26.10.1993 < | Football matches for 27.10.1993 | > 28.10.1993 |
Day 17 | |||||||||
Czech and Slovak FR | | Cyprus | 3:0 (2:0) | ||||||
Košice |
Day 14 | |||||||||
Hungary | | Luxembourg | 1:0 (1:0) | ||||||
Budapest |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Flamengo | | River Plate | 1:0, pen. 6:5 | 1:2 | 2:2 | ||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Estudiantes | | Atlético Nacional | 0:1 | 0:1 (0:1) | 0:2 | ||||
La Plata | |||||||||
Grêmio | | São Paulo | 0:1 | 2:2 (0:1) | 2:3 | ||||
Porto Alegre |
Day 34 | |||||||||
16:00 | Okean | | Krylia Sovetov | 2:0 (0:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
16:00 | Luch | | Torpedo | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok |
Day 36 | |||||||||
Venets | | Atommash | 6:1 | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Zvezda-Rus | | Rostselmash-D | 6:2 | ||||||
Volgograd | |||||||||
Niva | | Avangard | 7:0 | ||||||
Slavyansk-na-Kubani | |||||||||
SKA | | Salyut | 3:1 | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Armavir | | Rotor-D | 0:1 | ||||||
Armavir | |||||||||
Khimik Belorechensk | | Kuban | 2:0 | ||||||
Belorechensk | |||||||||
Shakhtyor Shakhty | | Metallurg Krasny Sulin | 5:2 | ||||||
Shakhty |
Day 36 | |||||||||
Arsenal | | Khimik Dzerzhinsk | 3:0 (0:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Tekstilshchik | 0:0 | ||||||
Bryansk | |||||||||
Don | | Torpedo Pavlovo | 3:0 (1:0) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Iskra | | Zavolzhye | 2:0 (1:0) | ||||||
Smolensk | |||||||||
Kristall | | Zenit | 5:0 (2:0) | ||||||
Smolensk | |||||||||
Metallurg Stary Oskol | | FK Oryol | 2:0 | ||||||
Stary Oskol | |||||||||
Saranskexport | | Khimik Uvarovo | 2:0 | ||||||
Saransk | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Spartak Tambov | 3:0 | ||||||
Arzamas | |||||||||
Turbostroitel | | Irgiz | 1:1 (1:1) | ||||||
Kaluga |
Day 43 | |||||||||
Azamat | | Sodovik | 5:1 | ||||||
Cheboksary | |||||||||
KAMAZ-D | | Zarya | 0:5 | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
KDS Samrau | | Metallurg Novotroitsk | 1:1 | ||||||
Ufa | |||||||||
Metiznik | | Gazovik | 2:0 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Progress Zelenodolsk | | Gornyak Kachkanar | 0:1 | ||||||
Zelenodolsk | |||||||||
SKD | | Devon | 0:0 | ||||||
Samara | |||||||||
Torpedo Izhevsk | | Energiya | 1:0 | ||||||
Izhevsk | |||||||||
FK Vyatka | | KamAZavtocenter | 2:1 (1:0) | ||||||
Kirov | |||||||||
Elektron Almetievsk | | Volga | 1:2 (1:0) | ||||||
Almetyevsk | |||||||||
Elektron Vyatskie Polyany | | Dynamo Perm | 3:1 | ||||||
Vyatskiye Polyany |
Day 15 | |||||||||
Chaika | | Voykovets | 1:1 | ||||||
Meliorator | | Druzhba | 1:1 | ||||||
Tytan | | Azovets | 0:1 | ||||||
Chornomorets-2 | | Hazovyk | 3:1 | ||||||
Tavriya | | Halychyna | 3:1 | ||||||
Bazhanovets | | Dnister | 5:0 | ||||||
Medita | | Zirka | 5:0 | ||||||
Dynamo | | Ros | 1:1 | ||||||
Vahonobudivnyk | | Borisfen | 1:1 | ||||||
Shakhtar Pavlohrad | | Yavir | 1:1 | ||||||
Metalurh Konstyantynivka | | Naftokhymyk | 2:3 | ||||||
Derby County | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Liverpool | | Ipswich Town | 3:2 (2:1) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Manchester United | | Leicester City | 5:1 (2:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Middlesbrough | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:0) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Nottingham Forest | | West Ham United | 2:1 (1:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Queens Park Rangers | | Millwall | 3:0 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Wimbledon | | Newcastle United | 2:1 (1:1) | ||||||
London |
Moreton Town | | Sutton United | 0:2* | ||||||
Knowsley United | | Stafford Rangers | 2:2 aet* | ||||||
Gretna | | Winsford United | 5:0* | ||||||
Whitby Town | | Stalybridge Celtic | 0:1* | ||||||
Bath City | | Cheltenham Town | 4:2* | ||||||
Leek Town | | Billingham Synthonia | 2:1* | ||||||
Dagenham & Redbridge | | Cambridge City | 0:2* | ||||||
Tooting & Mitcham United | | Molesey | 1:2* | ||||||
Harrow Borough | | Valley Sports Rugby | 1:2* | ||||||
Carshalton Athletic | | Bashley | 4:2* | ||||||
Day 2 | |||||||||
Ekranas | | Žalgiris-EBSW | 1:2 (1:1) | ||||||
Panevėžys |
Molde | | Strømsgodset | 0:2 (0:1) | ||||||
Molde |
Day 14 | |||||||||
Atlético-PR | | Criciúma | 0:1 (0:0) | ||||||
Curitiba | |||||||||
América-MG | | Desportiva | 0:0 | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Portuguesa | | Coritiba | 3:0 (2:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Paraná | | União São João | 1:0 (0:0) | ||||||
Curitiba |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |