04.11.1994 < | Football matches for 5.11.1994 | > 06.11.1994 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12:00 | Dynamo (Kyiv) | | Hazovyk (Komarno) | 2:0 (0:0) | 2:0 (2:0) | 4:0 | |||
Kiev |
Day 18 | |||||||||
Nyva | | ADVIS | 3:0 | ||||||
Transimpeks | | Keramik | 0:1 | ||||||
Dnister | | FK LAZ | 3:3 | ||||||
Lada | | Avanhard Zhidachiv | 0:1 | ||||||
Dnistrovets | | Khurtovyk | 0:0 | ||||||
Tavriya | | Fetrovyk | 4:1 | ||||||
Metalurh | | Vahonobudivnyk | 1:0 | ||||||
Torpedo | | Sula | 2:0 | ||||||
Oskil | | Systema-Boreks | 1:0 | ||||||
Shakhtar Horlivka | | CSKA | 0:1 | ||||||
Day 17 | |||||||||
Avanhard Rovenki | | Shakhtar Stakhanov | 2:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
14:00 | Dynamo-93 | | Abuwshchik | 5:1 (2:1) | |||||
Minsk | |||||||||
14:00 | Shinnik | | Vedrych | 1:0 (1:0) | |||||
Babruysk |
Day 13 | |||||||||
Zimbru | | Nistru Otaci | 4:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Tottenham Hotspur | 2:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Wimbledon | 3:1 (3:1) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Southampton | 3:3 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Ipswich Town | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Everton | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Leicester City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Nottingham Forest | 1:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Queens Park Rangers | 2:1 (2:0) | |||||
Newcastle upon Tyne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 16 | |||||||||
Barnsley | | Stoke City | 2:0 (1:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Charlton Athletic | | Bolton Wanderers | 1:2 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Middlesbrough | 2:1 (2:0) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Notts County | | Sunderland | 3:2 (2:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Port Vale | | Southend United | 5:0 (2:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Reading | | Burnley | 0:0 | ||||||
Reading | |||||||||
Sheffield United | | Bristol City | 3:0 (2:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Swindon Town | | Millwall | 1:2 (0:0) | ||||||
Swindon | |||||||||
Watford | | West Bromwich Albion | 1:0 (1:0) | ||||||
Watford | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Luton Town | 2:3 (0:1) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
Day 12 | |||||||||
Dobrudzha | | Neftochimik | 0:2 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Botev | 3:2 | ||||||
Montana | | Beroe | 3:1 | ||||||
Spartak | | Etar | 0:0 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Kispest Honvéd | | Győri FC | 1:2 (0:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Munkás-Fordan | | Zalaegerszegi TE | 3:0 (2:0) | ||||||
Pécs | |||||||||
Csepel | | BVSC | 2:4 (1:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Vác-Samsung | | Békéscsabai Előre | 0:1 (0:0) | ||||||
Vác | |||||||||
Olajbányász | | Újpest | 1:1 (1:0) | ||||||
Nagykanizsa | |||||||||
EMDSZ Sopron | | Parmalat | 3:0 (1:0) | ||||||
Sopron |
Day 12 | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Bayer 04 | 1:2 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Uerdingen 05 | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
15:30 | Köln | | Borussia Mönchengladbach | 1:3 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Freiburg | 3:2 (2:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Duisburg | 1:1 (1:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Bochum | 2:1 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main |
Day 10 | |||||||||
Go Ahead Eagles | | Sparta | 1:1 (1:1) | ||||||
MVV | | Waalwijk | 2:1 (1:0) | ||||||
Heerenveen | | Roda | 0:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Real Madrid | | Atlético Madrid | 4:2 (4:2) | ||||||
Day 14 | |||||||||
Hutnik | | Zagłębie | 1:1 | ||||||
Legia | | Ruch | 4:0 | ||||||
Stal Mielec | | Pogoń | 2:1 | ||||||
Stomil | | Petrochemia | 0:0 | ||||||
Warta | | Stal Stalowa Wola | 2:0 | ||||||
Widzew | | Raków | 2:2 | ||||||
Sokół | | ŁKS | 1:1 | ||||||
Day 10 | |||||||||
União da Madeira | | Sporting | 1:1 (1:1) | ||||||
Funchal |
Day 16 | |||||||||
Nantes | | Metz | 3:1 | ||||||
Montpellier | | Lille | 1:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Bastia | 1:3 | ||||||
Strasbourg | | Cannes | 1:2 | ||||||
Saint-Étienne | | Caen | 2:0 | ||||||
Rennes | | Nice | 3:1 | ||||||
Martigues | | Paris Saint-Germain | 1:1 | ||||||
Le Havre | | Lyon | 2:0 | ||||||
Lens | | Monaco | 0:0 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Svit | | Švarc Benešov | 3:1 (1:0) | ||||||
Zlín |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Umeå | | Västra Frölunda | 0:0 | 0:2 | 0:2 | ||||
Umeå | |||||||||
Hammarby | | Kalmar | 2:2 | 4:1 | 6:3 | ||||
Stockholm |
Day 12 | |||||||||
Falkirk | | Aberdeen | 2:1 (1:1) | ||||||
Dundee United | | Celtic | 2:2 (1:2) | ||||||
Kilmarnock | | Hibernian | 0:0 | ||||||
Hearts | | Motherwell | 1:2 (1:1) | ||||||
Rangers | | Partick Thistle | 3:0 (0:0) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Racing Club | 0:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Day 2 | |||||||||
Grêmio | | Paraná | 1:3 (0:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Fluminense | | Palmeiras | 4:1 (3:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Santos | | Vasco da Gama | 3:0 (2:0) | ||||||
São Paulo |
Day 3 | |||||||||
Adelaide City | | Melbourne Zebras | 3:0 | ||||||
South Melbourne Hellas | | Morwell Falcons | 3:3, pen. 5:6 | ||||||
Sydney Olympic | | Sydney United | 0:2 | ||||||
Melbourne Knights | | West Adelaide Sharks | 3:0 | ||||||
Brisbane Strikers | | Wollongong City Wolves | 2:0 | ||||||
Marconi Fairfield | | Parramatta Eagles | 1:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne Knights | 24 | 18 | 0 | 6 | 56-25 | 70 | ||
2. | Adelaide City | 24 | 17 | 0 | 7 | 41-20 | 69 | ||
3. | Sydney United | 24 | 18 | 0 | 6 | 34-19 | 68 | ||
4. | Morwell Falcons | 24 | 12 | 0 | 12 | 41-37 | 47 | ||
5. | West Adelaide Sharks | 24 | 13 | 0 | 11 | 28-32 | 45 | ||
6. | South Melbourne Hellas | 24 | 12 | 0 | 12 | 42-36 | 44 | ||
7. | Brisbane Strikers | 24 | 11 | 0 | 13 | 34-32 | 41 | ||
8. | Wollongong City Wolves | 24 | 10 | 0 | 14 | 39-46 | 38 | ||
9. | Sydney Olympic | 24 | 9 | 0 | 15 | 27-34 | 37 | ||
10. | Marconi Fairfield | 24 | 10 | 0 | 14 | 34-43 | 35 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |