02.09.1988 < | Football matches for 3.09.1988 | > 04.09.1988 |
Day 22 | |||||||||
Dnepr | | Shakhtyor | 4:2 (2:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Spartak | | Chernomorets | 3:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Kairat | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Torpedo | | Metallist | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Minsk | | Lokomotiv | 3:2 (2:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Zhalgiris | | Zenit | 2:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Ararat | | Dynamo Tbilisi | 3:1 (2:0) | ||||||
Erevan |
Day 29 | |||||||||
Nart | | Volgar | 1:0 | ||||||
Spartak Nalchik | | Iskra Yerevan | 5:2 (3:1) | ||||||
Nalchik |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 38 | 19 | 10 | 9 | 43-32 | 48 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 38 | 20 | 8 | 10 | 58-40 | 48 | ||
3. | Spartak Nalchik | 38 | 21 | 4 | 13 | 66-40 | 46 | ||
4. | Druzhba Maykop | 38 | 20 | 6 | 12 | 58-35 | 46 | ||
5. | Spartak Tambov | 38 | 20 | 5 | 13 | 53-47 | 45 | ||
6. | Dynamo Sukhumi | 38 | 18 | 7 | 13 | 55-42 | 43 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 38 | 17 | 9 | 12 | 63-34 | 43 | ||
8. | Lokomotiv Samtredia | 38 | 19 | 4 | 15 | 58-57 | 42 | ||
9. | Spartak Oktemberyan | 38 | 18 | 5 | 15 | 65-58 | 41 | ||
10. | Mertskhali | 38 | 18 | 3 | 17 | 52-60 | 39 |
Day 27 | |||||||||
Traktor Pavlodar | | Vostok | 3:0 | ||||||
Alga | | Alay | 2:0 | ||||||
Energetik | | Meliorator Chimkent | 2:1 | ||||||
Aktyubinets | | Meliorator Kzyl-Orda | 2:0 (2:0) | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
Zhetysu | | Dzezkazganets | 1:1 | ||||||
SKIF | | Khimik Zhambyl | 0:2 | ||||||
19:00 | Ekibastuzets | | Spartak Semipalatinsk | 2:1 | |||||
Ekibastuz |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Traktor Pavlodar | 32 | 22 | 3 | 7 | 62-27 | 47 | ||
2. | Alga | 32 | 19 | 4 | 9 | 64-32 | 42 | ||
3. | Energetik | 32 | 18 | 4 | 10 | 51-44 | 40 | ||
4. | Meliorator Chimkent | 32 | 17 | 6 | 9 | 65-31 | 40 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 32 | 17 | 6 | 9 | 43-28 | 40 | ||
6. | Meliorator Kzyl-Orda | 32 | 15 | 8 | 9 | 51-39 | 38 | ||
7. | Spartak Semipalatinsk | 32 | 16 | 5 | 11 | 49-35 | 37 | ||
8. | Aktyubinets | 32 | 16 | 5 | 11 | 33-30 | 37 | ||
9. | Khimik Zhambyl | 32 | 15 | 4 | 13 | 47-37 | 34 | ||
10. | Vostok | 32 | 13 | 7 | 12 | 55-46 | 33 |
Day 9 | |||||||||
Swarovski Tirol | | Wiener Sport-Club | 1:3 | ||||||
Salzburg | |||||||||
Sturm | | Vorwärts | 0:0 | ||||||
Graz | |||||||||
St. Pölten | | Austria Klagenfurt | 1:1 | ||||||
St. Pölten | |||||||||
Rapid | | Austria Wien | 0:3 | ||||||
Wien |
Day 2 | |||||||||
Nottingham Forest | | Sheffield Wednesday | 1:1 (1:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Queens Park Rangers | | Southampton | 0:1 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Millwall | | Derby County | 1:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Newcastle United | | Tottenham Hotspur | 2:2 (2:0) | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
West Ham United | | Charlton Athletic | 1:3 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Coventry City | | Everton | 0:1 (0:1) | ||||||
Coventry | |||||||||
Arsenal | | Aston Villa | 2:3 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Luton Town | | Wimbledon | 2:2 (1:1) | ||||||
Luton | |||||||||
Middlesbrough | | Norwich City | 2:3 (1:3) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Liverpool | | Manchester United | 1:0 (1:0) | ||||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal | 38 | 22 | 10 | 6 | 73-36 | 76 | ||
2. | Liverpool | 38 | 22 | 10 | 6 | 65-28 | 76 | ||
3. | Nottingham Forest | 38 | 17 | 13 | 8 | 64-43 | 64 | ||
4. | Norwich City | 38 | 17 | 11 | 10 | 48-45 | 62 | ||
5. | Derby County | 38 | 17 | 7 | 14 | 40-38 | 58 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 38 | 15 | 12 | 11 | 60-46 | 57 | ||
7. | Coventry City | 38 | 14 | 13 | 11 | 47-42 | 55 | ||
8. | Everton | 38 | 14 | 12 | 12 | 50-45 | 54 | ||
9. | Queens Park Rangers | 38 | 14 | 11 | 13 | 43-37 | 53 | ||
10. | Millwall | 38 | 14 | 11 | 13 | 47-52 | 53 |
Barnsley | | Stoke City | 1:0 | ||||||
Barnsley | |||||||||
Birmingham City | | Leicester City | 2:3 | ||||||
Birmingham | |||||||||
Blackburn Rovers | | Oldham Athletic | 3:1 | ||||||
Blackburn | |||||||||
A.F.C. Bournemouth | | Chelsea | 1:0 | ||||||
Bournemouth | |||||||||
Bradford City | | Shrewsbury Town | 1:0 | ||||||
Bradford | |||||||||
Crystal Palace | | Watford | 0:2 | ||||||
London | |||||||||
Ipswich Town | | Sunderland | 2:0 | ||||||
Ipswich | |||||||||
Manchester City | | Walsall | 2:2 | ||||||
Manchester | |||||||||
Oxford United | | Brighton & Hove Albion | 3:2 | ||||||
Oxford | |||||||||
Plymouth Argyle | | Hull City | 2:0 | ||||||
Plymouth | |||||||||
Portsmouth | | Leeds United | 4:0 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
West Bromwich Albion | | Swindon Town | 3:1 | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chelsea | 46 | 29 | 12 | 5 | 96-50 | 99 | ||
2. | Manchester City | 46 | 23 | 13 | 10 | 77-53 | 82 | ||
3. | Crystal Palace | 46 | 23 | 12 | 11 | 71-49 | 81 | ||
4. | Watford | 46 | 22 | 12 | 12 | 74-48 | 78 | ||
5. | Blackburn Rovers | 46 | 22 | 11 | 13 | 74-59 | 77 | ||
6. | Swindon Town | 46 | 20 | 16 | 10 | 68-53 | 76 | ||
7. | Barnsley | 46 | 20 | 14 | 12 | 66-58 | 74 | ||
8. | Ipswich Town | 46 | 22 | 7 | 17 | 71-61 | 73 | ||
9. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 18 | 10 | 65-41 | 72 | ||
10. | Leeds United | 46 | 17 | 16 | 13 | 59-50 | 67 |
Day 6 | |||||||||
Genk | | Beveren | 1:0 | ||||||
Kortrijk | | Anderlecht | 2:0 | ||||||
Liège | | Sint-Truiden | 4:0 | ||||||
Lokeren | | Brugge | 1:2 | ||||||
Charleroi | | Mechelen | 1:3 | ||||||
Racing Mechelen | | Waregem | 2:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Beroe | | Sliven | 1:1 | ||||||
Vitosha | | Trakia | 2:1 | ||||||
Dunav | | Spartak | 2:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 2:1 | ||||||
Minyor | | Slavia | 0:1 | ||||||
Cherno More | | Pirin | 1:0 | ||||||
Etar | | CFKA Sredets | 1:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Ferencváros | | Újpesti Dózsa | 3:0 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Rába ETO | | MTK | 1:2 (1:1) | ||||||
Győr | |||||||||
Tatabánya | | Honvéd | 1:0 (1:0) | ||||||
Tatabánya | |||||||||
Veszprém | | Vác | 0:3 (0:0) | ||||||
Veszprém | |||||||||
Munkás | | Békéscsabai Előre | 4:2 (3:2) | ||||||
Pécs | |||||||||
Siófok | | Zalaegerszegi TE | 1:0 (1:0) | ||||||
Siófok | |||||||||
Vasas SC | | Kohász | 0:0, pen. 3:5 | ||||||
Budapest |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Eintracht | | Homburg | 2:1 | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:00 | Viktoria | | Fortuna Düsseldorf | 2:2 | |||||
Aschaffenburg | |||||||||
15:00 | Hertha | | Freiburg | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
15:00 | Darmstadt 98 | | Schalke 04 | 2:1 | |||||
Darmstadt | |||||||||
15:00 | Mainz 05 | | Bayreuth | 1:0 | |||||
Mainz | |||||||||
15:00 | Osnabrück | | Blau-Weiß | 1:1 | |||||
Osnabrück | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß | | Alemannia | 3:1 | |||||
Essen | |||||||||
15:00 | Saarbrücken | | Meppen | 4:1 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
15:00 | Union | | Wattenscheid | 0:3 | |||||
Solingen | |||||||||
15:00 | Fortuna Köln | | Kickers | 3:0 | |||||
Köln |
Day 6 | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Köln | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Nürnberg | 1:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Uerdingen 05 | 0:1 (0:1) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Bayern | 1:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Sankt Pauli | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Kickers | 6:0 (4:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Bochum | | Waldhof | 2:2 (0:1) | |||||
Bochum |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Union | | Lokomotive | 1:1 | |||||
Berlin | |||||||||
15:00 | Wismut | | Energie | 3:2 | |||||
Aue | |||||||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Stahl Brandenburg | 3:1 | |||||
Dresden | |||||||||
15:00 | Magdeburg | | Sachsenring | 3:0 | |||||
Magdeburg | |||||||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Hansa | 1:0 | |||||
Chemnitz |
Day 5 | |||||||||
MVV | | Fortuna Sittard | 2:1 (0:1) | ||||||
Roda | | Veendam | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Athletic | | Sevilla | 3:0 (1:0) | ||||||
Logroñés | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Español | 2:0 (0:0) | ||||||
Real Oviedo | | Real Sociedad | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 18 | |||||||||
Kongsvinger | | Moss | 3:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Wisła | | Pogoń | 4:2 | ||||||
GKS Katowice | | Śląsk | 2:0 | ||||||
GKS Jastrzębie | | Ruch | 0:3 | ||||||
Lech | | Widzew | 1:1 | ||||||
ŁKS | | Olimpia | 2:1 | ||||||
Stal | | Legia | 1:2 | ||||||
Szombierki | | Górnik Wałbrzych | 2:0 | ||||||
Jagiellonia | | Górnik Zabrze | 1:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Belenenses | | Portimonense | 4:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Porto | | Espinho | 2:1 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Braga | | Sporting | 0:0 | ||||||
Braga | |||||||||
Benfica | | Vitória Guimarães | 0:0 | ||||||
Lisboa |
Day 10 | |||||||||
Montpellier | | Lavallois | 6:2 | ||||||
Nice | | Bordeaux | 1:0 | ||||||
Toulouse | | Caen | 0:0 | ||||||
Saint-Étienne | | Metz | 0:1 | ||||||
Strasbourg | | Cannes | 0:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Nantes | 0:1 | ||||||
Auxerre | | Toulon | 3:0 | ||||||
Marseille | | Lens | 5:2 | ||||||
Lille | | Paris Saint-Germain | 2:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Dundee | | Dundee United | 0:3 | ||||||
Dundee | |||||||||
Motherwell | | Rangers | 0:2 | ||||||
Motherwell | |||||||||
Celtic | | Hamilton | 2:1 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Aberdeen | | Hibernian | 0:0 | ||||||
Aberdeen | |||||||||
Hearts | | St. Mirren | 1:2 | ||||||
Edinburgh |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
15:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
19:30 | |
13:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
14:10 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
19:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:15 | |
17:15 | |
15:15 | |
17:45 | |
20:15 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
21:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
12:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 | |
2:1 | |
0:1 | |
1:0 aet | |
2:0 aet | |
2:1 aet | |
0:2 | |
1:0 aet | |
1:3* | |
1:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |