||
České Budějovice |
Day 11 | |||||||||
River Plate | | Banfield | 0:0 | ||||||
Belgrano | | Newell's Old Boys | 0:2 | ||||||
Independiente | | Español | 0:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Platense | 0:4 | ||||||
Argentinos Juniors | | Huracán | 4:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Talleres | 1:1 | ||||||
Rosario Central | | Boca Juniors | 2:1 | ||||||
Lanús | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Day 9 | |||||||||
Náutico | | União São João | 0:1 (0:1) | ||||||
Recife | |||||||||
Remo | | Atlético-MG | 0:6 (0:2) | ||||||
Belém | |||||||||
Cruzeiro | | Bragantino | 1:1 (0:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Vitória | | Criciúma | 1:0 (0:0) | ||||||
Salvador |
Day 2 | |||||||||
Flamengo | | Internacional | 1:2 (0:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Corinthians | | Botafogo | 0:2 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
São Paulo | | Paysandu | 4:0 (2:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Guarani | | Bahia | 2:0 (2:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Sport | | Portuguesa | 0:3 (0:1) | ||||||
Recife |
Day 21 | |||||||||
Liaoning Yuandong | | Dalian Wanda | 0:2 | ||||||
Bayi | | Guangzhou Apollo | 1:0 | ||||||
Sichuan Quanxing | | Shanghai Shenhua | 0:0 | ||||||
Beijing Guoan | | Shandong Taishan | 2:2 | ||||||
Guangdong Hongyuan | | Jilin Samsung | 2:0 | ||||||
Jiangsu Maint | | Shenyang Liuyao | 1:1 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |