25.05.1988 < | Football matches for 26.05.1988 | > 27.05.1988 |
Vác | | Slovan Bratislava | 6:0 | ||||||
Pisa |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Defence Force | | Cardinals | 0:0 | 1:0 | 1:0 | ||||
Day 11 | |||||||||
18:30 | Dynamo Stavropol | | Daugava | 1:0 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Kuban | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:30 | Spartak | | SKA Karpaty | 4:1 (1:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18:30 | CSKA | | Rotor | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (1:0) | |||||
Kemerovo | |||||||||
19:00 | Zarya | | Pakhtakor | 1:2 (1:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
19:00 | Rostselmash | | Pamir | 1:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Kotaik | 3:1 (1:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
19:30 | Dynamo Batumi | | Kolos | 0:1 (0:0) | |||||
Batumi | |||||||||
20:00 | Guria | | Metallurg | 0:0 | |||||
Lanchkhuti |
Day 7 | |||||||||
Torpedo Ryazan | | Tekstilshchik Ivanovo | 1:0 (1:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Znamya Truda | | Saturn Andropov | 3:0 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Volga | | Torpedo Vladimir | 0:2 (0:2) | ||||||
Kalinin | |||||||||
18:00 | Fakel | | CSKA-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:30 | Zarya Kaluga | | Karabakh | 2:1 (2:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Zorkiy | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
18:30 | Salyut | | Dynamo-2 | 0:1 | |||||
Belgorod |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fakel | 38 | 24 | 7 | 7 | 73-26 | 55 | ||
2. | Dynamo Vologda | 38 | 22 | 8 | 8 | 67-36 | 52 | ||
3. | Torpedo Ryazan | 38 | 19 | 8 | 11 | 49-29 | 46 | ||
4. | Zarya Kaluga | 38 | 19 | 7 | 12 | 50-37 | 45 | ||
5. | Saturn Ramenskoe | 38 | 18 | 9 | 11 | 51-43 | 45 | ||
6. | Spartak Kostroma | 38 | 18 | 8 | 12 | 57-39 | 44 | ||
7. | Tekstilshchik Ivanovo | 38 | 18 | 6 | 14 | 66-45 | 42 | ||
8. | Zorkiy | 38 | 16 | 10 | 12 | 47-29 | 42 | ||
9. | Znamya Truda | 38 | 16 | 9 | 13 | 54-43 | 41 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 38 | 15 | 11 | 12 | 51-55 | 41 |
Day 5 | |||||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Torpedo Naberezhnye Chelny | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Gorkiy | | Uralmash | 0:1 (0:1) | ||||||
Gorky | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Torpedo Kurgan | 2:0 (1:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
18:00 | Stal | | Zenit | 2:7 (1:3) | |||||
Cheboksary | |||||||||
18:30 | Dynamo Kirov | | Uralets | 2:2 (0:1) | |||||
Kirov | |||||||||
18:30 | Torpedo Tolyatti | | Metallurg Magnitogorsk | 2:1 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
18:30 | Start | | Gastello | 1:1 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Torpedo Miass | 3:0 (2:0) | |||||
Kuybyshev |
Day 7 | |||||||||
Nart | | Iskra Yerevan | 0:0 | ||||||
Cherkessk Nart Stadium | |||||||||
Luch Azov | | Lokomotiv Samtredia | 0:2 (0:1) | ||||||
Torpedo Taganrog | | Dynamo Sukhumi | 2:0 (1:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Druzhba Maykop | | Spartak Oktemberyan | 1:1 (1:1) | ||||||
Maykop | |||||||||
Spartak Anapa | | Spartak Nalchik | 0:2 | ||||||
Anapa |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 38 | 19 | 10 | 9 | 43-32 | 48 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 38 | 20 | 8 | 10 | 58-40 | 48 | ||
3. | Spartak Nalchik | 38 | 21 | 4 | 13 | 66-40 | 46 | ||
4. | Druzhba Maykop | 38 | 20 | 6 | 12 | 58-35 | 46 | ||
5. | Spartak Tambov | 38 | 20 | 5 | 13 | 53-47 | 45 | ||
6. | Dynamo Sukhumi | 38 | 18 | 7 | 13 | 55-42 | 43 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 38 | 17 | 9 | 12 | 63-34 | 43 | ||
8. | Lokomotiv Samtredia | 38 | 19 | 4 | 15 | 58-57 | 42 | ||
9. | Spartak Oktemberyan | 38 | 18 | 5 | 15 | 65-58 | 41 | ||
10. | Mertskhali | 38 | 18 | 3 | 17 | 52-60 | 39 |
Day 5 | |||||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Dynamo Barnaul | 1:2 | ||||||
Amur Blagoveshchensk | | Lokomotiv Chita | 1:0 (0:0) | ||||||
Zvezda Irkutsk | | Selenga | 2:1 | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Okean Nakhodka | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:0 | ||||||
Avtomobilist Krasnoyarsk | | Irtysh | 0:0 | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Progress | | Torpedo Rubtsovsk | 1:3 | ||||||
19:00 | Luch Vladivostok | | SKA Khabarovsk | 1:1 (0:1) | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:00 | Tom | | Chkalovets | 1:0 | |||||
Tomsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh | 30 | 16 | 9 | 5 | 42-15 | 41 | ||
2. | Lokomotiv Chita | 30 | 17 | 4 | 9 | 46-31 | 38 | ||
3. | Metallurg Novokuznetsk | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 35 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 30 | 15 | 4 | 11 | 45-34 | 34 | ||
5. | Zvezda Irkutsk | 30 | 13 | 8 | 9 | 37-30 | 34 | ||
6. | Dynamo Barnaul | 30 | 11 | 12 | 7 | 39-27 | 34 | ||
7. | Okean Nakhodka | 30 | 11 | 10 | 9 | 22-21 | 32 | ||
8. | SKA Khabarovsk | 30 | 12 | 7 | 11 | 28-30 | 31 | ||
9. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 30 | 12 | 7 | 11 | 33-31 | 31 | ||
10. | Torpedo Rubtsovsk | 30 | 12 | 6 | 12 | 33-33 | 30 |
Day 5 | |||||||||
Tekstilshchik Tiraspol | | Zarya Beltsy | 5:1 | ||||||
Sport | | Avangard Kursk | 2:1 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Zveinieks | | Atlantas | 1:1 (0:0) | ||||||
Liepāja | |||||||||
RShVSM-RAF | | Baltika | 2:1 (2:0) | ||||||
Ozolnieki | |||||||||
18:30 | Dnepr Mogilyov | | Iskra Smolensk | 2:1 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:30 | Dynamo Leningrad | | Spartak Oryol | 2:0 (1:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
18:30 | Vityaz | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
19:00 | Nistru | | Gomselmash | 5:0 (2:0) | |||||
Chişinău |
Day 12 | |||||||||
Neftyanik Fergana | | Kopet-dag | 1:0 (1:0) | ||||||
Fergana | |||||||||
Kasansayets | | Araz | 1:0 (1:0) | ||||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
Khanki | | Khodzent | 3:0 (1:0) | ||||||
Xonqa | |||||||||
Vahsh | | Pakhtakor | 3:3 (0:1) | ||||||
Qurghonteppa | |||||||||
Tselinnik Turtkul | | Avtomobilist Kokand | 1:0 (1:0) | ||||||
Turtkul | |||||||||
Dynamo Samarkand | | Yangier | 2:1 (2:1) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Surkhan | | Novbakhor | 0:2 (0:2) | ||||||
Termiz Spartak Stadium | |||||||||
Metallurg Almalyk | | Yeshlik | 0:1 (0:0) | ||||||
Olmaliq | |||||||||
19:00 | Traktor Tashkent | | Sokhibkor | 1:2 (1:1) | |||||
Toshkent |
Day 5 | |||||||||
Kapaz | | Torpedo Kutaisi | 3:1 (1:0) | ||||||
Metallurg Rustavi | | Tekstilshchik Kamyshin | 1:0 | ||||||
Rustavi | |||||||||
Goyazan | | Dila | 3:2 (1:0) | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Shevardeni | 0:0 | ||||||
TsOP | | Sokol | 2:3 (0:1) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
18:00 | Atommash | | Bakinets | 4:0 | |||||
Volgodonsk | |||||||||
18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Khazar | 0:0 | |||||
Volzhsky | |||||||||
18:30 | Terek | | Lokomotiv Mineralnye Vody | 2:0 | |||||
Grozny |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
15:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
19:30 | |
13:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
14:10 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
19:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:15 | |
17:15 | |
15:15 | |
17:45 | |
20:15 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
21:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
12:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 | |
2:1 | |
0:1 | |
1:0 aet | |
2:0 aet | |
2:1 aet | |
0:2 | |
1:0 aet | |
1:3* | |
1:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |