27.06.1992 < | Football matches for 28.06.1992 | > 29.06.1992 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Botswana | | Lesotho | 0:4 (0:1) | 0:0 | 0:4 | ||||
Gaborone | |||||||||
Cape Verde | | Guinea-Bissau | 0:1 | 1:3 | 1:4 | ||||
Day 2 | |||||||||
Uzbekistan | | Turkmenistan | 2:1 (1:0) | ||||||
Toshkent |
Team | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Kazakhstan | 6 | 3 | 3 | 0 | 7-3 | 9 | |||
2. | Uzbekistan | 6 | 3 | 1 | 2 | 12-6 | 7 | |||
3. | Turkmenistan | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-4 | 6 | |||
4. | Kyrgyzstan | 6 | 1 | 1 | 4 | 3-16 | 3 |
Day 11 | |||||||||
16:00 | Asmaral | | Krylia Sovetov | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Zenit | | Rotor | 1:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg |
Avangard Kamyshin | | Dynamo Bryansk | 4:2 | ||||||
Kamyshin | |||||||||
Avangard Kursk | | Spartak Tambov | 2:1 | ||||||
Kursk | |||||||||
Arsenal | | Rotor-D | 0:0 | ||||||
Tula | |||||||||
Volgar | | Metallurg Krasny Sulin | 5:1 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Zvezda-Rus | | Shakhtyor Shakhty | 1:2 | ||||||
Turbostroitel | | Rostselmash-D | 4:1 | ||||||
Spartak Oryol | | Irgiz | 2:1 (1:1) | ||||||
Livny | |||||||||
18:00 | SKA | | Sherstyanik | 6:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 14 | |||||||||
Mashinostroitel | | Agtala | 2:1 | ||||||
Baltika | | Apeks | 3:1 | ||||||
Bulat | | Zenit | 0:0 | ||||||
Iskra Smolensk | | Khimik Dzerzhinsk | 2:0 | ||||||
Karelia | | Sputnik | 1:0 | ||||||
Kosmos-Kirovets | | Torpedo Arzamas | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Sankt-Petersburg | | Volochanin | 3:1 | ||||||
Progress Chernyahovsk | | Galaks | 1:0 | ||||||
Smena-Saturn | | Torpedo Pavlovo | 1:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Baltika | 38 | 24 | 8 | 6 | 78-27 | 56 | ||
2. | Smena-Saturn | 38 | 24 | 6 | 8 | 76-33 | 54 | ||
3. | Mashinostroitel | 38 | 19 | 13 | 6 | 43-23 | 51 | ||
4. | Torpedo Arzamas | 38 | 19 | 10 | 9 | 58-39 | 48 | ||
5. | Khimik Dzerzhinsk | 38 | 19 | 10 | 9 | 50-32 | 48 | ||
6. | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 38 | 16 | 14 | 8 | 50-33 | 46 | ||
7. | Vympel | 38 | 16 | 13 | 9 | 51-30 | 45 | ||
8. | Apeks | 38 | 16 | 13 | 9 | 50-33 | 45 | ||
9. | Bulat | 38 | 17 | 9 | 12 | 51-33 | 43 | ||
10. | Progress Chernyahovsk | 38 | 16 | 10 | 12 | 51-36 | 42 |
Day 14 | |||||||||
Avtopribor | | Azamat | 2:0 | ||||||
Gazovik Orenburg | | Zarya Samara | 3:0 | ||||||
Gornyak Kachkanar | | KAC-Skif | 1:0 | ||||||
Metallurg Novotroitsk | | Tekstilshchik | 0:1 | ||||||
Sodovik | | Idel | 5:1 | ||||||
Elektron | | Gazovik Izhevsk | 0:1 | ||||||
Energiya | | Neftekhimik | 0:1 | ||||||
Day 12 | |||||||||
GAIS | | Trelleborg | 0:1 | ||||||
Göteborg |
Day 18 | |||||||||
Belgrano | | Boca Juniors | 1:0 | ||||||
Deportivo Mandiyú | | Unión | 3:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | Argentinos Juniors | 0:0 | ||||||
Independiente | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Estudiantes | | Talleres | 0:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Flamengo | | Vasco da Gama | 1:1 (1:0) | ||||||
Rio de Janeiro |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |