25.09.1993 < | Football matches for 26.09.1993 | > 27.09.1993 |
South Korea | | Australia | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 29 | |||||||||
16:00 | Luch | | Lokomotiv-Sportsmen | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok |
Day 36 | |||||||||
Spartak Anapa | | Avtodor-Olaf | 2:1 (0:1) | ||||||
Anapa | |||||||||
Kuban | | Terek | 3:0 | ||||||
Spartak Nalchik | | Kolos | 5:0 (2:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Metallurg Lipetsk | | Dynamo Vologda | 3:0 (2:0) | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Druzhba Maykop | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Nart | | FK Orekhovo | 3:2 (2:0) | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
APK | | Asmaral | 1:1 | ||||||
Azov | |||||||||
17:00 | Fakel | | Tekstilshchik | 1:2 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Torpedo Taganrog | | Uralan | 4:1 (3:0) | |||||
Taganrog |
Day 36 | |||||||||
Asmaral-D | | Mosenergo | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo-2 | | Viktor-Avangard | 0:3 | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo-D | | CSKA-2 | 2:2 | ||||||
Novogorsk | |||||||||
Oka | | Kosmos-Quest | 0:1 | ||||||
Kolomna | |||||||||
Rekord | | TRASKO | 3:1 | ||||||
Alexandrov | |||||||||
Saturn | | Spartak-D | 0:2 (0:2) | ||||||
Zhukovsky | |||||||||
Spartak Shchyolkovo | | Viktor-Gigant | 5:1 | ||||||
Shchyolkovo | |||||||||
Torpedo-D | | SUO | 1:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo-MKB | | Lokomotiv-D | 4:0 | ||||||
Mytishchi | |||||||||
FK Obninsk | | Titan | 3:0 | ||||||
Obninsk | |||||||||
CSKA-D | | Torgmash | 2:2 | ||||||
Moscow |
Day 36 | |||||||||
Azamat | | Uralelektromed | 2:3 | ||||||
Cheboksary | |||||||||
Gazovik | | Energiya | 0:0 | ||||||
Orenburg | |||||||||
Devon | | Zarya | 3:0 (0:0) | ||||||
Tuymazy | |||||||||
KAMAZ-D | | Elektron Vyatskie Polyany | 2:1 | ||||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
KDS Samrau | | Dynamo Perm | 2:1 | ||||||
Ufa | |||||||||
Metallurg Novotroitsk | | KamAZavtocenter | 2:0 (2:0) | ||||||
Novotroitsk | |||||||||
Metiznik | | Gornyak Kachkanar | 3:1 (1:0) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Sodovik | | Volga | 7:1 (2:0) | ||||||
Sterlitamak | |||||||||
FK Vyatka | | Torpedo Izhevsk | 6:1 (1:0) | ||||||
Kirov | |||||||||
Elektron Almetievsk | | Progress Zelenodolsk | 0:3 | ||||||
Almetyevsk | |||||||||
17:00 | SKD | | Sibir | 2:0 (1:0) | |||||
Samara |
Day 25 | |||||||||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Dynamo Omsk | 0:3 | ||||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Angara | | Torpedo Rubtsovsk | 3:1 | ||||||
Angarsk | |||||||||
Lokomotiv Ussuriysk | | Agan | 0:0 | ||||||
Ussuriysk | |||||||||
Shakhtyor Kiselyovsk | | Dynamo Kemerovo | 2:1 | ||||||
Kiselyovsk |
Day 9 | |||||||||
Ros | | Borisfen | +:- | ||||||
Meliorator | | Chornomorets-2 | 3:0 | ||||||
Tytan | | Tavriya | 1:1 | ||||||
Chaika | | Bazhanovets | 1:0 | ||||||
Voykovets | | Medita | 1:0 | ||||||
Druzhba | | Dynamo | 0:1 | ||||||
Azovets | | Vahonobudivnyk | 3:0 | ||||||
Hazovyk | | Shakhtar Pavlohrad | 1:0 | ||||||
Halychyna | | Metalurh Konstyantynivka | 1:0 | ||||||
Dnister | | Yavir | 0:0 | ||||||
Zirka | | Naftokhymyk | 1:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
16:00 | Ipswich Town | | Tottenham Hotspur | 2:2 (0:1) | |||||
Ipswich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 42 | 27 | 11 | 4 | 80-38 | 92 | ||
2. | Blackburn Rovers | 42 | 25 | 9 | 8 | 63-36 | 84 | ||
3. | Newcastle United | 42 | 23 | 8 | 11 | 82-41 | 77 | ||
4. | Arsenal | 42 | 18 | 17 | 7 | 53-28 | 71 | ||
5. | Leeds United | 42 | 18 | 16 | 8 | 65-39 | 70 | ||
6. | Wimbledon | 42 | 18 | 11 | 13 | 56-53 | 65 | ||
7. | Sheffield Wednesday | 42 | 16 | 16 | 10 | 76-54 | 64 | ||
8. | Liverpool | 42 | 17 | 9 | 16 | 59-55 | 60 | ||
9. | Queens Park Rangers | 42 | 16 | 12 | 14 | 62-61 | 60 | ||
10. | Aston Villa | 42 | 15 | 12 | 15 | 46-50 | 57 |
Day 9 | |||||||||
Bolton Wanderers | | Nottingham Forest | 4:3 (1:2) | ||||||
Bolton | |||||||||
Charlton Athletic | | Crystal Palace | 0:0 | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Crystal Palace | 46 | 27 | 9 | 10 | 73-46 | 90 | ||
2. | Nottingham Forest | 46 | 23 | 14 | 9 | 74-49 | 83 | ||
3. | Millwall | 46 | 19 | 17 | 10 | 58-49 | 74 | ||
4. | Leicester City | 46 | 19 | 16 | 11 | 72-59 | 73 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 21 | 9 | 16 | 69-53 | 72 | ||
6. | Derby County | 46 | 20 | 11 | 15 | 73-68 | 71 | ||
7. | Notts County | 46 | 20 | 8 | 18 | 65-69 | 68 | ||
8. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 17 | 17 | 12 | 60-47 | 68 | ||
9. | Middlesbrough | 46 | 18 | 13 | 15 | 66-54 | 67 | ||
10. | Stoke City | 46 | 18 | 13 | 15 | 57-59 | 67 |
Day 8 | |||||||||
Waalwijk | | Volendam | 1:3 (0:1) | ||||||
Roda | | MVV | 4:1 (3:0) | ||||||
Feyenoord | | Go Ahead Eagles | 1:0 (0:0) | ||||||
Twente | | Heerenveen | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Albacete | | Atlético Osasuna | 2:1 (1:1) | ||||||
Barcelona | | Real Zaragoza | 4:1 (3:1) | ||||||
Rayo Vallecano | | Athletic | 1:2 (1:2) | ||||||
Celta de Vigo | | Racing | 0:0 | ||||||
Real Madrid | | Real Oviedo | 0:1 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Real Valladolid | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Inkaras | | Sakalas | 3:0 (2:0) | ||||||
Kaunas | |||||||||
Kaunas | | Panerys | 0:1 (0:1) | ||||||
Kaunas KTU stadionas | |||||||||
Aras | | Ekranas | 0:0 | ||||||
Klaipėda | |||||||||
ROMAR | | Žalgiris-EBSW | 1:0 (0:0) | ||||||
Mažeikiai | |||||||||
Tauras-Karšuva | | Sirijus | 0:3 (0:1) | ||||||
Tauragė | |||||||||
Geležinis vilkas | | Neris | 1:0 (1:0) | ||||||
Vilnius |
Day 20 | |||||||||
Viking | | Brann | 1:0 | ||||||
Start | | Lyn | 2:2 | ||||||
Fyllingen | | Tromsø | 0:0 | ||||||
Molde | | Lillestrøm | 0:0 | ||||||
Ham-Kam | | Kongsvinger | 1:2 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Gil Vicente | | Belenenses | 0:3 (0:1) | ||||||
Barcelos | |||||||||
União da Madeira | | Estrela | 2:2 (0:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Beira Mar | | Famalicão | 1:0 (1:0) | ||||||
Aveiro | |||||||||
Estoril-Praia | | Braga | 1:1 (0:1) | ||||||
Estoril | |||||||||
Farense | | Sporting | 0:1 (0:0) | ||||||
Faro | |||||||||
Vitória Guimarães | | Vitória Setubal | 1:0 (1:0) | ||||||
Guimarães |
Day 7 | |||||||||
Fomei | | Sigma | 1:0 (1:0) | ||||||
Hradec Králové | |||||||||
Svit | | Viktoria Žižkov | 1:0 (1:0) | ||||||
Zlín | |||||||||
Bohemians | | České Budějovice | 1:1 (0:0) | ||||||
Praha Ďolíček | |||||||||
Baník | | Viktoria Plzeň | 2:1 (1:1) | ||||||
Ostrava | |||||||||
Union | | Vítkovice | 2:1 (0:0) | ||||||
Cheb |
Day 22 | |||||||||
Västra Frölunda | | Örebro | 4:1 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Östers | | Trelleborg | 2:0 | ||||||
Växjö |
Day 3 | |||||||||
Boca Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 1:0 | ||||||
Español | | Estudiantes | 0:0 | ||||||
Platense | | Racing Club | 0:3 | ||||||
Deportivo Mandiyú | | Lanús | 1:2 | ||||||
Rosario Central | | Ferro Carril Oeste | 0:1 | ||||||
Banfield | | Belgrano | 0:0 | ||||||
Huracán | | Vélez Sársfield | 0:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Santos | | Palmeiras | 3:1 (1:1) | ||||||
Santos | |||||||||
Atlético-MG | | Guarani | 1:0 (1:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Vasco da Gama | | Grêmio | 2:4 (1:2) | ||||||
Rio de Janeiro |
Day 6 | |||||||||
Portuguesa | | Desportiva | 3:1 (1:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Paraná | | Criciúma | 2:0 (1:0) | ||||||
Curitiba | |||||||||
América-MG | | União São João | 1:3 (1:2) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Atlético-PR | | Coritiba | 1:3 (1:1) | ||||||
Curitiba |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |