12.07.1991 < | Football matches for 13.07.1991 | > 14.07.1991 |
Day 9 | |||||||||
Burkina Faso | | Ghana | 2:1 (1:1) | ||||||
Ouagadougou |
Day 5 | |||||||||
Xamax | | Slovan Bratislava | 2:2 | ||||||
Malmö | | Bányász Tatabánya | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Lyngby | | Zagłębie Lubin | 3:0 | ||||||
Norrköping | | Lausanne | 0:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Chemie Halle | | Váci Izzó | 5:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Dukla Banská Bystrica | | Hammarby | 0:1 | ||||||
Silkeborg | | Energie | 4:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
B 1903 | | Djurgårdens | 2:3 | ||||||
Rudá Hvězda Cheb | | Austria Wien | 0:1 | ||||||
DAC | | Rapid Bucureşti | 3:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Örebro | | Saarbrücken | 2:2 | ||||||
Hapoel Petach Tikva | | Maccabi Haifa | 2:3 | ||||||
Zhemchuzhina | | Etalon | 2:0 (1:0) | ||||||
Sochi |
Day 21 | |||||||||
Svetotechnika | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
Budzhak | | Start | 2:2 | ||||||
Kuban Baranikovskiy | | Spartak Anapa | 0:1 | ||||||
Oka | | Shakhtyor Shahty | 2:0 (0:0) | ||||||
Kolomna | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Buran | 1:0 | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Spartak Oryol | | Ritm | 1:2 | ||||||
Torpedo Mytishchi | | Metallurg Krasnyi Sulin | 0:1 | ||||||
Torgmash | | Golubaya Niva | 4:3 | ||||||
Lyubertsy | |||||||||
18:30 | Zarya Kaluga | | Avangard Kursk | 3:1 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Rus | 2:0 (2:0) | |||||
Tula | |||||||||
19:00 | Avangard Kamyshin | | Energomash | 3:1 (0:1) | |||||
Kamyshin |
Day 21 | |||||||||
RAF | | Progress Chernyakhovsk | 1:0 | ||||||
Bulat Cherepovets | | Dynamo-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Cherepovets | |||||||||
Kirovets | | Iskra | 0:1 (0:0) | ||||||
Saint Petersburg Kirov Stadium, reserve field | |||||||||
Saturn | | Volzhanin | 2:1 | ||||||
Ramenskoye | |||||||||
Zvezda Moskva | | Spartak Petrozavodsk | 2:2 | ||||||
Presnya | | Volochanin | 1:1 (0:0) | ||||||
16:00 | Dynamo Vologda | | CSKA-2 | 2:0 | |||||
Sokol | |||||||||
17:00 | Prometey | | Tekstilshchik | 1:2 (1:1) | |||||
Lyubertsy | |||||||||
18:30 | Mashinostroitel | | Prometey-Dynamo | 0:2 | |||||
Pskov | |||||||||
19:00 | Gomselmash | | Baltika | 1:2 (1:1) | |||||
Gomel |
Day 21 | |||||||||
17:00 | Avtopribor | | Metallurg Magnitogorsk | 2:1 (0:0) | |||||
Oktyabrsky | |||||||||
17:30 | Dynamo Kirov | | Gazovik Orenburg | 3:0 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18:00 | Rubin | | Gazovik Izhevsk | 2:0 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Metallurg Novotroitsk | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Neftehimik | | Torpedo Miass | 1:3 (1:2) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
18:00 | Azamat | | Bashselmash | 3:1 (1:0) | |||||
Cheboksary | |||||||||
18:00 | Elektron | | Zenit Chelyabinsk | 1:1 (1:0) | |||||
Vyatskiye Polyany | |||||||||
18:00 | Zenit Penza | | Znamya | 2:2 (1:1) | |||||
Penza | |||||||||
18:00 | Zarya Podgorny | | EVM | 2:0 (0:0) | |||||
Podgorny Zdorovie Stadium | |||||||||
18:30 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Sokol | 4:1 (1:1) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
18:30 | Sibir | | Kauchuk | 3:0 | |||||
Kurgan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Rubin | 42 | 30 | 8 | 4 | 79-20 | 68 | |
2. | Metallurg Magnitogorsk | 42 | 25 | 10 | 7 | 73-31 | 60 | |
3. | Uralets Nizhniy Tagil | 42 | 27 | 5 | 10 | 89-33 | 59 | |
4. | Torpedo Miass | 42 | 25 | 7 | 10 | 74-32 | 57 | |
5. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 24 | 9 | 9 | 70-36 | 57 | |
6. | Zenit Chelyabinsk | 42 | 25 | 6 | 11 | 74-45 | 56 | |
7. | Dynamo Kirov | 42 | 23 | 9 | 10 | 67-33 | 55 | |
8. | Sibir | 42 | 20 | 9 | 13 | 46-31 | 49 | |
9. | Neftehimik | 42 | 20 | 6 | 16 | 52-36 | 46 | |
10. | Gazovik Izhevsk | 42 | 19 | 6 | 17 | 58-49 | 44 |
Day 16 | |||||||||
Irtysh | | Tom | 2:1 (1:0) | ||||||
Omsk | |||||||||
Chkalovets | | Metallurg Krasnoyarsk | 1:2 (0:1) | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Angara | 1:0 | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Shakhtyor Leninsk-Kuznetskiy | | Dynamo Kemerovo | 1:0 | ||||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
Progress Biysk | | Selenga | 1:0 (0:0) | ||||||
18:30 | Torpedo Rubtsovsk | | Lokomotiv Chita | 0:1 (0:1) | |||||
Rubtsovsk |
Day 1 | |||||||||
Independiente | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 | ||||||
River Plate | | Deportivo Mandiyú | 2:0 | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |