08.05.1988 < | Football matches for 9.05.1988 | > 10.05.1988 |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Rostselmash | | Dynamo Batumi | 3:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17:00 | Geolog | | Daugava | 1:1 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
17:00 | Shinnik | | Metallurg | 3:0 (3:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:00 | Spartak | | Pakhtakor | 1:0 (0:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
17:00 | Dynamo Stavropol | | Pamir | 1:1 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
18:00 | Zarya | | Guria | 2:0 (1:0) | |||||
Voroshilovgrad | |||||||||
18:00 | Tavriya | | Kolos | 1:1 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
19:00 | Zvezda | | SKA Karpaty | 0:2 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
19:00 | Kuzbass | | Kotaik | 2:0 (0:0) | |||||
Kemerovo |
Day 4 | |||||||||
Torpedo Ryazan | | Dynamo-2 | 0:0 | ||||||
Ryazan | |||||||||
14:00 | Volzhanin | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:2 (0:2) | |||||
Kineshma | |||||||||
15:00 | Saturn Ramenskoe | | CSKA-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
15:00 | Spartak Kostroma | | Dynamo Vologda | 2:3 (1:2) | |||||
Kostroma | |||||||||
17:00 | Fakel | | Saturn Andropov | 6:0 | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Zarya Kaluga | | Torpedo Vladimir | 2:4 (0:3) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:00 | Salyut | | Volga | 2:0 | |||||
Belgorod | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Znamya Truda | 0:0 | |||||
Tula |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fakel | 38 | 24 | 7 | 7 | 73-26 | 55 | ||
2. | Dynamo Vologda | 38 | 22 | 8 | 8 | 67-36 | 52 | ||
3. | Torpedo Ryazan | 38 | 19 | 8 | 11 | 49-29 | 46 | ||
4. | Zarya Kaluga | 38 | 19 | 7 | 12 | 50-37 | 45 | ||
5. | Saturn Ramenskoe | 38 | 18 | 9 | 11 | 51-43 | 45 | ||
6. | Spartak Kostroma | 38 | 18 | 8 | 12 | 57-39 | 44 | ||
7. | Tekstilshchik Ivanovo | 38 | 18 | 6 | 14 | 66-45 | 42 | ||
8. | Zorkiy | 38 | 16 | 10 | 12 | 47-29 | 42 | ||
9. | Znamya Truda | 38 | 16 | 9 | 13 | 54-43 | 41 | ||
10. | Torpedo Vladimir | 38 | 15 | 11 | 12 | 51-55 | 41 |
Day 2 | |||||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Gastello | 1:0 (0:0) | ||||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Lokomotiv Gorkiy | | Torpedo Naberezhnye Chelny | 0:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Zenit | 3:2 (3:1) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Torpedo Tolyatti | | Uralets | 2:0 (1:0) | ||||||
Tolyatti | |||||||||
Stal | | Metallurg Magnitogorsk | 1:1 (1:0) | ||||||
Cheboksary | |||||||||
18:00 | Dynamo Kirov | | Rubin | 0:0 | |||||
Kirov | |||||||||
18:30 | Start | | Torpedo Kurgan | 0:1 (0:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Uralmash | 3:0 (2:0) | |||||
Kuybyshev |
Day 4 | |||||||||
Spartak Tambov | | Volgar | 2:1 | ||||||
Mertskhali | | Dynamo Sukhumi | 1:0 | ||||||
Kolkheti | | Lokomotiv Samtredia | 1:0 | ||||||
Lori | | Iskra Yerevan | 3:1 | ||||||
Nart | | Tsement | 1:1 | ||||||
Olimpiya | | Spartak Oktemberyan | 1:3 | ||||||
Druzhba Maykop | | Spartak Anapa | 3:0 (2:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
18:00 | Uralan | | Metallurg Lipetsk | 2:3 (2:1) | |||||
Elista |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tsement | 38 | 19 | 10 | 9 | 43-32 | 48 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 38 | 20 | 8 | 10 | 58-40 | 48 | ||
3. | Spartak Nalchik | 38 | 21 | 4 | 13 | 66-40 | 46 | ||
4. | Druzhba Maykop | 38 | 20 | 6 | 12 | 58-35 | 46 | ||
5. | Spartak Tambov | 38 | 20 | 5 | 13 | 53-47 | 45 | ||
6. | Dynamo Sukhumi | 38 | 18 | 7 | 13 | 55-42 | 43 | ||
7. | Metallurg Lipetsk | 38 | 17 | 9 | 12 | 63-34 | 43 | ||
8. | Lokomotiv Samtredia | 38 | 19 | 4 | 15 | 58-57 | 42 | ||
9. | Spartak Oktemberyan | 38 | 18 | 5 | 15 | 65-58 | 41 | ||
10. | Mertskhali | 38 | 18 | 3 | 17 | 52-60 | 39 |
Day 2 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Zvezda Irkutsk | 4:1 (3:0) | ||||||
Barnaul | |||||||||
Amur Komsomolsk-na-Amure | | Chkalovets | 2:0 (0:0) | ||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Amur Blagoveshchensk | 3:0 | ||||||
Progress | | Lokomotiv Chita | 0:2 (0:1) | ||||||
19:00 | SKA Khabarovsk | | Irtysh | 0:0 | |||||
Khabarovsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh | 30 | 16 | 9 | 5 | 42-15 | 41 | ||
2. | Lokomotiv Chita | 30 | 17 | 4 | 9 | 46-31 | 38 | ||
3. | Metallurg Novokuznetsk | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 35 | ||
4. | Amur Blagoveshchensk | 30 | 15 | 4 | 11 | 45-34 | 34 | ||
5. | Zvezda Irkutsk | 30 | 13 | 8 | 9 | 37-30 | 34 | ||
6. | Dynamo Barnaul | 30 | 11 | 12 | 7 | 39-27 | 34 | ||
7. | Okean Nakhodka | 30 | 11 | 10 | 9 | 22-21 | 32 | ||
8. | SKA Khabarovsk | 30 | 12 | 7 | 11 | 28-30 | 31 | ||
9. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 30 | 12 | 7 | 11 | 33-31 | 31 | ||
10. | Torpedo Rubtsovsk | 30 | 12 | 6 | 12 | 33-33 | 30 |
Day 2 | |||||||||
Dnepr Mogilyov | | Atlantas | 1:0 (0:0) | ||||||
Mogilev | |||||||||
Sport | | Zarya Beltsy | 0:0 | ||||||
Dynamo Leningrad | | Gomselmash | 1:1 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Vityaz | | Baltika | 0:2 (0:2) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
RShVSM-RAF | | Tekstilshchik Tiraspol | 0:3 (0:2) | ||||||
Ozolnieki | |||||||||
Zveinieks | | Nistru | 1:1 (0:0) | ||||||
Liepāja | |||||||||
17:00 | Dynamo Bryansk | | Iskra Smolensk | 3:1 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
19:00 | Khimik Grodno | | Spartak Oryol | 3:0 (1:0) | |||||
Grodno |
Day 8 | |||||||||
Neftyanik Fergana | | Khodzent | 1:0 (1:0) | ||||||
Fergana | |||||||||
Kasansayets | | Avtomobilist Kokand | 2:1 (2:1) | ||||||
Kosonsoy Yubileiny Stadium | |||||||||
Zarafshan | | Araz | 0:1 (0:1) | ||||||
Navoiy | |||||||||
Vahsh | | Tselinnik Turtkul | 0:0 | ||||||
Qurghonteppa | |||||||||
Dynamo Samarkand | | Kopet-dag | 2:1 (2:1) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Surkhan | | Khanki | 1:1 (1:0) | ||||||
Termiz Spartak Stadium |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Energetik | | SKIF | 1:0 (0:0) | |||||
Kustanay | |||||||||
17:00 | Shakhtyor Karaganda | | Alga | 1:0 (0:0) | |||||
Karagandy | |||||||||
17:00 | Spartak Semipalatinsk | | Meliorator Chimkent | 0:0 | |||||
Semipalatinsk | |||||||||
17:00 | Vostok | | Meliorator Kzyl-Orda | 1:0 (1:0) | |||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
17:00 | Tselinnik Tselinograd | | Alay | 2:1 (1:1) | |||||
Tselinograd | |||||||||
17:00 | Ekibastuzets | | Dzezkazganets | 1:0 (0:0) | |||||
Ekibastuz | |||||||||
18:00 | Traktor Pavlodar | | Khimik Zhambyl | 4:0 (2:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
19:00 | Aktyubinets | | Zhetysu | 1:0 (1:0) | |||||
Aktyubinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Traktor Pavlodar | 32 | 22 | 3 | 7 | 62-27 | 47 | ||
2. | Alga | 32 | 19 | 4 | 9 | 64-32 | 42 | ||
3. | Energetik | 32 | 18 | 4 | 10 | 51-44 | 40 | ||
4. | Meliorator Chimkent | 32 | 17 | 6 | 9 | 65-31 | 40 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 32 | 17 | 6 | 9 | 43-28 | 40 | ||
6. | Meliorator Kzyl-Orda | 32 | 15 | 8 | 9 | 51-39 | 38 | ||
7. | Spartak Semipalatinsk | 32 | 16 | 5 | 11 | 49-35 | 37 | ||
8. | Aktyubinets | 32 | 16 | 5 | 11 | 33-30 | 37 | ||
9. | Khimik Zhambyl | 32 | 15 | 4 | 13 | 47-37 | 34 | ||
10. | Vostok | 32 | 13 | 7 | 12 | 55-46 | 33 |
Day 38 | |||||||||
Manchester United | | Wimbledon | 2:1 (0:1) | ||||||
Manchester | |||||||||
Day 35 | |||||||||
Liverpool | | Luton Town | 1:1 (1:1) | ||||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 40 | 26 | 12 | 2 | 87-24 | 90 | ||
2. | Manchester United | 40 | 23 | 12 | 5 | 71-38 | 81 | ||
3. | Nottingham Forest | 40 | 20 | 13 | 7 | 67-39 | 73 | ||
4. | Everton | 40 | 19 | 13 | 8 | 53-27 | 70 | ||
5. | Queens Park Rangers | 40 | 19 | 10 | 11 | 48-38 | 67 | ||
6. | Arsenal | 40 | 18 | 12 | 10 | 58-39 | 66 | ||
7. | Wimbledon | 40 | 14 | 15 | 11 | 58-47 | 57 | ||
8. | Newcastle United | 40 | 14 | 14 | 12 | 55-53 | 56 | ||
9. | Luton Town | 40 | 14 | 11 | 15 | 57-58 | 53 | ||
10. | Coventry City | 40 | 13 | 14 | 13 | 46-53 | 53 |
Day 2 | |||||||||
Vålerengen | | Lillestrøm | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
AIK | | Östers | 0:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Göteborg | | Norrköping | 2:1 | ||||||
Göteborg |
Day 14 | |||||||||
APIA Leichhardt | | Marconi Fairfield | 0:2 | ||||||
Sydney | |||||||||
Brisbane Lions | | Footscray JUST | 4:2 | ||||||
Brisbane | |||||||||
Brunswick United Juventus | | Melbourne Croatia | 0:1 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Saint George Saints | | Preston Makedonia | 1:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
South Melbourne Hellas | | Adelaide City | 2:1 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sunshine George Cross | | Sydney Olympic | 0:2 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Wollongong City Wolves | | Sydney Croatia | 0:3 | ||||||
Wollongong |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wollongong City Wolves | 26 | 13 | 8 | 5 | 44-32 | 34 | ||
2. | Sydney Croatia | 26 | 15 | 4 | 7 | 38-30 | 34 | ||
3. | South Melbourne Hellas | 26 | 13 | 8 | 5 | 36-29 | 34 | ||
4. | Marconi Fairfield | 26 | 12 | 8 | 6 | 46-26 | 32 | ||
5. | Sydney Olympic | 26 | 9 | 9 | 8 | 28-22 | 27 | ||
6. | Adelaide City | 26 | 10 | 7 | 9 | 36-35 | 27 | ||
7. | Sunshine George Cross | 26 | 11 | 5 | 10 | 38-39 | 27 | ||
8. | Saint George Saints | 26 | 10 | 6 | 10 | 41-35 | 26 | ||
9. | Melbourne Croatia | 26 | 9 | 6 | 11 | 28-33 | 24 | ||
10. | Footscray JUST | 26 | 7 | 9 | 10 | 34-32 | 23 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |