08.09.1986 < | Football matches for 9.09.1986 | > 10.09.1986 |
Day 34 | |||||||||
SKA Karpaty | | Kolos | 1:0 (1:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
18:00 | Guria | | Dynamo Stavropol | 2:1 (0:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
18:30 | Spartak | | Rostselmash | 2:1 (1:0) | |||||
Ordzhonikidze | |||||||||
18:30 | Daugava | | Iskra | 2:1 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
19:00 | Atlantas | | Shinnik | 1:1 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
19:00 | Kuban | | Dynamo Batumi | 0:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Pamir | | Kuzbass | 4:0 (2:0) | |||||
Dushanbe | |||||||||
19:00 | Nistru | | Metallurg | 0:0 | |||||
Chişinău | |||||||||
19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Kotaik | 5:0 (2:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | CSKA | | Rotor | 1:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
19:30 | Pakhtakor | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Toshkent |
Day 28 | |||||||||
Spartak Ryazan | | Zorkiy | 0:2 | ||||||
Ryazan | |||||||||
CSKA-2 | | Arsenal | 1:1 (1:0) | ||||||
Dynamo-2 | | Zarya Kaluga | 0:2 | ||||||
18:00 | Volzhanin | | Dynamo Vologda | 3:0 (2:0) | |||||
Kineshma | |||||||||
18:30 | Torpedo Vladimir | | Znamya Truda | 0:1 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:30 | Volga | | Saturn | 1:1 (0:1) | |||||
Kalinin | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik Ivanovo | | Stroitel | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo |
Day 28 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Rubin | 2:0 (0:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Dynamo Kirov | | Lokomotiv Chelyabinsk | 0:0 | ||||||
Kirov | |||||||||
Uralmash | | Zenit | 1:1 (0:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Torpedo Kurgan | 2:0 (1:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Uralets | | Zvezda Perm | 0:1 | ||||||
Nizhny Tagil | |||||||||
Turbina | | Stal | 1:0 (1:0) | ||||||
Brezhnev | |||||||||
18:00 | Gastello | | Metallurg Magnitogorsk | 2:0 | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Torpedo Tolyatti | | Svetotechnika | 3:0 | |||||
Tolyatti |
Day 28 | |||||||||
Atommash | | Mashuk | 2:1 | ||||||
Volgodonsk | |||||||||
Volgar | | Terek | 1:2 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Start | 2:0 (0:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Atom | | Spartak Nalchik | 0:3 (0:1) | ||||||
Novovoronezh Atom Stadium | |||||||||
18:30 | Druzhba Maykop | | Tsement | 3:1 | |||||
Maykop | |||||||||
18:30 | Salyut | | Sokol | 1:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
19:00 | Torpedo Volzhskiy | | Nart | 0:0 | |||||
Volzhsky |
Day 20 | |||||||||
Lokomotiv Chita | | Zvezda Irkutsk | 0:2 (0:0) | ||||||
Selenga | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 2:0 | ||||||
19:00 | Geolog Tumen | | Torpedo Rubtsovsk | 2:0 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
19:00 | Irtysh | | Dynamo Barnaul | 1:1 (1:1) | |||||
Omsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Geolog Tumen | 26 | 16 | 9 | 1 | 47-20 | 41 | ||
2. | Irtysh | 26 | 16 | 8 | 2 | 51-20 | 40 | ||
3. | Dynamo Barnaul | 26 | 14 | 6 | 6 | 53-26 | 34 | ||
4. | Zvezda Irkutsk | 26 | 13 | 5 | 8 | 39-31 | 31 | ||
5. | Okean Nakhodka | 26 | 8 | 11 | 7 | 23-21 | 27 | ||
6. | Amur Blagoveshchensk | 26 | 8 | 9 | 9 | 16-20 | 25 | ||
7. | Torpedo Rubtsovsk | 26 | 8 | 8 | 10 | 31-38 | 24 | ||
8. | Metallurg Novokuznetsk | 26 | 10 | 3 | 13 | 32-39 | 23 | ||
9. | Lokomotiv Chita | 26 | 6 | 10 | 10 | 16-29 | 22 | ||
10. | Selenga | 26 | 8 | 5 | 13 | 22-34 | 21 |
Day 25 | |||||||||
Gomselmash | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | ||||||
Gomel | |||||||||
Spartak Oryol | | Spartak Tambov | 0:1 (0:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
Zveinieks | | Baltika | 2:2 (1:0) | ||||||
Liepāja | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Khimik Grodno | 0:0 | ||||||
Bryansk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik Tiraspol | | Dynamo Leningrad | 2:1 (2:0) | |||||
Tiraspol | |||||||||
18:30 | Avangard Kursk | | Metallurg Lipetsk | 1:1 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18:30 | Zarya Beltsy | | Sport | 2:1 | |||||
Bălţi |
Traktor | | Torpedo Kokchetav | 2:0 | ||||||
SKIF | | Khimik Zhambyl | 0:1 | ||||||
18:30 | Dzezkazganets | | Aktyubinets | 1:2 (0:1) | |||||
Dzhezkazgan | |||||||||
19:00 | Shakhtyor Karaganda | | Vostok | 2:0 | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 28 | 19 | 5 | 4 | 63-28 | 43 | ||
2. | Khimik Zhambyl | 28 | 18 | 2 | 8 | 46-22 | 38 | ||
3. | Tselinnik Tselinograd | 28 | 17 | 4 | 7 | 40-23 | 38 | ||
4. | Energetik | 28 | 14 | 9 | 5 | 43-29 | 37 | ||
5. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 16 | 4 | 8 | 45-29 | 36 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 28 | 14 | 5 | 9 | 48-34 | 33 | ||
7. | Aktyubinets | 28 | 13 | 4 | 11 | 28-29 | 30 | ||
8. | Traktor | 28 | 10 | 6 | 12 | 34-35 | 26 | ||
9. | Zhetysu | 28 | 10 | 3 | 15 | 49-62 | 23 | ||
10. | Vostok | 28 | 8 | 6 | 14 | 40-48 | 22 |
Crystal Palace | | Huddersfield Town | 1:0 | ||||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Derby County | 42 | 25 | 9 | 8 | 64-38 | 84 | ||
2. | Portsmouth | 42 | 23 | 9 | 10 | 53-28 | 78 | ||
3. | Oldham Athletic | 42 | 22 | 9 | 11 | 65-44 | 75 | ||
4. | Leeds United | 42 | 19 | 11 | 12 | 58-44 | 68 | ||
5. | Ipswich Town | 42 | 17 | 13 | 12 | 59-43 | 64 | ||
6. | Crystal Palace | 42 | 19 | 5 | 18 | 51-53 | 62 | ||
7. | Plymouth Argyle | 42 | 16 | 13 | 13 | 62-57 | 61 | ||
8. | Stoke City | 42 | 16 | 10 | 16 | 63-53 | 58 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 15 | 13 | 14 | 50-49 | 58 | ||
10. | Bradford City | 42 | 15 | 10 | 17 | 62-62 | 55 |
Grimsby Town | | Carlisle United | 2:0 | ||||||
Cleethorpes |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |