27.07.1992 < | Football matches for 28.07.1992 | > 29.07.1992 |
Day 2 | |||||||||
Fiji | | New Caledonia | 2:2 (1:1) | ||||||
Port Vila |
Avangard Kamyshin | | Etalon | 1:0 | ||||||
Kamyshin | |||||||||
Volgar | | Avangard Kursk | 2:4 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Ritm | | Shakhtyor Shakhty | 3:0 | ||||||
Sherstyanik | | Rostselmash-D | 4:0 | ||||||
Zvezda-Rus | | Spartak Oryol | 3:0 (1:0) | ||||||
Volgograd | |||||||||
18:00 | SKA | | Spartak Tambov | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Dynamo Bryansk | | Metallurg Krasny Sulin | 2:1 | |||||
Bryansk |
Day 21 | |||||||||
Bulat | | Mashinostroitel | 1:1 | ||||||
Volzhanin | | Galaks | 0:0 | ||||||
Vympel | | Iskra Smolensk | 1:1 (0:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Zvolma-Spartak | | Apeks | 0:2 | ||||||
Karelia | | Baltika | 0:3 | ||||||
Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Progress Chernyahovsk | 1:1 | ||||||
Smena-Saturn | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 | ||||||
Torpedo Arzamas | | Sputnik | 2:3 | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Volochanin | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Baltika | 38 | 24 | 8 | 6 | 78-27 | 56 | ||
2. | Smena-Saturn | 38 | 24 | 6 | 8 | 76-33 | 54 | ||
3. | Mashinostroitel | 38 | 19 | 13 | 6 | 43-23 | 51 | ||
4. | Torpedo Arzamas | 38 | 19 | 10 | 9 | 58-39 | 48 | ||
5. | Khimik Dzerzhinsk | 38 | 19 | 10 | 9 | 50-32 | 48 | ||
6. | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 38 | 16 | 14 | 8 | 50-33 | 46 | ||
7. | Vympel | 38 | 16 | 13 | 9 | 51-30 | 45 | ||
8. | Apeks | 38 | 16 | 13 | 9 | 50-33 | 45 | ||
9. | Bulat | 38 | 17 | 9 | 12 | 51-33 | 43 | ||
10. | Progress Chernyahovsk | 38 | 16 | 10 | 12 | 51-36 | 42 |
Day 21 | |||||||||
Metallurg Novotroitsk | | Idel | 8:0 | ||||||
Gazovik Izhevsk | | Neftekhimik | 2:1 | ||||||
Gazovik Orenburg | | Azamat | 3:1 | ||||||
Gornyak Kachkanar | | Avtopribor | 0:0 | ||||||
Zarya Samara | | Skat-5s | 1:0 | ||||||
Torpedo-UdGu | | KAC-Skif | 0:3 | ||||||
Elektron | | MGU | 5:1 | ||||||
Energiya | | Sodovik | 1:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Agan | | Gornyak Gramoteino | 3:0 | ||||||
Aleks | | Torpedo Rubtsovsk | 1:2 | ||||||
Angara | | Spartak Gorno-Altaisk | 3:0 | ||||||
Neftyanik | | Zarya Leninsk-Kuznetskiy | 0:3 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zarya Leninsk-Kuznetskiy | 24 | 18 | 4 | 2 | 67-12 | 40 | ||
2. | Metallurg Aldan | 24 | 18 | 2 | 4 | 47-15 | 38 | ||
3. | Aleks | 24 | 15 | 2 | 7 | 52-23 | 32 | ||
4. | Torpedo Rubtsovsk | 24 | 14 | 4 | 6 | 37-28 | 32 | ||
5. | Dynamo Kemerovo | 24 | 12 | 5 | 7 | 27-17 | 29 | ||
6. | Agan | 24 | 12 | 3 | 9 | 35-16 | 27 | ||
7. | Shakhtyor Artyom | 24 | 10 | 5 | 9 | 26-25 | 25 | ||
8. | Gornyak Gramoteino | 24 | 9 | 4 | 11 | 26-27 | 22 | ||
9. | Neftyanik | 24 | 7 | 5 | 12 | 21-52 | 19 | ||
10. | Politekhnik-92 | 24 | 5 | 6 | 13 | 32-39 | 16 |
Day 2 | |||||||||
Austria Wien | | Mödling | 5:0 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Wiener Sport-Club | | LASK | 3:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Vorwärts | | Casino | 1:1 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Atlético (Belo Horizonte) | | Atlético (Rio Branco) | 2:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:0 | ||||
Belo Horizonte | |||||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Ji Paraná (Ji Paraná) | 4:1 (0:0) | 4:0 (2:0) | 8:1 | ||||
Porto Alegre | |||||||||
Fluminense (Rio de Janeiro) | | Picos (Picos) | 2:1 (1:0) | 4:2 (1:2) | 6:3 | ||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Operário (Campo Grande) | | Atlético (Curitiba) | 1:3 (1:1) | ||||||
Campo Grande | |||||||||
Democrata (Governador Valadares) | | Paraná (Curitiba) | 1:1 (1:0) | ||||||
Governador Valadares | |||||||||
Goiás (Goiânia) | | Remo (Belém) | 0:0 | ||||||
Goiânia | |||||||||
Nacional (Manaus) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 1:1 (0:0) | ||||||
Manaus |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |