03.06.1989 < | Football matches for 4.06.1989 | > 05.06.1989 |
Day 3 | |||||||||
Hong Kong | | Indonesia | 1:1 (1:0) | ||||||
Hong Kong | |||||||||
Japan | | North Korea | 2:1 (0:0) | ||||||
Tokyo |
Day 1 | |||||||||
Coke Milpros | | Plaza Amador | 1:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Dynamo Batumi | | Spartak | 1:3 (0:0) | ||||||
Batumi | |||||||||
Shinnik | | Kotaik | 2:0 (2:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Geolog | | Torpedo | 1:3 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
18:00 | Kuban | | Neftchi | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Pakhtakor | | Metallurg | 0:0 | |||||
Toshkent | |||||||||
18:30 | Fakel | | Daugava | 3:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | Kairat | | SKA Rostov-on-Don | 2:0 (1:0) | |||||
Almaty | |||||||||
19:00 | Rostselmash | | SKA Karpaty | 3:1 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 11 | |||||||||
Spartak Kostroma | | Zarya Kaluga | 1:1 (1:1) | ||||||
Kostroma | |||||||||
Iskra | | Dynamo-2 | 2:0 (2:0) | ||||||
Smolensk | |||||||||
15:00 | Volzhanin | | Volga | 3:1 (2:1) | |||||
Kineshma | |||||||||
16:00 | Dynamo Vologda | | Krylya Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Sokol | |||||||||
17:00 | Torpedo Ryazan | | SK EShVSM | 3:0 (2:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik Ivanovo | | Zorkiy | 2:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Khimik Cherepovets | | Sokol | 0:3 (0:0) | |||||
Cherepovets | |||||||||
18:00 | Oka | | Krasnaya Presnya | 4:3 (2:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
18:00 | Saturn Rybinsk | | Arsenal | 0:2 (0:2) | |||||
Rybinsk |
Day 11 | |||||||||
Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Gastello | 0:1 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Uralmash | | Stal | 4:1 (2:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Torpedo Miass | 1:0 (0:0) | ||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Metallurg Magnitogorsk | 0:0 | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Progress Orenburg | | Zenit | 1:1 | ||||||
17:00 | Torpedo Naberezhnye Chelny | | ShVSM-SKA | 1:1 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17:00 | Rubin | | Strela | 1:2 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Uralets Nizhniy Tagil | | Svetotechnika | 3:0 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:30 | Start | | Lada | 2:1 (1:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Kirov | | Zauralye | 2:0 (1:0) | |||||
Kirov |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 42 | 31 | 7 | 4 | 84-20 | 69 | ||
2. | Uralmash | 42 | 29 | 10 | 3 | 81-14 | 68 | ||
3. | Zenit | 42 | 26 | 11 | 5 | 73-22 | 63 | ||
4. | Gastello | 42 | 23 | 8 | 11 | 63-29 | 54 | ||
5. | Zvezda Perm | 42 | 22 | 6 | 14 | 63-35 | 50 | ||
6. | Start | 42 | 20 | 9 | 13 | 56-30 | 49 | ||
7. | Torpedo Naberezhnye Chelny | 42 | 20 | 8 | 14 | 59-50 | 48 | ||
8. | Torpedo Kurgan | 42 | 20 | 8 | 14 | 49-38 | 48 | ||
9. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 19 | 9 | 14 | 60-44 | 47 | ||
10. | Dynamo Kirov | 42 | 19 | 8 | 15 | 50-40 | 46 |
Day 13 | |||||||||
Mashuk | | Uralan | 1:1 | ||||||
Druzhba Maykop | | Spartak Oktemberyan | 1:1 | ||||||
Maykop | |||||||||
Prometey | | Tsement | 0:1 | ||||||
Volgar | | Torpedo Taganrog | 0:0 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Spartak Oryol | | Avangard Kursk | 1:0 (0:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
Luch Azov | | Spartak Anapa | 1:1 (0:1) | ||||||
Azov | |||||||||
17:00 | Terek | | Shakhtyor Shakhty | 4:1 | |||||
Grozny |
Day 9 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Metallurg Novokuznetsk | 2:0 | ||||||
Barnaul | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Irtysh | 1:0 (0:0) | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Progress Biysk | | Chkalovets | 3:1 (1:0) | ||||||
Biysk | |||||||||
Sakhalin | | Luch Vladivostok | 2:2 | ||||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Lokomotiv Chita | 2:1 | ||||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
15:00 | Avtomobilist Krasnoyarsk | | Vulkan | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17:00 | Amur Blagoveshchensk | | Selenga | 3:0 (2:0) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
19:00 | Tom | | Sayany | 1:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | SKA Khabarovsk | | Okean Nakhodka | 2:2 | |||||
Khabarovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh | 36 | 20 | 10 | 6 | 54-18 | 50 | ||
2. | Zvezda Irkutsk | 36 | 20 | 8 | 8 | 71-35 | 48 | ||
3. | Dynamo Barnaul | 36 | 20 | 5 | 11 | 61-33 | 45 | ||
4. | Okean Nakhodka | 36 | 17 | 10 | 9 | 50-30 | 44 | ||
5. | Amur Blagoveshchensk | 36 | 17 | 9 | 10 | 55-39 | 43 | ||
6. | Luch Vladivostok | 36 | 18 | 6 | 12 | 50-38 | 42 | ||
7. | Lokomotiv Chita | 36 | 16 | 10 | 10 | 56-37 | 42 | ||
8. | Chkalovets | 36 | 17 | 6 | 13 | 47-38 | 40 | ||
9. | Metallurg Novokuznetsk | 36 | 15 | 10 | 11 | 57-44 | 40 | ||
10. | Tom | 36 | 16 | 7 | 13 | 39-34 | 39 |
Day 11 | |||||||||
17:00 | Baltika | | Atlantas | 3:2 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | KIM | | Artsakh | 1:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:00 | RShVSM-RAF | | Kirovets | 0:0 | |||||
Ozolnieki | |||||||||
18:00 | Khimik Grodno | | Spartak Tambov | 3:0 (0:1) | |||||
Grodno | |||||||||
18:00 | Zarya Beltsy | | Karpaty | 0:0 | |||||
Beltsy | |||||||||
18:00 | Sport | | Dynamo Leningrad | 1:1 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
18:30 | ShVSM-Inkarnas | | Zveinieks | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
19:00 | Tekstilshchik Tiraspol | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Tiraspol | |||||||||
19:00 | Dynamo Brest | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | |||||
Brest | |||||||||
19:00 | Gomselmash | | Tighina | 0:0 | |||||
Gomel |
Bukovina | | Chaika | 2:0 (1:0) | ||||||
Chernivtsi | |||||||||
Kremen | | Mayak | 4:0 | ||||||
Zakarpatye | | Kristall | 3:0 | ||||||
Podolye | | Niva Ternopol | 1:0 | ||||||
Kolos | | Torpedo Zaporozhye | 4:1 | ||||||
Zvezda Kirovograd | | Krivbass | 2:3 | ||||||
Polesye | | Avangard Rovno | 0:0 | ||||||
Neftyanik Ahtyrka | | Shakhtyor Pavlograd | 4:2 | ||||||
Dnepr Cherkassy | | SKA Odessa | 0:0 | ||||||
Prikarpatye | | Okean Kerch | 3:1 | ||||||
Dynamo Belaya Tserkov | | Sudostroitel | 2:2 | ||||||
17:30 | Vorskla | | Zarya Voroshilovgrad | 0:0 | |||||
Poltava | |||||||||
19:00 | Niva Vinnitsa | | Volyn | 1:1 | |||||
Vinnytsia |
Day 9 | |||||||||
11:30 | RShVSM | | Meliorator Chimkent | 0:2 (0:1) | |||||
Almaty |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Traktor Pavlodar | 34 | 25 | 3 | 6 | 82-25 | 53 | ||
2. | Alga | 34 | 23 | 6 | 5 | 87-26 | 52 | ||
3. | Tselinnik Tselinograd | 34 | 23 | 6 | 5 | 49-21 | 52 | ||
4. | Meliorator Chimkent | 34 | 21 | 7 | 6 | 52-27 | 49 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 34 | 20 | 3 | 11 | 46-35 | 43 | ||
6. | Khimik Zhambyl | 34 | 18 | 5 | 11 | 59-44 | 41 | ||
7. | Meliorator Kzyl-Orda | 34 | 17 | 7 | 10 | 47-27 | 41 | ||
8. | Ekibastuzets | 34 | 16 | 9 | 9 | 50-35 | 41 | ||
9. | Spartak Semipalatinsk | 34 | 15 | 6 | 13 | 49-43 | 36 | ||
10. | Aktyubinets | 34 | 13 | 8 | 13 | 35-34 | 34 |
Zvezda Gorodishche | | MTsOP | 2:0 (0:0) | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Nart | 0:0 | ||||||
Makhachkala | |||||||||
18:00 | Tekstilshchik Kamyshin | | Metallurg Rustavi | 2:1 (1:0) | |||||
Kamyshin |
Day 34 | |||||||||
GAK | | St. Pölten | 2:0 | ||||||
Graz GAK-Platz |
Day 35 | |||||||||
Athletic | | Real Murcia | 3:0 (1:0) | ||||||
Cádiz | | Real Zaragoza | 1:1 (0:1) | ||||||
Logroñés | | Celta de Vigo | 1:1 (1:0) | ||||||
Elche | | Real Sociedad | 1:1 (1:0) | ||||||
Málaga | | Real Madrid | 2:2 (1:1) | ||||||
Español | | Real Betis | 0:0 | ||||||
Real Oviedo | | Atlético Osasuna | 3:2 (2:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Sogndal | | Moss | 0:0 | ||||||
Rosenborg | | Lillestrøm | 3:1 | ||||||
Vålerengen | | Tromsø | 3:1 | ||||||
Kongsvinger | | Start | 0:0 | ||||||
Molde | | Brann | 2:1 | ||||||
Mjølner | | Viking | 1:1 | ||||||
Day 9 | |||||||||
AIK | | Malmö | 0:3 | ||||||
Solna | |||||||||
GAIS | | Örgryte | 0:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Halmstad | | Sundsvall | 2:1 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Norrköping | | Djurgårdens | 4:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örebro | | Göteborg | 1:2 | ||||||
Örebro |
Day 1 | |||||||||
Argentinos Juniors | | River Plate | 2:0 | ||||||
Platense | | Español | 0:0 | ||||||
Talleres | | San Lorenzo de Almagro | 0:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Deportivo Mandiyú | | Vélez Sársfield | 1:1 | ||||||
Estudiantes | | Instituto | 0:0 | ||||||
Racing Club | | Ferro Carril Oeste | 0:1 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Sunshine George Cross | | Melbourne Croatia | 1:1 | ||||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 26 | 16 | 6 | 4 | 62-24 | 38 | ||
2. | Saint George Saints | 26 | 12 | 8 | 6 | 33-24 | 32 | ||
3. | Sydney Olympic | 26 | 11 | 9 | 6 | 37-26 | 31 | ||
4. | Melbourne Croatia | 26 | 13 | 5 | 8 | 44-35 | 31 | ||
5. | Preston Makedonia | 26 | 11 | 8 | 7 | 31-24 | 30 | ||
6. | Adelaide City | 26 | 10 | 8 | 8 | 29-24 | 28 | ||
7. | Sydney Croatia | 26 | 10 | 8 | 8 | 25-25 | 28 | ||
8. | South Melbourne Hellas | 26 | 9 | 8 | 9 | 44-37 | 26 | ||
9. | Wollongong City Wolves | 26 | 8 | 7 | 11 | 22-29 | 23 | ||
10. | APIA Leichhardt | 26 | 7 | 9 | 10 | 27-35 | 23 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
18:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
+:- | |
12:00* | |
12:30* | |
13:00* | |
13:30* | |
14:00* | |
17:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
17:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
Local time | |
0:3 | |
1:0 | |
1:0* | |
1:1* | |
6:0 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:3 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
1:1 | |
0:4 | |
4:3 | |
3:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |