30.09.1986 < | Football matches for 1.10.1986 | > 02.10.1986 |
South Korea | | Iran | 1:1 (1:0), pen. 5:4 | ||||||
Seoul | |||||||||
Indonesia | | UAE | 2:2, pen. 4:3 | ||||||
Seoul | |||||||||
Kuwait | | China | 1:1 (1:1), pen. 5:4 | ||||||
Seoul | |||||||||
Saudi Arabia | | Iraq | 1:1, pen. 9:8 | ||||||
Seoul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:15 | Górnik | | Anderlecht | 1:1 (0:0) | 0:2 (0:2) | 1:3 | |||
Zabrze | |||||||||
20:15 | Dynamo Kiev | | Beroe | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Kiev | |||||||||
20:15 | HJK | | APOEL | 3:2 (2:1) | 0:1 (0:1) | 3:3 | |||
Helsinki | |||||||||
20:15 | Honvéd | | Brøndby | 2:2 (1:0) | 1:4 (1:1) | 3:6 | |||
Budapest | |||||||||
20:15 | Bayern | | PSV | 0:0 | 2:0 (0:0) | 2:0 | |||
München | |||||||||
20:15 | Celtic | | Shamrock Rovers | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Glasgow | |||||||||
20:15 | Valur | | Juventus | 0:4 (0:3) | 0:7 (0:3) | 0:11 | |||
Reykjavík | |||||||||
20:15 | Austria Wien | | Avenir | 3:0 (1:0) | 3:0 (1:0) | 6:0 | |||
Salzburg | |||||||||
20:15 | Linfield | | Rosenborg | 1:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 1:2 | |||
Belfast | |||||||||
20:15 | Rabat Ajax | | Porto | 0:1 (0:0) | 0:9 (0:2) | 0:10 | |||
Ta' Qali | |||||||||
20:15 | Real Madrid | | Young Boys | 5:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 5:1 | |||
Madrid | |||||||||
20:15 | Dynamo Berlin | | Örgryte | 4:1 (2:1) | 3:2 (1:0) | 7:3 | |||
Berlin | |||||||||
20:15 | Dinamo Tiranë | | Beşiktaş | 0:1 (0:1) | 0:2 (0:0) | 0:3 | |||
Tiranë | |||||||||
20:15 | Panathīnaïkós | | Crvena Zvezda | 2:1 (2:0) | 0:3 (0:1) | 2:4 | |||
Athens |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:00 | Werder | | Atlético Madrid | 2:1 aet (0:0, 2:0) | 0:2 (0:0) | 2:3 | |||
Bremen | |||||||||
20:00 | Toulouse | | Napoli | 1:0 aet (1:0, 1:0), pen. 4:3 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Toulouse | |||||||||
20:00 | Barcelona | | Flamurtari | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Barcelona | |||||||||
20:00 | Widzew | | LASK | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:1) | 2:1 | |||
Łódź | |||||||||
20:00 | Magdeburg | | Athletic | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
Magdeburg | |||||||||
20:00 | Torino | | Nantes | 1:1 (0:0) | 4:0 (0:0) | 5:1 | |||
Torino | |||||||||
20:00 | Dundee United | | Lens | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Dundee | |||||||||
20:00 | Carl Zeiss | | Uerdingen 05 | 0:4 (0:0) | 0:3 (0:2) | 0:7 | |||
Jena | |||||||||
20:00 | Partizan | | Borussia M'gladbach | 1:3 (0:1) | 0:1 (0:1) | 1:4 | |||
Belgrade | |||||||||
20:00 | Hajduk Split | | OFĪ | 4:0 (2:0) | 0:1 (0:1) | 4:1 | |||
Split | |||||||||
20:00 | Galway United | | Groningen | 1:3 (0:2) | 1:5 (1:1) | 2:8 | |||
Gaillimh | |||||||||
20:00 | Feyenoord | | Pécsi Munkás | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Rotterdam | |||||||||
20:00 | Sporting | | IA | 6:0 (3:0) | 9:0 (4:0) | 15:0 | |||
Lisboa | |||||||||
20:00 | Gent | | Jeunesse | 1:1 (0:1) | 2:1 (1:0) | 3:2 | |||
Gent | |||||||||
20:00 | Trakia | | Hibernians Paola | 8:0 (4:0) | 2:0 (2:0) | 10:0 | |||
Plovdiv | |||||||||
20:00 | Stahl | | Coleraine | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Brandenburg an der Havel | |||||||||
20:00 | Dnepr | | Legia Warszawa | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Krivoy Rog | |||||||||
20:00 | Omonia | | Sportul | 1:1 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Nicosia | |||||||||
20:00 | Galatasaray | | Universitatea Craiova | 2:1 (0:1) | 0:2 (0:0) | 2:3 | |||
İstanbul | |||||||||
20:00 | Ilves | | Rangers | 2:0 (0:0) | 0:4 (0:2) | 2:4 | |||
Tampere | |||||||||
20:00 | Dukla Praha | | Hearts | 1:0 (0:0) | 2:3 (1:1) | 3:3 | |||
Praha | |||||||||
20:00 | Lyngby | | Xamax | 1:3 (0:3) | 0:2 (0:1) | 1:5 | |||
Kongens Lyngby | |||||||||
20:00 | Bayer 04 | | Kalmar | 3:0 (0:0) | 4:1 (2:0) | 7:1 | |||
Leverkusen | |||||||||
20:00 | IFK | | Sigma | 4:0 (2:0) | 1:1 (0:1) | 5:1 | |||
Göteborg | |||||||||
20:00 | Vitória Guimaraes | | Sparta Praha | 2:1 (0:0) | 1:1 (0:0) | 3:2 | |||
Guimarães | |||||||||
20:00 | Győri ETO | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:1) | 4:2 (2:1) | 4:3 | |||
Győr | |||||||||
20:00 | Luzern | | Spartak Moscow | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Luzern | |||||||||
20:00 | Standard | | Rijeka | 1:1 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Liège |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Real | | Roma | 2:0 aet (1:0, 2:0), pen. 4:3 | 0:2 (0:1) | 2:2 | ||||
Zaragoza | |||||||||
Dinamo | | 17 Nëntori | 1:2 (0:1) | 0:1 (0:0) | 1:3 | ||||
Bucureşti | |||||||||
Brugge | | Rapid | 3:3 (1:0) | 3:4 (1:2) | 6:7 | ||||
Brugge | |||||||||
Vitosha | | B 1903 | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | ||||
Sofia | |||||||||
Torpedo | | Haka | 3:1 (2:0) | 2:2 (1:1) | 5:3 | ||||
Moscow | |||||||||
Spartak | | Stuttgart | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | ||||
Trnava | |||||||||
Union | | Olympiakós | 0:3 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:6 | ||||
Lëtzebuerg | |||||||||
Velež | | Vasas SC | 3:2 (0:0) | 2:2 (1:1) | 5:4 | ||||
Mostar Gradski Stadion | |||||||||
Wrexham | | Żurrieq | 4:0 (3:0) | 3:0 (1:0) | 7:0 | ||||
Wrexham | |||||||||
Lokomotive | | Glentoran | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 3:1 | ||||
Leipzig | |||||||||
Lillestrøm | | Benfica | 1:2 (1:1) | 0:2 (0:1) | 1:4 | ||||
Lillestrøm | |||||||||
Sion | | Aberdeen | 3:0 (2:0) | 1:2 (1:0) | 4:2 | ||||
Sion | |||||||||
Apollon | | Malmö | 2:1 (2:1) | 0:6 (0:5) | 2:7 | ||||
Limassol | |||||||||
Ajax | | Bursaspor | 5:0 (4:0) | 2:0 (0:0) | 7:0 | ||||
Amsterdam |
16:30 | Zhetysu | | Aktyubinets | 2:3 (1:1) | |||||
Taldy-Kurgan | |||||||||
18:30 | Shakhtyor Karaganda | | Dzezkazganets | 1:2 | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 28 | 19 | 5 | 4 | 63-28 | 43 | ||
2. | Khimik Zhambyl | 28 | 18 | 2 | 8 | 46-22 | 38 | ||
3. | Tselinnik Tselinograd | 28 | 17 | 4 | 7 | 40-23 | 38 | ||
4. | Energetik | 28 | 14 | 9 | 5 | 43-29 | 37 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 16 | 4 | 8 | 45-29 | 36 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 28 | 14 | 5 | 9 | 48-34 | 33 | ||
7. | Aktyubinets | 28 | 13 | 4 | 11 | 28-29 | 30 | ||
8. | Traktor | 28 | 10 | 6 | 12 | 34-35 | 26 | ||
9. | Zhetysu | 28 | 10 | 3 | 15 | 49-62 | 23 | ||
10. | Vostok | 28 | 8 | 6 | 14 | 40-48 | 22 |
Derby County | | Sunderland | 3:2 | ||||||
Derby | |||||||||
Reading | | Grimsby Town | 2:3 | ||||||
Reading |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Derby County | 42 | 25 | 9 | 8 | 64-38 | 84 | ||
2. | Portsmouth | 42 | 23 | 9 | 10 | 53-28 | 78 | ||
3. | Oldham Athletic | 42 | 22 | 9 | 11 | 65-44 | 75 | ||
4. | Leeds United | 42 | 19 | 11 | 12 | 58-44 | 68 | ||
5. | Ipswich Town | 42 | 17 | 13 | 12 | 59-43 | 64 | ||
6. | Crystal Palace | 42 | 19 | 5 | 18 | 51-53 | 62 | ||
7. | Plymouth Argyle | 42 | 16 | 13 | 13 | 62-57 | 61 | ||
8. | Stoke City | 42 | 16 | 10 | 16 | 63-53 | 58 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 15 | 13 | 14 | 50-49 | 58 | ||
10. | Bradford City | 42 | 15 | 10 | 17 | 62-62 | 55 |
Southwick | | Ashford Town | 1:0* | ||||||
Newport IOW | | Sheppey United | 1:0* | ||||||
Eastwood Town | | Bootle | 1:1 aet* | ||||||
Kingstonian | | Boreham Wood | 0:1* | ||||||
Ruislip Manor | | Staines Town | 0:2* | ||||||
Brandon United | | Workington | 0:1* | ||||||
Hampton | | Metropolitan Police | 2:0* | ||||||
Bishop Auckland | | North Shields | 4:2* | ||||||
St Helens Town | | Armthorpe Welfare | 0:1* | ||||||
Southport | | Lancaster City | 3:1* | ||||||
Fisher Athletic | | Walton & Hersham | 3:2* | ||||||
Chester-le-Street Town | | Harrogate Town | 3:1* | ||||||
King's Lynn | | Hornchurch | 2:0* | ||||||
Hyde United | | Emley | 1:4* | ||||||
South Bank | | Newcastle Blue Star | 1:2* | ||||||
Aylesbury United | | Harefield United | 2:0* | ||||||
Chippenham Town | | Wimborne Town | 0:1* | ||||||
Peterlee Newtown | | Wren Rovers | 2:0* | ||||||
AFC Totton | | Havant Town | 1:0* | ||||||
Day 10 | |||||||||
Sobradinho | | Sampaio Corrêa | 2:1 (1:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Ceará | | Fluminense | 0:2 (0:2) | ||||||
Fortaleza | |||||||||
Sport | | Bangu | 0:1 | ||||||
Recife |
Day 10 | |||||||||
Joinville | | América-RJ | 4:1 (1:0) | ||||||
Joinville | |||||||||
Corinthians | | Atlético-PR | 0:0 | ||||||
São Paulo | |||||||||
Grêmio | | Ponte Preta | 0:2 (0:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Botafogo-PB | | Goiás | 1:0 (1:0) | ||||||
João Pessoa |
Day 10 | |||||||||
Fortaleza | | Vitória | 2:2 (1:2) | ||||||
Fortaleza | |||||||||
Nacional | | Santa Cruz | 3:1 (1:0) | ||||||
Manaus |
Day 8 | |||||||||
CRB | | Desportiva | 1:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Inter de Limeira | | Anápolis | 4:0 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
19:00 | |
21:00 | |
18:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
17:00 | |
19:30 | |
17:30 | |
20:00 | |
20:30 | |
21:00 | |
18:30 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 aet | |
1:0 | |
1:0 | |
4:2 | |
1:1 | |
1:3 | |
2:4 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:3* | |
2:2* | |
* | |
+:- | |
0:3* | |
1:7* | |
1:0* | |
2:0* | |
4:0* | |
0:1 | |
2:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:3 | |
2:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |