11.05.1991 < | Football matches for 12.05.1991 | > 13.05.1991 |
New Zealand | | Australia | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
ASFA Yennenga | | AS Marsa | 3:1 | ||||||
Motema Pembe | | Olympic | 2:1 | ||||||
Diables Noirs | | Dynamos | 0:2 | ||||||
Shellsport | | Inter Star | 1:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Zenit | | Nart | 0:0 | ||||||
Izhevsk | |||||||||
APK | | Krylya Sovetov | 0:0 | ||||||
Azov | |||||||||
Volga | | Tsement | 1:2 (1:0) | ||||||
Tver | |||||||||
Lori | | Start | 2:0 (1:0) | ||||||
17:00 | Ararat-2 | | Sokol | 2:3 (1:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
18:00 | Asmaral | | Druzhba | 3:1 (0:1) | |||||
Moscow Children's City in Luzhniki | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Gastello | 3:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Lada | 2:1 (1:1) | |||||
Volzhsky | |||||||||
18:00 | KAMAZ | | Terek | 2:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:30 | Torpedo Ryazan | | Zvezda Perm | 2:1 (1:0) | |||||
Ryazan |
Day 8 | |||||||||
17:00 | Avtomobilist | | Kopet-dag | 1:0 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
17:00 | Kasansayets | | Sogdiana | 3:1 (2:0) | |||||
Kasansay Yubileiny Stadium | |||||||||
17:00 | Surkhan | | Kuzbass | 1:2 (0:0) | |||||
Termez Spartak Stadium | |||||||||
17:00 | Vahsh | | Zvezda Irkutsk | 1:2 (1:0) | |||||
Kurgan-Tyube | |||||||||
18:00 | Okean | | Ekibastuzets | 4:1 (3:0) | |||||
Nakhodka | |||||||||
18:00 | Alga | | Zhetysu | 2:0 (1:0) | |||||
Bishkek | |||||||||
18:00 | Nuravshon | | Dynamo Barnaul | 2:2 (1:1) | |||||
Bukhara Spartak Stadium | |||||||||
19:00 | Khimik Zhambyl | | Shakhtyor | 1:1 (1:0) | |||||
Dzhambul | |||||||||
19:00 | Meliorator | | Tselinnik | 0:1 (0:1) | |||||
Chimkent | |||||||||
19:00 | Amur | | Vostok | 2:1 (1:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
19:00 | Sakhalin | | Traktor | 1:0 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk |
Zhemchuzhina | | Dynamo Gagra | 2:1 (1:0) | ||||||
Sochi | |||||||||
Torpedo Armavir | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (0:0) | ||||||
Armavir | |||||||||
16:30 | Zvezda Gorodishche | | Etalon | 2:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
17:00 | Sherstyanik | | Kuban Timashevsk | 0:0 | |||||
Nevinnomyssk |
Day 6 | |||||||||
Svetotechnika | | Metallurg Krasnyi Sulin | 1:0 (0:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
Energomash | | Avangard Kursk | 3:2 | ||||||
Belgorod | |||||||||
Oka | | Torpedo Mytishchi | 2:2 (1:1) | ||||||
Kolomna | |||||||||
Spartak Tambov | | Ritm | 1:0 | ||||||
Tambov | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Shakhtyor Shahty | 0:1 (0:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Buran | | Rus | 1:1 | ||||||
Avangard Kamyshin | | Start | 2:1 (0:0) | ||||||
Kamyshin | |||||||||
18:00 | Torgmash | | Budzhak | 0:1 | |||||
Lyubertsy | |||||||||
18:30 | Zarya Kaluga | | Spartak Anapa | 1:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Golubaya Niva | 4:0 (0:0) | |||||
Tula |
Day 6 | |||||||||
RAF | | Znamya Truda | 2:1 | ||||||
Bulat Cherepovets | | Progress Chernyakhovsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Cherepovets | |||||||||
Kirovets | | Gomselmash | 0:3 (0:1) | ||||||
Volochanin | | Dynamo-2 | 2:1 (0:0) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Spartak Petrozavodsk | | Iskra | 0:3 (0:1) | ||||||
Petrozavodsk | |||||||||
17:00 | Dynamo Vologda | | Baltika | 3:1 (0:0) | |||||
Sokol |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Avtopribor | | Gazovik Izhevsk | 1:0 (1:0) | |||||
Oktyabrsky | |||||||||
17:00 | Elektron | | Bashselmash | 4:0 (4:0) | |||||
Vyatskiye Polyany | |||||||||
17:00 | Zarya Podgorny | | Azamat | 0:1 (0:0) | |||||
Podgorny Zdorovie Stadium | |||||||||
17:30 | Neftehimik | | Sokol | 2:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
18:00 | Rubin | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Znamya | 0:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Torpedo Miass | | Metallurg Novotroitsk | 2:0 (1:0) | |||||
Miass Torpedo Stadium | |||||||||
18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Kauchuk | 2:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Kirov | | EVM | 3:0 (3:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18:30 | Sibir | | Zenit Penza | 1:0 (0:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Gazovik Orenburg | 4:0 (3:0) | |||||
Magnitogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Rubin | 42 | 30 | 8 | 4 | 79-20 | 68 | |
2. | Metallurg Magnitogorsk | 42 | 25 | 10 | 7 | 73-31 | 60 | |
3. | Uralets Nizhniy Tagil | 42 | 27 | 5 | 10 | 89-33 | 59 | |
4. | Torpedo Miass | 42 | 25 | 7 | 10 | 74-32 | 57 | |
5. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 24 | 9 | 9 | 70-36 | 57 | |
6. | Zenit Chelyabinsk | 42 | 25 | 6 | 11 | 74-45 | 56 | |
7. | Dynamo Kirov | 42 | 23 | 9 | 10 | 67-33 | 55 | |
8. | Sibir | 42 | 20 | 9 | 13 | 46-31 | 49 | |
9. | Neftehimik | 42 | 20 | 6 | 16 | 52-36 | 46 | |
10. | Gazovik Izhevsk | 42 | 19 | 6 | 17 | 58-49 | 44 |
Day 3 | |||||||||
Irtysh | | Shakhtyor Artyom | 3:0 (0:0) | ||||||
Omsk | |||||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Vulkan | 2:1 | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Amur | 1:3 | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Shakhtyor Leninsk-Kuznetskiy | | Luch | 1:0 | ||||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
Progress Biysk | | SKA Khabarovsk | 1:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
10:30 | Wiener Sport-Club | | St. Pölten | 1:3 (0:1) | |||||
Wien |
Day 32 | |||||||||
Germinal Ekeren | | Waregem | 0:0 | ||||||
Kortrijk | | Mechelen | 0:4 | ||||||
Day 34 | |||||||||
Valencia | | Real Valladolid | 2:0 (1:0) | ||||||
Español | | Tenerife | 1:0 (1:0) | ||||||
Mallorca | | Sevilla | 1:1 (0:0) | ||||||
Real Betis | | Burgos | 0:0 | ||||||
Real Oviedo | | Atlético Osasuna | 0:0 | ||||||
Real Sociedad | | Atlético Madrid | 2:1 (1:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Castellon | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Viking | | Tromsø | 2:0 | ||||||
Molde | | Fyllingen | 1:1 | ||||||
Sogndal | | Lillestrøm | 0:2 | ||||||
Lyn | | Start | 1:0 | ||||||
Kongsvinger | | Strømsgodset | 1:1 | ||||||
Brann | | Rosenborg | 1:1 | ||||||
Day 36 | |||||||||
Porto | | Beira Mar | 2:1 (1:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Nacional | | Belenenses | 0:1 (0:1) | ||||||
Funchal | |||||||||
Vitória Setubal | | Boavista | 2:0 (1:0) | ||||||
Setúbal | |||||||||
União da Madeira | | Estrela | 0:0 | ||||||
Funchal | |||||||||
Benfica | | Farense | 2:0 (2:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Tirsense | | Gil Vicente | 1:2 (1:0) | ||||||
Santo Tirso | |||||||||
Sporting | | Marítimo | 0:0 | ||||||
Lisboa | |||||||||
Braga | | Penafiel | 2:0 (1:0) | ||||||
Braga | |||||||||
Famalicão | | Salgueiros | 2:1 (1:1) | ||||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
Chaves | | Vitória Guimarães | 1:0 (0:0) | ||||||
Chaves |
Day 7 | |||||||||
AIK | | Östers | 2:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Sundsvall | 3:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Malmö | | Halmstad | 2:0 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | GAIS | 2:0 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örebro | | Djurgårdens | 1:1 | ||||||
Örebro |
Day 18 | |||||||||
Grêmio | | Vasco da Gama | 3:0 (2:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Bragantino | | Goiás | 1:0 (1:0) | ||||||
Bragança Paulista | |||||||||
Atlético-MG | | Botafogo | 0:3 (0:2) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Flamengo | | Vitória | 2:1 (0:0) | ||||||
Niterói | |||||||||
Fluminense | | Sport | 3:0 (1:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
São Paulo | | Cruzeiro | 3:1 (1:1) | ||||||
São Paulo |
Day 1 | |||||||||
Remo (Belém) | | Criciúma (Criciúma) | 0:1 (0:1) | ||||||
Belém |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |