28.09.1992 < | Football matches for 29.09.1992 | > 30.09.1992 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:45 | Portadown | | Standard | 0:0 | 0:5 (0:2) | 0:5 | |||
Portadown | |||||||||
20:45 | Derry City | | Vitesse | 1:2 (0:1) | 0:3 (0:1) | 1:5 | |||
Derry | |||||||||
20:45 | Anorthosis | | Juventus | 0:4 (0:2) | 1:6 (0:4) | 1:10 | |||
Larnaca | |||||||||
20:45 | Real Madrid | | Politehnica | 4:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 5:1 | |||
Madrid | |||||||||
20:45 | Anderlecht | | Hibernian | 1:1 (1:1) | 2:2 (1:1) | 3:3 | |||
Bruxelles | |||||||||
20:45 | Frem | | Xamax | 4:1 (3:1) | 2:2 (2:0) | 6:3 | |||
København | |||||||||
20:45 | Kaiserslautern | | Fram | 4:0 (1:0) | 3:0 (1:0) | 7:0 | |||
Kaiserslautern | |||||||||
20:45 | Borussia Dortmund | | Floriana | 7:2 (2:2) | 1:0 (1:0) | 8:2 | |||
Dortmund | |||||||||
20:45 | Galatasaray | | GKS Katowice | 2:1 (1:0) | 0:0 | 2:1 | |||
İstanbul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Apollon Limassol | | Liverpool | 1:2 (0:0) | 1:6 (0:3) | 2:8 | ||||
Limassol | |||||||||
Steaua | | Bohemian Dublin | 4:0 (3:0) | 0:0 | 4:0 | ||||
Bucureşti | |||||||||
Aarhus | | AIK | 1:1 (0:1) | 3:3 (2:0) | 4:4 | ||||
Århus | |||||||||
Admira Wacker | | Cardiff City | 2:0 (0:0) | 1:1 (1:0) | 3:1 | ||||
Maria Enzersdorf |
Day 1 | |||||||||
Boca Juniors | | Estudiantes | 2:1 | ||||||
Buenos Aires | |||||||||
Santos | | São Paulo | 1:1 | ||||||
São Paulo |
Day 29 | |||||||||
Spartak Anapa | | Tekstilshchik | 1:1 (1:0) | ||||||
Anapa | |||||||||
Zhemchuzhina-Amerus Enterprises | | Dynamo Vologda | 4:3 (2:1) | ||||||
Sochi | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Terek | 3:0 (0:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Druzhba Maykop | | Trion-Volga | 4:1 (2:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Nart | | Prometey-Dynamo | 1:1 (0:1) | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
APK | | Uralan | 0:2 (0:1) | ||||||
Azov | |||||||||
18:00 | Energomash | | Spartak Nalchik | 2:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
18:00 | Gekris | | Asmaral | 1:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zhemchuzhina-Amerus Enterprises | 34 | 24 | 5 | 5 | 81-40 | 53 | ||
2. | Uralan | 34 | 19 | 5 | 10 | 65-49 | 43 | ||
3. | Gekris | 34 | 18 | 7 | 9 | 63-35 | 43 | ||
4. | Druzhba Maykop | 34 | 17 | 8 | 9 | 57-42 | 42 | ||
5. | Terek | 34 | 18 | 5 | 11 | 63-43 | 41 | ||
6. | Dynamo Vologda | 34 | 15 | 7 | 12 | 51-43 | 37 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 34 | 14 | 8 | 12 | 49-41 | 36 | ||
8. | Spartak Nalchik | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-47 | 35 | ||
9. | Spartak Anapa | 34 | 14 | 7 | 13 | 49-47 | 35 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-53 | 33 |
Day 29 | |||||||||
Sokol | | KAMAZ | 2:1 (2:0) | ||||||
Saratov | |||||||||
Torpedo Volzhskiy | | Zvezda | 5:3 (1:3) | ||||||
Volzhsky | |||||||||
Atommash | | Uralets | 0:0 | ||||||
Volgodonsk | |||||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Zenit Izhevsk | 4:1 (2:0) | ||||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Lada Dimitrovgrad | | Dynamo Kirov | 2:0 (1:0) | ||||||
Dimitrovgrad | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Torpedo Ryazan | 0:1 (0:1) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Gastello | | Svetotechnika | 0:0 | ||||||
Ufa | |||||||||
Zenit Chelyabinsk | | Torpedo Miass | 3:2 (0:1) | ||||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:30 | Lada Tolyatti | | Rubin-TAN | 1:0 (0:0) | |||||
Tolyatti |
Day 27 | |||||||||
Chkalovets-FoKuMiS | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 3:1 (1:0) | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Dynamo Yakutsk | | Metallurg Novokuznetsk | 3:0 | ||||||
Yakutsk Spartak Stadium | |||||||||
Selenga | | Dynamo Barnaul | 1:0 (1:0) | ||||||
Ulan-Ude | |||||||||
Kuzbass | | Luch | 1:2 (0:1) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Metallurg Krasnoyarsk | | Zverda-Unis-Sib | 2:1 (1:0) | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Tom | | Sakhalin | 1:0 (1:0) | ||||||
Tomsk | |||||||||
Lokomotiv | | Amur Blagoveshchensk | 3:0 (1:0) | ||||||
Chita | |||||||||
17:00 | Irtysh | | SKA | 2:1 (0:0) | |||||
Omsk |
Day 30 | |||||||||
Paxtakor | | Aral | 2:1 (1:0) | ||||||
Kasansaychi | | Nowruz | 2:1 (1:0) | ||||||
Temiryoʼlchi | | Novbahor | 1:0 (1:0) | ||||||
Shahrixonchi | | FK Chirchik | 0:0 | ||||||
Neftchi | | Traktor | 3:0 (2:0) | ||||||
Kimyogar | | Nuravshon | 1:3 (0:2) | ||||||
Soʼgʼdiyona | | Surkhan | 10:0 (3:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Swindon Town | | Grimsby Town | 1:0 | ||||||
Swindon | |||||||||
Tranmere Rovers | | Notts County | 3:1 | ||||||
Birkenhead | |||||||||
Watford | | Sunderland | 2:1 | ||||||
Watford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 29 | 9 | 8 | 92-38 | 96 | ||
2. | West Ham United | 46 | 26 | 10 | 10 | 81-41 | 88 | ||
3. | Portsmouth | 46 | 26 | 10 | 10 | 80-46 | 88 | ||
4. | Tranmere Rovers | 46 | 23 | 10 | 13 | 72-56 | 79 | ||
5. | Swindon Town | 46 | 21 | 13 | 12 | 74-59 | 76 | ||
6. | Leicester City | 46 | 22 | 10 | 14 | 71-64 | 76 | ||
7. | Millwall | 46 | 18 | 16 | 12 | 65-53 | 70 | ||
8. | Derby County | 46 | 19 | 9 | 18 | 68-57 | 66 | ||
9. | Grimsby Town | 46 | 19 | 7 | 20 | 58-57 | 64 | ||
10. | Peterborough United | 46 | 16 | 14 | 16 | 55-63 | 62 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Sport (Recife) | | Fortaleza (Fortaleza) | 4:0 (1:0) | 0:0 | 4:0 | ||||
Recife |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |