25.09.1989 < | Football matches for 26.09.1989 | > 27.09.1989 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Antwerp | | Vitosha | 4:3 (0:1) | 0:0 | 4:3 | |||
Antwerpen | |||||||||
20:00 | Real Zaragoza | | Apollon Limassol | 1:1 (1:0) | 3:0 (1:0) | 4:1 | |||
Zaragoza | |||||||||
20:00 | Jeunesse | | Sochaux-Montbéliard | 0:5 (0:4) | 0:7 (0:3) | 0:12 | |||
Esch-Uelzecht | |||||||||
20:00 | First Vienna | | Valetta | 3:0 (1:0) | 4:1 (2:0) | 7:1 | |||
Wien | |||||||||
20:00 | Videoton | | Hibernian | 0:3 (0:1) | 0:1 (0:1) | 0:4 | |||
Székesfehérvár |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Grasshopper | | Slovan | 4:0 aet (1:0, 2:0) | 0:3 (0:1) | 4:3 | ||||
Zürich | |||||||||
Dinamo Bucureşti | | Dinamo Tiranë | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | ||||
Bucureşti | |||||||||
Ħamrun Spartans | | Real Valladolid | 0:1 (0:1) | 0:5 (0:2) | 0:6 | ||||
Ta' Qali | |||||||||
Dynamo Berlin | | Valur | 2:1 (1:0) | 2:1 (0:1) | 4:2 | ||||
Berlin | |||||||||
Sampdoria | | Brann | 1:0 (0:0) | 2:0 (1:0) | 3:0 | ||||
Genova | |||||||||
Monaco | | Belenenses | 3:0 (3:0) | 1:1 (0:0) | 4:1 | ||||
Monte Carlo | |||||||||
Borussia Dortmund | | Beşiktaş | 2:1 (1:0) | 1:0 (1:0) | 3:1 | ||||
Dortmund |
Day 19 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Rotor | 1:1 (0:0) | ||||||
Tbilisi |
Day 35 | |||||||||
Dynamo Batumi | | Kuban | 0:0 | ||||||
Batumi |
Day 38 | |||||||||
Spartak Kostroma | | Saturn Ramenskoe | 2:2 (1:0) | ||||||
Kostroma | |||||||||
Krasnaya Presnya | | Zorkiy | 1:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
Saturn Rybinsk | | Iskra | 1:0 (0:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Znamya Truda | | Arsenal | 0:0 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
16:00 | Dynamo Vologda | | Khimik Cherepovets | 0:0 | |||||
Sokol | |||||||||
17:00 | Volzhanin | | Chaika-CSKA | 2:1 | |||||
Kineshma | |||||||||
17:00 | Oka | | Sokol | 0:5 (0:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Zarya Kaluga | 0:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
18:30 | Torpedo Ryazan | | Krylya Sovetov | 0:1 (0:1) | |||||
Ryazan | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Dynamo-2 | 0:0 | |||||
Ivanovo |
Day 38 | |||||||||
Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Torpedo Miass | 4:0 (4:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Start | | Zauralye | 2:0 (0:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Strela | 3:0 (1:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Progress Orenburg | | Stal | 3:1 (2:0) | ||||||
Orenburg | |||||||||
17:30 | Dynamo Kirov | | Druzhba Yoshkar-Ola | 0:2 (0:1) | |||||
Kirov | |||||||||
18:00 | Torpedo Naberezhnye Chelny | | Gastello | 1:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:30 | Lada | | MTsOP-Metallurg | 1:1 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
19:00 | Zvezda Perm | | Rubin | 1:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
19:00 | ShVSM-SKA | | Svetotechnika | 0:1 | |||||
Novokuybyshevsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 42 | 31 | 7 | 4 | 84-20 | 69 | ||
2. | Uralmash | 42 | 29 | 10 | 3 | 81-14 | 68 | ||
3. | Zenit | 42 | 26 | 11 | 5 | 73-22 | 63 | ||
4. | Gastello | 42 | 23 | 8 | 11 | 63-29 | 54 | ||
5. | Zvezda Perm | 42 | 22 | 6 | 14 | 63-35 | 50 | ||
6. | Start | 42 | 20 | 9 | 13 | 56-30 | 49 | ||
7. | Torpedo Naberezhnye Chelny | 42 | 20 | 8 | 14 | 59-50 | 48 | ||
8. | Torpedo Kurgan | 42 | 20 | 8 | 14 | 49-38 | 48 | ||
9. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 19 | 9 | 14 | 60-44 | 47 | ||
10. | Dynamo Kirov | 42 | 19 | 8 | 15 | 50-40 | 46 |
Day 38 | |||||||||
Tsement | | Salyut | 2:0 (1:0) | ||||||
Druzhba Maykop | | Volgar | 2:1 (2:0) | ||||||
Spartak Anapa | | Khimik Semiluki | 1:0 | ||||||
Shirak | | Lori | 2:0 (2:0) | ||||||
Uralan | | Spartak Oryol | 3:0 (1:0) | ||||||
Elista | |||||||||
Spitak | | Luch Azov | 4:0 (3:0) | ||||||
Kirovakan | |||||||||
16:00 | Signal | | Avangard Kursk | 3:2 | |||||
Izobilny | |||||||||
17:00 | Shakhtyor Shakhty | | Spartak Nalchik | 2:0 (0:0) | |||||
Shakhty |
Day 38 | |||||||||
Gomselmash | | Dynamo Brest | 1:2 | ||||||
Gomel | |||||||||
Zveinieks | | Kirovets | 0:0 | ||||||
Liepāja | |||||||||
Sport | | Metallurg Lipetsk | 2:0 | ||||||
ShVSM-Inkarnas | | Karpaty | 0:1 (0:1) | ||||||
Kaunas | |||||||||
16:30 | RShVSM-RAF | | Spartak Tambov | 0:1 | |||||
Ozolnieki | |||||||||
19:00 | Baltika | | Dynamo Bryansk | 3:4 (3:2) | |||||
Kaliningrad |
Day 48 | |||||||||
Volyn | | Kolos | 2:0 | ||||||
Niva Ternopol | | Torpedo Zaporozhye | 2:0 | ||||||
Niva Vinnitsa | | Bukovina | 0:0 | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
Kremen | | Dnepr Cherkassy | 3:0 | ||||||
SKA Odessa | | Krivbass | 1:1 | ||||||
Vorskla | | Dynamo Belaya Tserkov | 1:0 | ||||||
Polesye | | Zakarpatye | 2:0 | ||||||
Neftyanik Ahtyrka | | Zvezda Kirovograd | 1:0 | ||||||
Avangard Rovno | | Novator | 1:0 | ||||||
Mayak | | Chaika | 0:0 | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Shakhtyor Pavlograd | | Okean Kerch | 4:2 | ||||||
19:00 | Zarya Voroshilovgrad | | Kristall | 5:0 | |||||
Voroshilovgrad |
Khazar Sumgait | | Zvezda Gorodishche | 0:0 | ||||||
Khazar Lenkoran | | Tekstilshchik Kamyshin | 1:0 (1:0) | ||||||
MTsOP | | Torpedo Volzhskiy | 0:4 (0:2) | ||||||
Tbilisi |
Barnsley | | Wolverhampton Wanderers | 2:2 | ||||||
Barnsley | |||||||||
A.F.C. Bournemouth | | Port Vale | 1:0 | ||||||
Bournemouth | |||||||||
Portsmouth | | West Ham United | 0:1 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Sheffield United | | Oldham Athletic | 2:1 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stoke City | | Bradford City | 1:1 | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Swindon Town | | Plymouth Argyle | 3:0 | ||||||
Swindon |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 24 | 13 | 9 | 79-52 | 85 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 24 | 13 | 9 | 78-58 | 85 | ||
3. | Newcastle United | 46 | 22 | 14 | 10 | 80-55 | 80 | ||
4. | Swindon Town | 46 | 20 | 14 | 12 | 79-59 | 74 | ||
5. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 17 | 10 | 74-59 | 74 | ||
6. | Sunderland | 46 | 20 | 14 | 12 | 70-64 | 74 | ||
7. | West Ham United | 46 | 20 | 12 | 14 | 80-57 | 72 | ||
8. | Oldham Athletic | 46 | 19 | 14 | 13 | 70-57 | 71 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 19 | 12 | 15 | 67-66 | 69 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 13 | 15 | 67-60 | 67 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |