13.05.1988 < | Football matches for 14.05.1988 | > 15.05.1988 |
Day 10 | |||||||||
Dnepr | | Neftchi | 3:2 (2:2) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Chernomorets | | Ararat | 2:1 (2:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Metallist | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Dynamo Kiev | | Zenit | 2:0 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Torpedo | | Dynamo Minsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Kairat | | Zhalgiris | 1:2 (1:2) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow |
Day 9 | |||||||||
Novbakhor | | Neftyanik Fergana | 2:1 (0:0) | ||||||
Namangan | |||||||||
Sokhibkor | | Zarafshan | 2:1 (1:1) | ||||||
Xalqobod Khalkabad Stadium | |||||||||
Kopet-dag | | Metallurg Almalyk | 4:0 (2:0) | ||||||
Aşgabat | |||||||||
Araz | | Traktor Tashkent | 3:0 (0:0) | ||||||
Nakhchivan | |||||||||
Avtomobilist Kokand | | Surkhan | 0:0 | ||||||
Kokand | |||||||||
Dynamo Samarkand | | Yeshlik | 3:0 (2:0) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Khodzent | | Vahsh | 0:0 | ||||||
Leninabad | |||||||||
Pakhtakor | | Kasansayets | 1:0 (0:0) | ||||||
Andijon | |||||||||
Yangier | | Tselinnik Turtkul | 2:1 (2:1) | ||||||
Yangiyer Celinnik stadium |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Alga | | Aktyubinets | 2:0 (1:0) | |||||
Frunze | |||||||||
17:00 | Dzezkazganets | | Shakhtyor Karaganda | 0:1 (0:0) | |||||
Dzhezkazgan | |||||||||
18:00 | Khimik Zhambyl | | Tselinnik Tselinograd | 0:0 | |||||
Dzhambul | |||||||||
18:00 | SKIF | | Zhetysu | 0:1 (0:0) | |||||
Alma-Ata | |||||||||
18:30 | Meliorator Kzyl-Orda | | Traktor Pavlodar | 0:0 | |||||
Kzyl-Orda | |||||||||
18:30 | Alay | | Energetik | 0:1 (0:0) | |||||
Osh | |||||||||
18:30 | Avangard Petropavlovsk | | Spartak Semipalatinsk | 1:2 (0:2) | |||||
Petropavlovsk | |||||||||
19:00 | Meliorator Chimkent | | Ekibastuzets | 5:0 (0:0) | |||||
Chimkent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Traktor Pavlodar | 32 | 22 | 3 | 7 | 62-27 | 47 | ||
2. | Alga | 32 | 19 | 4 | 9 | 64-32 | 42 | ||
3. | Energetik | 32 | 18 | 4 | 10 | 51-44 | 40 | ||
4. | Meliorator Chimkent | 32 | 17 | 6 | 9 | 65-31 | 40 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 32 | 17 | 6 | 9 | 43-28 | 40 | ||
6. | Meliorator Kzyl-Orda | 32 | 15 | 8 | 9 | 51-39 | 38 | ||
7. | Spartak Semipalatinsk | 32 | 16 | 5 | 11 | 49-35 | 37 | ||
8. | Aktyubinets | 32 | 16 | 5 | 11 | 33-30 | 37 | ||
9. | Khimik Zhambyl | 32 | 15 | 4 | 13 | 47-37 | 34 | ||
10. | Vostok | 32 | 13 | 7 | 12 | 55-46 | 33 |
Day 32 | |||||||||
Wiener Sport-Club | | GAK | 8:2 | ||||||
Wien | |||||||||
Swarovski Tirol | | First Vienna | 0:1 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Austria Wien | | Admira/Wacker | 2:2 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Sturm | | Rapid | 2:1 | ||||||
Graz |
Day 10 | |||||||||
Austria Klagenfurt | | LASK | 1:1 (1:1) | ||||||
Vorwärts | | Kremser | 2:0 (0:0) | ||||||
St. Pölten | | Casino | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 33 | |||||||||
Liège | | Waregem | 1:1 | ||||||
Antwerp | | Sint-Truiden | 3:1 | ||||||
Molenbeek | | Beerschot | 1:2 | ||||||
Brugge | | Winterslag | 3:0 | ||||||
Lokeren | | Gent | 8:1 | ||||||
Charleroi | | Beveren | 3:1 | ||||||
Mechelen | | Anderlecht | 3:0 | ||||||
Racing Jet | | Cercle | 1:1 | ||||||
Kortrijk | | Standard | 1:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Rába ETO | | Honvéd | 4:2 (1:1) | ||||||
Győr | |||||||||
Ferencváros | | Videoton | 3:0 (2:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Haladás | | MTK | 2:0 (0:0) | ||||||
Szombathely | |||||||||
Munkás | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (0:0) | ||||||
Pécs | |||||||||
Vasas SC | | Debrecen | 0:1 (0:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Vác | | Tatabánya | 1:2 (1:1) | ||||||
Vác | |||||||||
Békéscsabai Előre | | Újpesti Dózsa | 2:1 (2:1) | ||||||
Békéscsaba | |||||||||
Rákóczi | | Siófok | 0:0 | ||||||
Kaposvár |
Day 35 | |||||||||
15:00 | Arminia | | Union | 0:1 | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:00 | BVL 08 Remscheid | | Saarbrücken | 2:1 | |||||
Remscheid | |||||||||
15:00 | Wattenscheid | | Ulm 1846 | 5:1 | |||||
Bochum | |||||||||
15:00 | Darmstadt 98 | | Rot-Weiß Oberhausen | 3:0 | |||||
Darmstadt | |||||||||
15:00 | Stuttgarter Kickers | | Blau-Weiß | 3:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:00 | Meppen | | Osnabrück | 3:0 | |||||
Meppen | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß Essen | | Alemannia | 4:0 | |||||
Essen | |||||||||
15:00 | Fortuna Düsseldorf | | Bayreuth | 1:0 | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:00 | Fortuna Köln | | Kickers | 4:2 | |||||
Köln | |||||||||
15:00 | Freiburg | | Sankt Pauli | 1:1 | |||||
Freiburg im Breisgau |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Stuttgarter Kickers | 38 | 19 | 13 | 6 | 89-49 | 51 | ||
2. | Sankt Pauli | 38 | 19 | 11 | 8 | 65-38 | 49 | ||
3. | Darmstadt 98 | 38 | 16 | 15 | 7 | 48-32 | 47 | ||
4. | Wattenscheid | 38 | 18 | 11 | 9 | 62-48 | 47 | ||
5. | Fortuna Düsseldorf | 38 | 20 | 6 | 12 | 63-38 | 46 | ||
6. | Alemannia | 38 | 17 | 12 | 9 | 60-45 | 46 | ||
7. | Blau-Weiß | 38 | 16 | 11 | 11 | 65-48 | 43 | ||
8. | Kickers Offenbach | 38 | 13 | 13 | 12 | 56-49 | 39 | ||
9. | Osnabrück | 38 | 13 | 12 | 13 | 47-47 | 38 | ||
10. | Freiburg | 38 | 13 | 12 | 13 | 61-63 | 38 |
Day 33 | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Kaiserslautern | 3:2 (3:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Bayer 04 | 2:2 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Waldhof | | Uerdingen 05 | 2:2 (2:0) | |||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
15:30 | Werder | | Hamburger SV | 1:4 (1:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Hannover 96 | 3:3 (2:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Karlsruher | 2:2 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Köln | | Schalke 04 | 3:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Bayern | | Stuttgart | 2:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Homburg | | Bochum | 1:1 (0:0) | |||||
Homburg |
Day 24 | |||||||||
15:00 | Wismut | | Rot-Weiß | 1:0 | |||||
15:00 | Chemie | | Vorwärts | 1:1 | |||||
15:00 | Dynamo Dresden | | Union | 0:0 | |||||
15:00 | Hansa | | Stahl Brandenburg | 3:1 | |||||
15:00 | Lokomotive | | Carl Zeiss | 0:0 | |||||
15:00 | Magdeburg | | Stahl Riesa | 1:1 | |||||
15:00 | Dynamo Berlin | | Karl-Marx-Stadt | 3:1 | |||||
Day 37 | |||||||||
Atlético Madrid | | Athletic | 1:0 (1:0) | ||||||
Barcelona | | Real Zaragoza | 4:2 (2:1) | ||||||
Mallorca | | Español | 3:0 (2:0) | ||||||
Real Sociedad | | Real Madrid | 2:2 (1:2) | ||||||
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |