08.09.1989 < | Football matches for 9.09.1989 | > 10.09.1989 |
Day 1 | |||||||||
Raja | | Inter Club | 2:0 | ||||||
Casablanca |
Day 24 | |||||||||
Shakhtyor | | Ararat | 1:2 (0:2) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Minsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Chernomorets | | Dynamo Moscow | 2:2 (1:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Spartak | | Dynamo Tbilisi | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dnepr | | Pamir | 2:0 (2:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Zhalgiris | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Vilnius | |||||||||
Torpedo | | Zenit | 2:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Rotor | | Metallist | 3:2 (3:1) | ||||||
Volgograd |
Day 31 | |||||||||
Neftchi | | Spartak | 5:3 (2:1) | ||||||
Bakı | |||||||||
Shinnik | | Tavriya | 1:0 (0:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
Guria | | Daugava | 4:0 (1:0) | ||||||
Lanchkhuti | |||||||||
17:00 | Dynamo Stavropol | | SKA Karpaty | 1:0 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
18:00 | Pakhtakor | | Torpedo | 5:1 (3:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
18:00 | Fakel | | CSKA | 0:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Rostselmash | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Kairat | | Kotaik | 0:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
19:00 | Geolog | | Nistru | 3:2 (2:1) | |||||
Tyumen |
Day 10 | |||||||||
Austria Wien | | GAK | 1:0 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Kremser | | Swarovski Tirol | 1:4 | ||||||
Krems an der Donau | |||||||||
First Vienna | | Wiener Sport-Club | 2:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Vorwärts | | St. Pölten | 1:1 | ||||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Sturm | | Rapid | 0:0 | ||||||
Graz |
Day 5 | |||||||||
Norwich City | | Southampton | 4:4 (1:2) | ||||||
Norwich | |||||||||
Manchester City | | Queens Park Rangers | 1:0 (1:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Millwall | | Coventry City | 4:1 (3:0) | ||||||
London | |||||||||
Chelsea | | Nottingham Forest | 2:2 (1:1) | ||||||
London | |||||||||
Arsenal | | Sheffield Wednesday | 5:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Aston Villa | | Tottenham Hotspur | 2:0 (2:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Everton | | Manchester United | 3:2 (1:0) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Luton Town | | Charlton Athletic | 1:0 (0:0) | ||||||
Luton | |||||||||
Crystal Palace | | Wimbledon | 2:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Derby County | | Liverpool | 0:3 (0:0) | ||||||
Derby |
Barnsley | | Middlesbrough | 1:1 | ||||||
Barnsley | |||||||||
A.F.C. Bournemouth | | Newcastle United | 2:1 | ||||||
Bournemouth | |||||||||
Leeds United | | Ipswich Town | 1:1 | ||||||
Leeds | |||||||||
Leicester City | | West Bromwich Albion | 1:3 | ||||||
Leicester | |||||||||
Oldham Athletic | | Plymouth Argyle | 3:2 | ||||||
Oldham | |||||||||
Oxford United | | Bradford City | 2:1 | ||||||
Oxford | |||||||||
Port Vale | | Blackburn Rovers | 0:0 | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Portsmouth | | Hull City | 2:2 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Sheffield United | | Brighton & Hove Albion | 5:4 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Sunderland | | Watford | 4:0 | ||||||
Sunderland | |||||||||
West Ham United | | Swindon Town | 1:1 | ||||||
London | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Stoke City | 0:0 | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 46 | 24 | 13 | 9 | 79-52 | 85 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 24 | 13 | 9 | 78-58 | 85 | ||
3. | Newcastle United | 46 | 22 | 14 | 10 | 80-55 | 80 | ||
4. | Swindon Town | 46 | 20 | 14 | 12 | 79-59 | 74 | ||
5. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 17 | 10 | 74-59 | 74 | ||
6. | Sunderland | 46 | 20 | 14 | 12 | 70-64 | 74 | ||
7. | West Ham United | 46 | 20 | 12 | 14 | 80-57 | 72 | ||
8. | Oldham Athletic | 46 | 19 | 14 | 13 | 70-57 | 71 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 19 | 12 | 15 | 67-66 | 69 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 13 | 15 | 67-60 | 67 |
Day 5 | |||||||||
Botev Vratsa | | Etar | 0:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 2:1 | ||||||
Pirin | | Chernomorets | 1:0 | ||||||
Hebar | | Sliven | 1:2 | ||||||
CSKA | | Botev Plovdiv | 6:1 | ||||||
Cherno More | | Dunav | 2:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Újpesti Dózsa | | MTK | 2:0 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Siófok | | Munkás | 2:2 (1:2) | ||||||
Siófok | |||||||||
Videoton | | Vác | 2:1 (2:1) | ||||||
Székesfehérvár | |||||||||
Békéscsabai Előre | | Veszprém | 0:1 (0:1) | ||||||
Békéscsaba | |||||||||
Honvéd | | Rába ETO | 2:1 (2:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Debrecen | | Ferencváros | 0:0 | ||||||
Debrecen | |||||||||
Haladás | | Tatabánya | 1:0 (0:0) | ||||||
Szombathely | |||||||||
Csepel | | Vasas SC | 0:5 (0:2) | ||||||
Budapest |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Blau-Weiß | | Wattenscheid | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
15:00 | Hannover 96 | | Darmstadt 98 | 1:1 | |||||
Hannover | |||||||||
15:00 | Duisburg | | Bayreuth | 3:1 | |||||
Duisburg | |||||||||
15:00 | Stuttgarter Kickers | | Hessen | 2:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:00 | Meppen | | Hertha | 0:0 | |||||
Meppen | |||||||||
15:00 | Osnabrück | | Alemannia | 3:1 | |||||
Osnabrück | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß | | Eintracht | 1:0 | |||||
Essen | |||||||||
15:00 | Unterhaching | | Fortuna | 1:2 | |||||
Unterhaching | |||||||||
15:00 | Freiburg | | Saarbrücken | 1:4 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:00 | Schalke 04 | | Preußen | 0:1 | |||||
Gelsenkirchen |
Day 8 | |||||||||
15:30 | Bochum | | Kaiserslautern | 2:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Homburg | | Nürnberg | 0:1 (0:0) | |||||
Homburg | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Bayer 04 | 0:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Uerdingen 05 | 1:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Bayern | 1:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Borussia Dortmund | 2:1 (0:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Waldhof | | Sankt Pauli | 0:1 (0:0) | |||||
Mannheim | |||||||||
15:30 | Köln | | Werder | 4:2 (2:0) | |||||
Köln |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Energie | | Dynamo Berlin | 2:2 | |||||
Cottbus | |||||||||
15:00 | Magdeburg | | Stahl Eisenhüttenstadt | 2:1 | |||||
Magdeburg | |||||||||
15:00 | Stahl Brandenburg | | Lokomotive | 1:1 | |||||
Brandenburg an der Havel | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß | | Fortschritt | 3:0 | |||||
Erfurt | |||||||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Carl Zeiss | 3:0 | |||||
Karl-Marx-Stadt | |||||||||
15:00 | Chemie | | Hansa | 1:1 | |||||
Halle | |||||||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Wismut | 3:0 | |||||
Dresden |
Day 6 | |||||||||
Fortuna Sittard | | Den Bosch | 2:0 (0:0) | ||||||
Twente | | Sparta | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Atlético Madrid | | Cádiz | 1:0 (1:0) | ||||||
Castellon | | Real Madrid | 0:0 | ||||||
Barcelona | | Atlético Osasuna | 4:0 (1:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
17:00 | Braga | | Vitória Setubal | 0:3 | |||||
Braga | |||||||||
21:00 | Benfica | | Beira Mar | 5:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
21:30 | Feirense | | Belenenses | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Maria da Feira | |||||||||
21:30 | Tirsense | | Estrela | 0:0 | |||||
Santo Tirso | |||||||||
21:30 | Portimonense | | Penafiel | 2:1 (1:0) | |||||
Portimão | |||||||||
21:30 | Boavista | | União da Madeira | 5:1 (1:0) | |||||
Porto |
Day 9 | |||||||||
Montpellier | | Toulouse | 1:0 | ||||||
Toulon | | Bordeaux | 0:2 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Mulhouse | 0:0 | ||||||
Racing | | Paris Saint-Germain | 2:2 | ||||||
Saint-Étienne | | Lyon | 1:0 | ||||||
Brest | | Cannes | 2:0 | ||||||
Metz | | Nice | 0:0 | ||||||
Lille | | Auxerre | 2:1 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Djurgårdens | | Göteborg | 0:2 | ||||||
Solna | |||||||||
Västra Frölunda | | Sundsvall | 1:3 | ||||||
Göteborg |
Day 4 | |||||||||
Rangers | | Aberdeen | 1:0 (0:0) | ||||||
St. Mirren | | Celtic | 1:0 (1:0) | ||||||
Hibernian | | Dundee United | 2:0 (1:0) | ||||||
Dundee | | Hearts | 2:2 (1:2) | ||||||
Dunfermline Athletic | | Motherwell | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Guarani | | Corinthians | 1:3 (1:1) | ||||||
Campinas |
Day 2 | |||||||||
Santos | | Fluminense | 0:1 (0:1) | ||||||
Santos |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |