27.09.1986 < | Football matches for 28.09.1986 | > 29.09.1986 |
Day 3 | |||||||||
South Korea | | China | 4:2 (1:1) | ||||||
Busan |
Day 5 | |||||||||
Iran | | Nepal | 6:0 | ||||||
Daejeon | |||||||||
Japan | | Bangladesh | 4:0 (1:0) | ||||||
Daejeon |
Day 38 | |||||||||
Daugava | | Kolos | 2:0 (1:0) | ||||||
Rīga | |||||||||
16:30 | Fakel | | Iskra | 3:0 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Lokomotiv | | Shinnik | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Pamir | | Rostselmash | 4:0 (0:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
17:00 | Pakhtakor | | Dynamo Stavropol | 4:1 (2:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
17:00 | SKA Rostov-on-Don | | SKA Khabarovsk | 2:1 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
17:00 | SKA Karpaty | | CSKA | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
17:00 | Spartak | | Guria | 3:4 (3:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
18:00 | Kuban | | Kuzbass | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Nistru | | Rotor | 0:4 (0:3) | |||||
Chişinău | |||||||||
18:30 | Atlantas | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Klaipėda |
Day 2 | |||||||||
Ararat (Yerevan) | | Torpedo (Kutaisi) | 2:1 (2:0) | ||||||
Yerevan | |||||||||
Dynamo (Tbilisi) | | Neftchi (Baku) | 0:1 (0:1) | ||||||
Tbilisi |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ararat (Yerevan) | 3 | 2 | 0 | 1 | 5-4 | 4 | ||
2. | Neftchi (Baku) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4-5 | 3 | ||
3. | Dynamo (Tbilisi) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2-1 | 3 | ||
4. | Torpedo (Kutaisi) | 3 | 0 | 2 | 1 | 3-4 | 2 |
Day 32 | |||||||||
17:00 | Atommash | | Spartak Nalchik | 2:1 (1:1) | |||||
Volgodonsk |
17:00 | SKIF | | Aktyubinets | 0:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Meliorator Kzyl-Orda | 1:0 | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 28 | 19 | 5 | 4 | 63-28 | 43 | ||
2. | Khimik Zhambyl | 28 | 18 | 2 | 8 | 46-22 | 38 | ||
3. | Tselinnik Tselinograd | 28 | 17 | 4 | 7 | 40-23 | 38 | ||
4. | Energetik | 28 | 14 | 9 | 5 | 43-29 | 37 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 16 | 4 | 8 | 45-29 | 36 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 28 | 14 | 5 | 9 | 48-34 | 33 | ||
7. | Aktyubinets | 28 | 13 | 4 | 11 | 28-29 | 30 | ||
8. | Traktor | 28 | 10 | 6 | 12 | 34-35 | 26 | ||
9. | Zhetysu | 28 | 10 | 3 | 15 | 49-62 | 23 | ||
10. | Vostok | 28 | 8 | 6 | 14 | 40-48 | 22 |
Day 13 | |||||||||
Austria Wien | | Wiener Sport-Club | 4:1 | ||||||
Wien Horr-Platz |
Day 8 | |||||||||
Manchester United | | Chelsea | 0:1 (0:1) | ||||||
Manchester |
Day 6 | |||||||||
Cádiz | | Atlético Madrid | 0:1 (0:1) | ||||||
Sabadell | | Mallorca | 1:3 (1:2) | ||||||
Sevilla | | Racing | 2:0 (2:0) | ||||||
Español | | Real Betis | 3:1 (0:0) | ||||||
Real Murcia | | Real Zaragoza | 1:2 (0:0) | ||||||
Real Valladolid | | Atlético Osasuna | 1:1 (0:1) | ||||||
Day 19 | |||||||||
Vålerengen | | Molde | 2:3 | ||||||
Viking | | Kongsvinger | 1:1 | ||||||
Mjøndalen | | Ham-Kam | 0:0 | ||||||
Strømmen | | Start | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Chaves | | Farense | 3:2 (2:2) | ||||||
Chaves | |||||||||
Académica | | Porto | 1:3 (1:1) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Rio Ave | | Marítimo | 0:0 | ||||||
Vila do Conde | |||||||||
Portimonense | | Braga | 2:0 (0:0) | ||||||
Portimão | |||||||||
Belenenses | | Sporting | 2:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Salgueiros | | Varzim | 2:1 (2:0) | ||||||
Porto |
Day 12 | |||||||||
Independiente | | Ferro Carril Oeste | 0:0 | ||||||
River Plate | | Instituto | 2:3 | ||||||
Español | | Newell's Old Boys | 0:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Estudiantes | 2:0 | ||||||
Temperley | | Racing de Córdoba | 1:1 | ||||||
Unión | | Italiano | 2:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Boca Juniors | 1:2 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Vélez Sársfield | 2:1 | ||||||
Rosario Central | | Platense | 2:1 | ||||||
Talleres | | Racing Club | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Rosario Central | 38 | 17 | 15 | 6 | 64-45 | 49 | ||
2. | Newell's Old Boys | 38 | 19 | 10 | 9 | 57-38 | 48 | ||
3. | Independiente | 38 | 17 | 13 | 8 | 70-47 | 47 | ||
4. | Boca Juniors | 38 | 18 | 10 | 10 | 62-49 | 46 | ||
5. | Racing Club | 38 | 16 | 12 | 10 | 50-41 | 44 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 38 | 13 | 18 | 7 | 40-32 | 44 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 15 | 14 | 9 | 45-38 | 44 | ||
8. | Instituto | 38 | 13 | 15 | 10 | 54-46 | 41 | ||
9. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 11 | 12 | 50-43 | 41 | ||
10. | River Plate | 38 | 13 | 13 | 12 | 54-49 | 39 |
Day 9 | |||||||||
Fluminense | | São Paulo | 2:3 (0:1) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Sampaio Corrêa | | Internacional | 0:2 (0:1) | ||||||
São Luís | |||||||||
Ceará | | Sport | 0:0 | ||||||
Fortaleza | |||||||||
Remo | | Bangu | 2:2 (0:2) | ||||||
Belém |
Day 9 | |||||||||
Guarani | | Operário-MT | 2:0 (1:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Santos | | Náutico | 5:0 (2:0) | ||||||
Santos |
Day 9 | |||||||||
Portuguesa | | Palmeiras | 0:0 | ||||||
São Paulo | |||||||||
Atlético-MG | | Fortaleza | 4:0 (3:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Vitória | | CSA | 0:0 | ||||||
Salvador |
Day 7 | |||||||||
Ferroviário | | Sport Belém | 3:1 | ||||||
Treze | | Moto Club | 2:0 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Desportiva | | Taguatinga | 1:0 | ||||||
Fluminense de Feira | | Americano | 2:2 | ||||||
Catuense | | Goytacaz | 2:3 | ||||||
Confiança | | Central | 0:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Uberlândia | | Juventus | 0:0 | ||||||
Itumbiara | | Anápolis | 1:1 | ||||||
América-MG | | Mixto | 6:1 | ||||||
Ubiratan | | Inter de Limeira | 1:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |