02.07.1989 < | Football matches for 3.07.1989 | > 04.07.1989 |
Day 1 | |||||||||
Barbados | | Guadeloupe | 1:0 | ||||||
Bridgetown |
Day 19 | |||||||||
Metallurg | | Fakel | 0:1 (0:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Spartak | | Guria | 1:1 (0:1) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Dynamo Batumi | | Geolog | 1:2 (1:1) | ||||||
Batumi | |||||||||
19:00 | Kotaik | | Kuzbass | 4:1 (2:1) | |||||
Abovyan | |||||||||
19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Rostselmash | 2:2 (1:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Neftchi | | Dynamo Stavropol | 2:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
19:00 | Kuban | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Nistru | | Daugava | 2:1 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
19:00 | Tavriya | | SKA Karpaty | 4:0 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
20:00 | Torpedo | | CSKA | 1:1 (0:1) | |||||
Kutaisi |
Day 18 | |||||||||
Dynamo-2 | | Tekstilshchik Ivanovo | 2:2 (0:0) | ||||||
Chaika-CSKA | | Volzhanin | 1:2 | ||||||
Podolsk | |||||||||
18:00 | Saturn Ramenskoe | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
18:00 | Khimik Cherepovets | | Dynamo Vologda | 2:2 (0:1) | |||||
Cherepovets | |||||||||
18:00 | Zorkiy | | Krasnaya Presnya | 1:3 (0:3) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
18:30 | Volga | | SK EShVSM | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Znamya Truda | 2:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Oka | 2:1 (1:1) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
19:00 | Sokol | | Torpedo Ryazan | 3:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
19:00 | Iskra | | Saturn Rybinsk | 3:2 (0:0) | |||||
Smolensk |
Day 18 | |||||||||
Rubin | | Zvezda Perm | 0:0 | ||||||
Kazan | |||||||||
Torpedo Miass | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 0:0 | ||||||
Miass | |||||||||
Stal | | Progress Orenburg | 2:1 (0:1) | ||||||
Cheboksary | |||||||||
MTsOP-Metallurg | | Lada | 1:0 (0:0) | ||||||
Verkhnyaya Pyshma | |||||||||
18:30 | Gastello | | Torpedo Naberezhnye Chelny | 5:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Zauralye | | Start | 2:1 (1:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
18:30 | Druzhba Yoshkar-Ola | | Dynamo Kirov | 1:0 (1:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
18:30 | Svetotechnika | | ShVSM-SKA | 2:1 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
18:30 | Strela | | Khimik Dzerzhinsk | 0:3 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
19:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Zenit | 1:7 | |||||
Magnitogorsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 42 | 31 | 7 | 4 | 84-20 | 69 | ||
2. | Uralmash | 42 | 29 | 10 | 3 | 81-14 | 68 | ||
3. | Zenit | 42 | 26 | 11 | 5 | 73-22 | 63 | ||
4. | Gastello | 42 | 23 | 8 | 11 | 63-29 | 54 | ||
5. | Zvezda Perm | 42 | 22 | 6 | 14 | 63-35 | 50 | ||
6. | Start | 42 | 20 | 9 | 13 | 56-30 | 49 | ||
7. | Torpedo Naberezhnye Chelny | 42 | 20 | 8 | 14 | 59-50 | 48 | ||
8. | Torpedo Kurgan | 42 | 20 | 8 | 14 | 49-38 | 48 | ||
9. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 19 | 9 | 14 | 60-44 | 47 | ||
10. | Dynamo Kirov | 42 | 19 | 8 | 15 | 50-40 | 46 |
Day 18 | |||||||||
Artsakh | | Dnepr Mogilyov | +:- | ||||||
18:00 | Spartak Tambov | | RShVSM-RAF | 4:0 (2:0) | |||||
Kotovsk | |||||||||
18:30 | Metallurg Lipetsk | | Sport | 2:0 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:30 | Kirovets | | Zveinieks | 1:0 (1:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
18:30 | Tighina | | Desna | 3:2 (1:1) | |||||
Bendery | |||||||||
18:30 | Dynamo Leningrad | | Atlantas | 1:0 (1:0) | |||||
Leningrad Kirov Stadium, reserve field | |||||||||
19:00 | Dynamo Bryansk | | Baltika | 4:1 (2:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
19:00 | Karpaty | | ShVSM-Inkarnas | 2:0 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19:00 | Dynamo Brest | | Gomselmash | 0:3 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
19:00 | Khimik Grodno | | KIM | 3:1 (2:0) | |||||
Grodno | |||||||||
19:00 | Zarya Beltsy | | Tekstilshchik Tiraspol | 1:2 (1:1) | |||||
Beltsy |
Day 25 | |||||||||
Adelaide City | | Heidelberg United | 2:1 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Marconi Fairfield | | Sydney Croatia | 1:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Preston Makedonia | | Saint George Saints | 3:1 | ||||||
Melbourne | |||||||||
South Melbourne Hellas | | APIA Leichhardt | 0:0 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sunshine George Cross | | Blacktown City | 3:3 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney Olympic | | Melbourne Croatia | 3:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Wollongong City Wolves | | Footscray JUST | 1:0 | ||||||
Wollongong |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 26 | 16 | 6 | 4 | 62-24 | 38 | ||
2. | Saint George Saints | 26 | 12 | 8 | 6 | 33-24 | 32 | ||
3. | Sydney Olympic | 26 | 11 | 9 | 6 | 37-26 | 31 | ||
4. | Melbourne Croatia | 26 | 13 | 5 | 8 | 44-35 | 31 | ||
5. | Preston Makedonia | 26 | 11 | 8 | 7 | 31-24 | 30 | ||
6. | Adelaide City | 26 | 10 | 8 | 8 | 29-24 | 28 | ||
7. | Sydney Croatia | 26 | 10 | 8 | 8 | 25-25 | 28 | ||
8. | South Melbourne Hellas | 26 | 9 | 8 | 9 | 44-37 | 26 | ||
9. | Wollongong City Wolves | 26 | 8 | 7 | 11 | 22-29 | 23 | ||
10. | APIA Leichhardt | 26 | 7 | 9 | 10 | 27-35 | 23 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |