04.07.1990 < | Football matches for 5.07.1990 | > 06.07.1990 |
Day 2 | |||||||||
Karlsruher | | Hansa | 4:1 | ||||||
Day 20 | |||||||||
Spartak | | Shinnik | 2:1 (0:0) | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
18:00 | Dynamo Sukhumi | | Rostselmash | 1:1 (1:1) | |||||
Sukhumi | |||||||||
18:00 | Neftchi | | Lokomotiv Gorkiy | 2:2 (2:1) | |||||
Bakı | |||||||||
18:30 | Tiras | | Kairat | 1:1 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | Lokomotiv Moscow | 0:1 (0:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Pakhtakor | 3:3 (2:2) | |||||
Simferopol | |||||||||
19:00 | Kuban | | Dynamo Stavropol | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Zenit | | Fakel | 3:0 (2:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
19:00 | Kotaik | | Geolog | 1:1 (1:0) | |||||
Yerevan |
Day 20 | |||||||||
Zarya Beltsy | | Bukovina | 1:1 | ||||||
Beltsy | |||||||||
Galichina | | Daugava | 1:1 | ||||||
Drogobych Kranovshchik Stadium | |||||||||
Lori | | Kremen | 2:1 | ||||||
Kirovakan | |||||||||
18:00 | Shirak | | Vorskla | 3:0 (3:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
18:30 | SKA Odessa | | Niva Vinnitsa | 2:1 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
18:30 | Dnepr | | Baltika | 0:1 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:30 | Khimik Grodno | | Niva Ternopol | 2:1 (0:1) | |||||
Grodno | |||||||||
19:00 | Zarya Lugansk | | Zakarpatye | 1:0 (1:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
19:00 | Dynamo Brest | | Karpaty | 1:1 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
19:00 | Volyn | | Iskra | 1:0 (1:0) | |||||
Lutsk |
Day 20 | |||||||||
Mashuk | | Uralmash | 0:0 | ||||||
Pyatigorsk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Dynamo Bryansk | 4:2 (1:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
18:30 | Metallurg | | Krylya Sovetov | 2:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:30 | Tsement | | Gastello | 3:2 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
18:30 | Druzhba | | Zenit | 3:1 (2:1) | |||||
Maykop | |||||||||
18:30 | Terek | | Torpedo Ryazan | 2:1 (1:1) | |||||
Grozny | |||||||||
18:30 | Torpedo Volzhskiy | | Zarya Kaluga | 1:0 (1:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
19:00 | Nart | | Zvezda Perm | 1:1 (0:1) | |||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Sokol | 1:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Volgar | | Torpedo Vladimir | 1:2 (1:0) | |||||
Astrakhan |
Day 20 | |||||||||
Novbakhor | | Kaysar | 1:0 | ||||||
Meliorator | | Amur | 3:0 | ||||||
Kopet-dag | | Irtysh | 2:0 | ||||||
Aşgabat | |||||||||
Sogdiana | | Okean | 1:1 (0:1) | ||||||
Jizzax | |||||||||
Vahsh | | Dynamo Barnaul | 2:1 (0:1) | ||||||
Tselinnik | | Khimik Zhambyl | 1:1 | ||||||
Tselinograd | |||||||||
Ekibastuzets | | Alga | 1:0 | ||||||
Surkhan | | Traktor | 5:2 (2:1) | ||||||
Termiz | |||||||||
Zarafshan | | Zvezda Irkutsk | 2:1 (1:0) | ||||||
Spartak Andizhan | | Shakhtyor | 1:2 (1:0) | ||||||
Qibray |
Day 16 | |||||||||
Granit | | Dynamo Leningrad | 3:1 | ||||||
KIM | | Volga | 1:1 (0:1) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
Volzhanin | | RAF | 1:1 (0:1) | ||||||
Kineshma | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Mashinostroitel | 4:0 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | Olimpija | | Spartak Kostroma | 2:0 (1:0) | |||||
Liepāja |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
CS Capelense (Capela) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 0:4 (0:1) | 1:5 (0:1) | 1:9 | ||||
Maceió | |||||||||
Grêmio (Porto Alegre) | | Joinville (Joinville) | 3:1 (1:0) | 1:1 (0:0) | 4:2 | ||||
Porto Alegre |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
19:00 | |
20:30 | |
19:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
22:00 | |
18:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:15 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
17:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
14:30 | |
19:30 | |
18:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
19:45 | |
20:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
1:1* | |
1:1* | |
2:1* | |
0:1* | |
2:0* | |
2:3 | |
1:2 | |
3:4 | |
2:1 | |
1:3 | |
1:2 | |
5:2 | |
1:3 | |
0:2 | |
1:2 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |