24.04.1992 < | Football matches for 25.04.1992 | > 26.04.1992 |
Day 1 | |||||||||
Alajuelense | | Motagua | 3:1 | ||||||
Alajuela |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Okean | 1:0 (0:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
16:00 | Fakel | | Lokomotiv | 1:1 (1:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
16:00 | Dynamo Stavropol | | Spartak Vladikavkaz | 0:2 (0:2) | |||||
Stavropol | |||||||||
16:00 | Uralmash | | Dynamo Moscow | 2:1 (1:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
16:00 | Dynamo-Gazovik | | CSKA | 0:1 (0:1) | |||||
Tyumen |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Spartak Moscow | | Rostselmash | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Kuban | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Rotor | 0:0 | |||||
Samara |
Day 1 | |||||||||
Spartak Anapa | | APK | 1:2 (1:1) | ||||||
Anapa | |||||||||
Zhemchuzhina-Amerus Enterprises | | Gekris | 3:0 (3:0) | ||||||
Sochi | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Metallurg Lipetsk | 0:1 (0:1) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Druzhba Maykop | | Uralan | 1:0 (1:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Nart | | Asmaral | 2:1 (1:1) | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
Trion-Volga | | Dynamo Vologda | 2:1 (0:0) | ||||||
Tver | |||||||||
Prometey-Dynamo | | Tekstilshchik | 2:0 (0:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Spartak Nalchik | | Terek | 1:0 (0:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
18:00 | Energomash | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Belgorod |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Zhemchuzhina-Amerus Enterprises | 34 | 24 | 5 | 5 | 81-40 | 53 | ||
2. | Uralan | 34 | 19 | 5 | 10 | 65-49 | 43 | ||
3. | Gekris | 34 | 18 | 7 | 9 | 63-35 | 43 | ||
4. | Druzhba Maykop | 34 | 17 | 8 | 9 | 57-42 | 42 | ||
5. | Terek | 34 | 18 | 5 | 11 | 63-43 | 41 | ||
6. | Dynamo Vologda | 34 | 15 | 7 | 12 | 51-43 | 37 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 34 | 14 | 8 | 12 | 49-41 | 36 | ||
8. | Spartak Nalchik | 34 | 16 | 3 | 15 | 58-47 | 35 | ||
9. | Spartak Anapa | 34 | 14 | 7 | 13 | 49-47 | 35 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-53 | 33 |
Day 1 | |||||||||
Lada Dimitrovgrad | | Lada Tolyatti | 2:2 (0:1) | ||||||
Dimitrovgrad | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Rubin-TAN | 1:0 (1:0) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Torpedo Miass | | Uralets | 2:2 (1:0) | ||||||
Miass Torpedo Stadium | |||||||||
Torpedo Ryazan | | Zenit Izhevsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Svetotechnika | | Dynamo Kirov | 1:1 (1:1) | ||||||
Saransk | |||||||||
Atommash | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 (0:0) | ||||||
Volgodonsk | |||||||||
16:00 | Gastello | | KAMAZ | 0:4 (0:0) | |||||
Tuymazy Spartak Stadium | |||||||||
17:00 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Sokol | 1:2 (1:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
17:00 | Zenit Chelyabinsk | | Zvezda | 1:1 (0:0) | |||||
Chelyabinsk |
Day 11 | |||||||||
Chornomorets | | Shakhtar | 3:0 (2:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Evis | | Torpedo | 1:1 (1:1) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Tavriya | | Nyva Vinnytsya | 4:1 (2:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Metalurh | | Kremin | 1:0 (1:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Karpaty | | Temp | 2:0 (1:0) | ||||||
Lviv |
Day 11 | |||||||||
Prykarpattya | | Zorya-MALS | 2:1 (0:1) | ||||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Metalist | | Naftovyk | 2:0 (1:0) | ||||||
Kharkiv |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Stroitel | | BelAZ | 2:1 (0:0) | |||||
Staryya Darohi | |||||||||
16:00 | SKB-Lokomotiv | | Dnepr | 0:3 (0:1) | |||||
Baran | |||||||||
16:00 | Abuwshchik | | Tarpeda Minsk | 0:0 | |||||
Lida | |||||||||
16:00 | Traktar | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
17:00 | KIM | | Dynamo Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:00 | Tarpeda Mogilyov | | Vedrych | 1:1 (1:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Dynamo Minsk | | Shakhtsyor | 2:1 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Metallurg | | Homselmash | 1:1 (1:1) | |||||
Maladzyechna |
Day 8 | |||||||||
Amocom | | Tiligul | 1:1 | ||||||
Bugeac | | Dinamo Codru | 1:0 | ||||||
Constructorul Chişinău | | Constructorul Leova | 6:1 | ||||||
Moldova | | Speranţa | 3:1 | ||||||
Olimpia | | Cristalul | 1:0 | ||||||
Tighina | | Zimbru | 1:1 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Vorwärts | | Casino | 0:2 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Admira/Wacker | | Rapid | 3:1 | ||||||
Maria Enzersdorf |
Day 8 | |||||||||
15:30 | GAK | | Alpine | 1:0 (1:0) | |||||
Graz Casino-Stadion | |||||||||
15:30 | Kremser | | Sturm | 1:1 (1:1) | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
15:30 | LASK | | Wiener Sport-Club | 0:1 (0:1) | |||||
Linz | |||||||||
15:30 | First Vienna | | Mödling | 0:0 | |||||
Wien |
Day 41 | |||||||||
Norwich City | | Wimbledon | 1:1 (1:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 1:1 (0:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Everton | 3:3 (3:0) | ||||||
London | |||||||||
Southampton | | Oldham Athletic | 1:0 (0:0) | ||||||
Southampton | |||||||||
Coventry City | | West Ham United | 1:0 (1:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Sheffield Wednesday | 1:1 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Chelsea | | Arsenal | 1:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Manchester City | | Notts County | 2:0 (1:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Luton Town | | Aston Villa | 2:0 (1:0) | ||||||
Luton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 42 | 22 | 16 | 4 | 74-37 | 82 | ||
2. | Manchester United | 42 | 21 | 15 | 6 | 63-33 | 78 | ||
3. | Sheffield Wednesday | 42 | 21 | 12 | 9 | 62-49 | 75 | ||
4. | Arsenal | 42 | 19 | 15 | 8 | 81-46 | 72 | ||
5. | Manchester City | 42 | 20 | 10 | 12 | 61-48 | 70 | ||
6. | Liverpool | 42 | 16 | 16 | 10 | 47-40 | 64 | ||
7. | Aston Villa | 42 | 17 | 9 | 16 | 48-44 | 60 | ||
8. | Nottingham Forest | 42 | 16 | 11 | 15 | 60-58 | 59 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 16 | 9 | 17 | 65-63 | 57 | ||
10. | Crystal Palace | 42 | 14 | 15 | 13 | 53-61 | 57 |
Day 45 | |||||||||
Barnsley | | Wolverhampton Wanderers | 1:0 | ||||||
Barnsley | |||||||||
Blackburn Rovers | | Millwall | 2:1 | ||||||
Blackburn | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Sunderland | 2:2 | ||||||
Hove | |||||||||
Bristol City | | Derby County | 1:2 | ||||||
Bristol | |||||||||
Cambridge United | | Port Vale | 4:2 | ||||||
Cambridge | |||||||||
Charlton Athletic | | Leicester City | 2:0 | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Watford | 0:1 | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Middlesbrough | | Bristol Rovers | 2:1 | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Newcastle United | | Portsmouth | 1:0 | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Oxford United | | Ipswich Town | 1:1 | ||||||
Oxford | |||||||||
Southend United | | Tranmere Rovers | 1:1 | ||||||
Southend-on-Sea | |||||||||
Swindon Town | | Plymouth Argyle | 1:0 | ||||||
Swindon |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ipswich Town | 46 | 24 | 12 | 10 | 70-50 | 84 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 23 | 11 | 12 | 58-41 | 80 | ||
3. | Derby County | 46 | 23 | 9 | 14 | 69-51 | 78 | ||
4. | Leicester City | 46 | 23 | 8 | 15 | 62-55 | 77 | ||
5. | Cambridge United | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-47 | 74 | ||
6. | Blackburn Rovers | 46 | 21 | 11 | 14 | 70-53 | 74 | ||
7. | Charlton Athletic | 46 | 20 | 11 | 15 | 54-48 | 71 | ||
8. | Swindon Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 69-55 | 69 | ||
9. | Portsmouth | 46 | 19 | 12 | 15 | 65-51 | 69 | ||
10. | Watford | 46 | 18 | 11 | 17 | 51-48 | 65 |
Day 30 | |||||||||
Standard | | Antwerp | 2:0 | ||||||
Gent | | Genk | 2:0 | ||||||
Beveren | | Liège | 0:4 | ||||||
Charleroi | | Eendracht Aalst | 4:0 | ||||||
Mechelen | | Anderlecht | 0:0 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Beroe | | Etar | 0:0 | ||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Minyor | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Dobrudzha | 3:1 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Chernomorets | 3:0 | ||||||
Pirin | | Levski | 0:2 | ||||||
Slavia | | Sliven | 1:2 | ||||||
Hebar | | CSKA | 0:1 | ||||||
Yantra | | Botev | 0:0 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Kispest Honvéd | | Diósgyőr | 3:0 (2:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Videoton | | Siófok | 0:0 | ||||||
Székesfehérvár | |||||||||
Újpest | | Veszprém | 0:1 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Munkás | | BVSC | 2:1 (1:1) | ||||||
Pécs | |||||||||
Rába ETO | | Ferencváros | 1:6 (0:4) | ||||||
Győr | |||||||||
Haladás | | Vasas SC | 0:0 | ||||||
Szombathely | |||||||||
Zalaegerszegi TE | | Vác-Samsung | 1:2 (1:0) | ||||||
Zalaegerszeg |
Day 34 | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Kaiserslautern | 2:1 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Werder | | Köln | 1:3 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 4:2 (2:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Eintracht | 1:3 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Hamburger SV | 0:1 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Kickers | 1:2 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 1 | |||||||||
Lillestrøm | | Viking | 2:1 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Lech | | GKS | 1:0 | ||||||
Widzew | | Hutnik | 3:3 | ||||||
Ruch | | Legia | 0:0 | ||||||
Wisła | | ŁKS | 0:1 | ||||||
Zagłębie Lubin | | Motor | 2:0 | ||||||
Stal Stalowa Wola | | Olimpia | 0:0 | ||||||
Pegrotour | | Śląsk | 0:3 | ||||||
Górnik | | Stal Mielec | 1:1 | ||||||
Zawisza | | Zagłębie Sosnowiec | 2:0 | ||||||
Day 31 | |||||||||
Boavista | | Chaves | 4:4 (2:2) | ||||||
Porto | |||||||||
Farense | | Estoril-Praia | 2:0 (1:0) | ||||||
Faro | |||||||||
Penafiel | | Famalicão | 1:1 (1:0) | ||||||
Penafiel | |||||||||
Salgueiros | | Porto | 0:1 (0:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Vitória | | Marítimo | 3:1 (1:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Gil Vicente | | Paços de Ferreira | 1:2 (0:1) | ||||||
Barcelos | |||||||||
União da Madeira | | Braga | 0:2 (0:0) | ||||||
Funchal |
Day 32 | |||||||||
Liqui Moly Svoboda | | Potrošnik | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 37 | |||||||||
Nîmes | | Metz | 1:0 | ||||||
Nantes | | Lyon | 3:0 | ||||||
Nancy-Lorraine | | Montpellier | 3:1 | ||||||
Toulouse | | Toulon | 3:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Caen | 2:0 | ||||||
Saint-Étienne | | Rennes | 0:1 | ||||||
Le Havre | | Monaco | 3:0 | ||||||
Lens | | Paris Saint-Germain | 1:0 | ||||||
Auxerre | | Lille | 1:0 | ||||||
Marseille | | Cannes | 2:0 | ||||||
Day 43 | |||||||||
Hearts | | Airdrieonians | 2:2 | ||||||
St. Mirren | | Dundee United | 0:1 | ||||||
Celtic | | Dunfermline Athletic | 2:0 | ||||||
Aberdeen | | Falkirk | 1:1 | ||||||
St. Johnstone | | Hibernian | 1:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Goiás | | São Paulo | 1:1 (0:0) | ||||||
Goiânia | |||||||||
Bragantino | | Vasco da Gama | 0:0 | ||||||
Bragança Paulista |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |