26.09.1988 < | Football matches for 27.09.1988 | > 28.09.1988 |
Day 35 | |||||||||
Karabakh | | Dynamo-2 | 0:1 | ||||||
Stepanakert | |||||||||
CSKA-2 | | Zorkiy | 0:1 | ||||||
Kashira | |||||||||
SK EShVSM | | Salyut | 0:2 | ||||||
Torpedo Ryazan | | Zarya Kaluga | 0:0 | ||||||
Ryazan | |||||||||
16:00 | Saturn Ramenskoe | | Arsenal | 3:1 (2:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
17:30 | Volzhanin | | Saturn Andropov | 1:1 (0:1) | |||||
Kineshma | |||||||||
18:00 | Krasnaya Presnya | | Fakel | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:30 | Dynamo Vologda | | Torpedo Vladimir | 4:1 (4:0) | |||||
Vologda | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | Znamya Truda | 2:0 (2:0) | |||||
Kostroma | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Volga | 3:0 (1:0) | |||||
Ivanovo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fakel | 38 | 24 | 7 | 7 | 73-26 | 55 | ||
2. | Dynamo Vologda | 38 | 22 | 8 | 8 | 67-36 | 52 | ||
3. | Torpedo Ryazan | 38 | 19 | 8 | 11 | 49-29 | 46 | ||
4. | Zarya Kaluga | 38 | 19 | 7 | 12 | 50-37 | 45 | ||
5. | Saturn Ramenskoe | 38 | 18 | 9 | 11 | 51-43 | 45 | ||
6. | Spartak Kostroma | 38 | 18 | 8 | 12 | 57-39 | 44 | ||
7. | Tekstilshchik Ivanovo | 38 | 18 | 6 | 14 | 66-45 | 42 | ||
8. | Zorkiy | 38 | 16 | 10 | 12 | 47-29 | 42 | ||
9. | Znamya Truda | 38 | 16 | 9 | 13 | 54-43 | 41 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 38 | 15 | 11 | 12 | 51-55 | 41 |
Day 30 | |||||||||
Zenit | | Stal | 1:0 (1:0) | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Uralets | | Dynamo Kirov | 0:1 | ||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Torpedo Tolyatti | 2:1 (2:1) | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Torpedo Kurgan | | Khimik Dzerzhinsk | 1:1 (0:1) | ||||||
Kurgan | |||||||||
16:30 | Uralmash | | Lokomotiv Gorkiy | 2:1 (0:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
17:30 | Torpedo Miass | | Krylya Sovetov | 3:0 (2:0) | |||||
Miass | |||||||||
18:00 | Gastello | | Start | 2:0 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
18:00 | Torpedo Naberezhnye Chelny | | Druzhba Yoshkar-Ola | 7:2 | |||||
Naberezhnye Chelny |
Day 35 | |||||||||
Spartak Tambov | | Spartak Nalchik | 1:1 (0:0) | ||||||
Tambov | |||||||||
Mertskhali | | Luch Azov | 3:1 (2:0) | ||||||
Kolkheti | | Torpedo Taganrog | 0:0 | ||||||
Poti Vodnik Stadium | |||||||||
Lori | | Druzhba Maykop | 2:0 | ||||||
Volgar | | Spartak Anapa | 1:0 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
18:30 | Metallurg Lipetsk | | Mashuk | 2:1 (2:1) | |||||
Lipetsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 38 | 19 | 10 | 9 | 43-32 | 48 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 38 | 20 | 8 | 10 | 58-40 | 48 | ||
3. | Spartak Nalchik | 38 | 21 | 4 | 13 | 66-40 | 46 | ||
4. | Druzhba Maykop | 38 | 20 | 6 | 12 | 58-35 | 46 | ||
5. | Spartak Tambov | 38 | 20 | 5 | 13 | 53-47 | 45 | ||
6. | Dynamo Sukhumi | 38 | 18 | 7 | 13 | 55-42 | 43 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 38 | 17 | 9 | 12 | 63-34 | 43 | ||
8. | Lokomotiv Samtredia | 38 | 19 | 4 | 15 | 58-57 | 42 | ||
9. | Spartak Oktemberyan | 38 | 18 | 5 | 15 | 65-58 | 41 | ||
10. | Mertskhali | 38 | 18 | 3 | 17 | 52-60 | 39 |
Day 26 | |||||||||
Lokomotiv Chita | | Progress | 2:0 (1:0) | ||||||
Chita | |||||||||
Amur Blagoveshchensk | | Torpedo Rubtsovsk | 1:1 | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Chkalovets | | SKA Khabarovsk | 3:0 | ||||||
Selenga | | Metallurg Novokuznetsk | 0:1 | ||||||
Ulan-Ude | |||||||||
18:00 | Irtysh | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 2:0 | |||||
Omsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh | 30 | 16 | 9 | 5 | 42-15 | 41 | ||
2. | Lokomotiv Chita | 30 | 17 | 4 | 9 | 46-31 | 38 | ||
3. | Metallurg Novokuznetsk | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 35 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 30 | 15 | 4 | 11 | 45-34 | 34 | ||
5. | Zvezda Irkutsk | 30 | 13 | 8 | 9 | 37-30 | 34 | ||
6. | Dynamo Barnaul | 30 | 11 | 12 | 7 | 39-27 | 34 | ||
7. | Okean Nakhodka | 30 | 11 | 10 | 9 | 22-21 | 32 | ||
8. | SKA Khabarovsk | 30 | 12 | 7 | 11 | 28-30 | 31 | ||
9. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 30 | 12 | 7 | 11 | 33-31 | 31 | ||
10. | Torpedo Rubtsovsk | 30 | 12 | 6 | 12 | 33-33 | 30 |
Day 32 | |||||||||
Nistru | | Vityaz | 0:0 | ||||||
Gomselmash | | Dynamo Brest | 1:1 | ||||||
Zarya Beltsy | | Khimik Grodno | 1:2 | ||||||
Atlantas | | Iskra Smolensk | 1:0 (1:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Zveinieks | | Sport | 2:0 (0:0) | ||||||
Liepāja | |||||||||
RShVSM-RAF | | Dynamo Leningrad | 1:4 (0:1) | ||||||
Ozolnieki | |||||||||
19:00 | Tekstilshchik Tiraspol | | Dnepr Mogilyov | 4:0 (1:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
19:00 | Baltika | | Dynamo Bryansk | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad |
Day 26 | |||||||||
Metallurg Rustavi | | Kapaz | 2:0 | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Terek | 2:1 | ||||||
Khazar | | Shevardeni | 2:1 (1:1) | ||||||
TsOP | | Goyazan | 0:1 | ||||||
Bakinets | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 0:1 | ||||||
17:00 | Tekstilshchik Kamyshin | | Dila | 1:0 (0:0) | |||||
Kamyshin | |||||||||
18:30 | Torpedo Volzhskiy | | Atommash | 3:1 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
19:30 | Torpedo Kutaisi | | Sokol | 2:1 (1:0) | |||||
Kutaisi |
Day 14 | |||||||||
Austria Wien | | Rapid | 1:0 | ||||||
Wien |
Barnsley | | Wimbledon | 0:2 | ||||||
Barnsley | |||||||||
Birmingham City | | Aston Villa | 0:2 (0:2) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Blackburn Rovers | | Brentford | 3:1 | ||||||
Blackburn | |||||||||
Blackpool | | Sheffield Wednesday | 2:0 | ||||||
Blackpool | |||||||||
Bournemouth | | Coventry City | 0:4 | ||||||
Bournemouth | |||||||||
Darlington | | Oldham Athletic | 2:0 | ||||||
Darlington | |||||||||
Everton | | Bury | 3:0 | ||||||
Liverpool | |||||||||
Leyton Orient | | Stoke City | 1:2 | ||||||
London | |||||||||
Luton Town | | Burnley | 1:1 | ||||||
Luton | |||||||||
Millwall | | Gillingham | 3:0 | ||||||
London | |||||||||
Northampton Town | | Charlton Athletic | 1:1 | ||||||
Northampton | |||||||||
Notts County | | Tottenham Hotspur | 1:1 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Peterborough United | | Leeds United | 1:2 | ||||||
Peterborough | |||||||||
Portsmouth | | Scarborough | 2:2 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Scunthorpe United | | Chelsea | 4:1 | ||||||
Scunthorpe | |||||||||
Sheffield United | | Newcastle United | 3:0 | ||||||
Sheffield | |||||||||
Sunderland | | West Ham United | 0:3 | ||||||
Sunderland | |||||||||
Swindon Town | | Crystal Palace | 1:2 | ||||||
Swindon |
Day 7 | |||||||||
Hamilton | | Aberdeen | 0:1 | ||||||
Hamilton | |||||||||
Dundee United | | Rangers | 0:1 | ||||||
Dundee |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:15 | |
20:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
18:45 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
Local time | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
3:2 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
0:1 | |
5:0 | |
5:0 | |
0:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |