30.10.1992 < | Football matches for 31.10.1992 | > 01.11.1992 |
Day 2 | |||||||||
15:00 | China | | Thailand | 0:0 | |||||
Hiroshima Hiroshima Regional Park The First Field | |||||||||
17:00 | Saudi Arabia | | Qatar | 1:1 (0:0) | |||||
Hiroshima Hiroshima Regional Park The First Field |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Spartak Vladikavkaz | | Asmaral | 3:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
16:00 | Dynamo Moscow | | Spartak Moscow | 2:5 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | CSKA | | Lokomotiv-Eretisport | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow |
Day 18 | |||||||||
SK Odesa | | Metalurh | 3:2 (2:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Artaniya | | Evis | 1:2 (0:1) | ||||||
Ochakiv | |||||||||
Temp | | Pryboryst | 3:1 (3:0) | ||||||
Shepetivka | |||||||||
Krystal | | Prykarpattya | 2:2 (0:0) | ||||||
Chortkiv | |||||||||
Shakhtar | | Dynamo-2 | 1:3 (1:2) | ||||||
Pavlograd | |||||||||
Polihraftekhnika | | Ros | 1:0 (0:0) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Stal | | Podillya | 2:0 (1:0) | ||||||
Alchevsk | |||||||||
Khimik | | Nyva | 3:1 (2:1) | ||||||
Severodonetsk | |||||||||
Naftovyk | | Avtomobilist | 3:1 (2:0) | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
Vorskla | | Desna | 1:0 (0:0) | ||||||
Poltava |
Day 15 | |||||||||
Prometey Dniprodzerzhynsk | | Dynamo | 2:3 | ||||||
Antratsyt | | Torpedo | 1:0 | ||||||
Prometey Shakhtarsk | | Okean | 3:1 | ||||||
Shakhtar | | Naftokhymyk | 1:1 | ||||||
Frunzenets | | Electron | 6:0 | ||||||
Nyva | | Promin | 4:1 | ||||||
Olympik | | Fetrovyk | 2:2 | ||||||
Kanatnik | | Lysonya | 1:0 | ||||||
Day 17 | |||||||||
14:00 | Homselmash | | Dnepr | 1:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
14:00 | Lokomotiv | | Dynamo Brest | 1:1 (0:0) | |||||
Baran | |||||||||
14:00 | Abuwshchik | | KIM | 0:0 | |||||
Lida | |||||||||
14:00 | Shakhtsyor | | Tarpeda Mogilyov | 0:0 | |||||
Salihorsk | |||||||||
14:00 | Stroitel | | Traktor | 0:2 (0:0) | |||||
Staryya Darohi | |||||||||
14:00 | BelAZ | | Khimik | 0:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
17:00 | Dynamo Minsk | | Vedrych | 6:1 (4:0) | |||||
Minsk |
Day 11 | |||||||||
Zimbru | | Cristalul | 3:2 (2:0) | ||||||
Codru | | Speranţa | 2:1 (1:1) | ||||||
Nistru Otaci | | Moldova | 1:2 (1:2) | ||||||
Nistru Cioburciu | | Bugeac | 0:1 (0:0) | ||||||
Tighina | | Constructorul-Agro | 2:0 (1:0) | ||||||
Tiligul | | Dinamo Codru | 3:1 (1:0) | ||||||
Universul | | Tricon | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 18 | |||||||||
LASK | | Stahl Linz | 0:2 | ||||||
Linz | |||||||||
Vorwärts | | Sturm | 3:1 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Austria Wien | | Wiener Sport-Club | 3:1 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Casino | | Admira/Wacker | 4:1 | ||||||
Salzburg | |||||||||
Rapid | | Wacker | 4:2 | ||||||
Wien |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Everton | | Manchester City | 1:3 (0:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Middlesbrough | 1:1 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Liverpool | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Southampton | | Oldham Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Wimbledon | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Ipswich Town | 0:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Sheffield United | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Coventry City | 2:2 (0:1) | |||||
Leeds |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 42 | 24 | 12 | 6 | 67-31 | 84 | ||
2. | Aston Villa | 42 | 21 | 11 | 10 | 57-40 | 74 | ||
3. | Norwich City | 42 | 21 | 9 | 12 | 61-65 | 72 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 20 | 11 | 11 | 68-46 | 71 | ||
5. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 12 | 13 | 63-55 | 63 | ||
6. | Liverpool | 42 | 16 | 11 | 15 | 62-55 | 59 | ||
7. | Sheffield Wednesday | 42 | 15 | 14 | 13 | 55-51 | 59 | ||
8. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 11 | 15 | 60-66 | 59 | ||
9. | Manchester City | 42 | 15 | 12 | 15 | 56-51 | 57 | ||
10. | Arsenal | 42 | 15 | 11 | 16 | 40-38 | 56 |
Day 13 | |||||||||
Brentford | | Bristol City | 5:1 | ||||||
Brentford | |||||||||
Bristol Rovers | | Millwall | 1:0 | ||||||
Bath | |||||||||
Cambridge United | | West Ham United | 2:1 | ||||||
Cambridge | |||||||||
Grimsby Town | | Portsmouth | 3:0 | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Leicester City | | Newcastle United | 2:1 | ||||||
Leicester | |||||||||
Luton Town | | Southend United | 2:2 | ||||||
Luton | |||||||||
Oxford United | | Watford | 1:1 | ||||||
Oxford | |||||||||
Sunderland | | Notts County | 2:2 | ||||||
Sunderland | |||||||||
Swindon Town | | Barnsley | 1:0 | ||||||
Swindon | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Derby County | 0:2 | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 29 | 9 | 8 | 92-38 | 96 | ||
2. | West Ham United | 46 | 26 | 10 | 10 | 81-41 | 88 | ||
3. | Portsmouth | 46 | 26 | 10 | 10 | 80-46 | 88 | ||
4. | Tranmere Rovers | 46 | 23 | 10 | 13 | 72-56 | 79 | ||
5. | Swindon Town | 46 | 21 | 13 | 12 | 74-59 | 76 | ||
6. | Leicester City | 46 | 22 | 10 | 14 | 71-64 | 76 | ||
7. | Millwall | 46 | 18 | 16 | 12 | 65-53 | 70 | ||
8. | Derby County | 46 | 19 | 9 | 18 | 68-57 | 66 | ||
9. | Grimsby Town | 46 | 19 | 7 | 20 | 58-57 | 64 | ||
10. | Peterborough United | 46 | 16 | 14 | 16 | 55-63 | 62 |
Day 13 | |||||||||
Botev | | Beroe | 1:1 | ||||||
Dobrudzha | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 0:0 | ||||||
Levski | | Spartak | 4:0 | ||||||
Sliven | | Pirin | 2:0 | ||||||
Chernomorets | | CSKA | 0:0 | ||||||
Etar | | Haskovo | 1:0 | ||||||
Yantra | | Lokomotiv Plovdiv | 0:2 | ||||||
Day 12 | |||||||||
Vác-Samsung | | Békéscsabai Előre | 2:0 (1:0) | ||||||
Vác | |||||||||
Videoton | | Csepel | 0:1 (0:0) | ||||||
Székesfehérvár | |||||||||
Vasas-Smirnoff | | Ferencváros | 0:3 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Veszprém | | Rába ETO | 1:0 (1:0) | ||||||
Veszprém |
Day 12 | |||||||||
15:30 | Bochum | | Kaiserslautern | 1:3 (1:0) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Köln | 2:1 (1:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Bayern | 2:3 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Saarbrücken | | Borussia Dortmund | 3:1 (2:1) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Mönchengladbach |
Day 9 | |||||||||
Logroñés | | Barcelona | 1:2 (1:2) | ||||||
Real Zaragoza | | Real Madrid | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 13 | |||||||||
Živila | | Olimpija | 1:0 (0:0) | ||||||
Železničar | | Potrošnik | 1:0 (0:0) | ||||||
Steklar | | Gorica | 0:0 | ||||||
Rudar | | Koper | 6:3 (2:1) | ||||||
Publikum | | Kompas Holidays | 2:1 (2:0) | ||||||
Mura | | Maribor | 2:0 (0:0) | ||||||
Elektoelement | | Studio D | 0:0 | ||||||
Belvedur | | Nafta | 2:0 (1:0) | ||||||
Slovan Mavrica | | Ljubljana | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 15 | |||||||||
Airdrieonians | | Aberdeen | 1:2 | ||||||
St. Johnstone | | Celtic | 0:0 | ||||||
Partick Thistle | | Falkirk | 1:2 | ||||||
Hearts | | Dundee | 1:0 | ||||||
Dundee United | | Hibernian | 1:0 | ||||||
Rangers | | Motherwell | 4:2 | ||||||
Day 12 | |||||||||
Español | | San Lorenzo de Almagro | 0:2 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |