07.09.1985 < | Football matches for 8.09.1985 | > 09.09.1985 |
Day 5 | |||||||||
Honduras | | Costa Rica | 3:1 (1:1) | ||||||
Tegucigalpa |
Day 30 | |||||||||
Torpedo Moscow | | Spartak | 2:1 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Kiev | | Fakel | 2:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dnepr | | Neftchi | 4:0 (3:0) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Day 25 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Zenit | 1:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Kairat | | Zhalgiris | 2:0 (2:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
Day 22 | |||||||||
Dynamo Minsk | | Torpedo Kutaisi | 2:1 (0:0) | ||||||
Minsk |
Day 27 | |||||||||
Znamya Truda | | Tekstilshchik | 2:1 (1:1) | ||||||
Krasnaya Presnya | | Volzhanin | 3:0 (2:0) | ||||||
Spartak Ryazan | | Dynamo Vologda | 1:3 | ||||||
Ryazan | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Volga | 3:0 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:1) | |||||
Vladimir |
Day 22 | |||||||||
Zvezda Perm | | Uralmash | 2:2 | ||||||
Lokomotiv Chelyabinsk | | Khimik Dzerzhinsk | 4:1 | ||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Svetotechnika | 1:3 (1:1) | ||||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Turbina | | Gastello | 1:1 (1:0) | ||||||
Brezhnev | |||||||||
Stal | | Rubin | 1:0 (0:0) | ||||||
Cheboksary | |||||||||
17:00 | Dynamo Kirov | | Uralets | 1:1 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18:00 | Zenit | | Torpedo Tolyatti | 2:0 | |||||
Ustinov |
Day 23 | |||||||||
Atlantas | | Dynamo Leningrad | 2:0 (0:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Spartak Tambov | | Dynamo Brest | 3:2 (1:2) | ||||||
Tambov | |||||||||
Vityaz | | Khimik Grodno | 0:1 (0:0) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
Dnepr | | Baltika | 6:0 (3:0) | ||||||
Mogilev | |||||||||
15:00 | Zveinieks | | Sport | 0:1 | |||||
Liepāja | |||||||||
16:00 | Avangard Kursk | | Spartak Oryol | 2:0 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
17:00 | Metallurg Lipetsk | | Gomselmash | 3:0 (2:0) | |||||
Lipetsk |
Traktor | | Shakhtyor Karaganda | 2:1 (1:0) | ||||||
Pavlodar | |||||||||
Spartak Semipalatinsk | | Meliorator Chimkent | 1:1 (0:0) | ||||||
Semipalatinsk |
Day 18 | |||||||||
Mertskhali | | Kolkheti | 2:0 | ||||||
Spartak Oktemberyan | | Kapaz | 2:0 | ||||||
Kolkhozchi | | Lokomotiv Tbilisi | +:- | ||||||
Gyandzhlik | | Shirak | 2:1 | ||||||
Dila | | Karabakh | 1:1 | ||||||
Lokomotiv Samtredia | | Araz | 2:1 | ||||||
Meshakhte | | Dynamo Sukhumi | 2:2 | ||||||
Olimpiya | | Avtomobilist Mingechaur | 0:4 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Leicester City | | Nottingham Forest | 0:3 (0:1) | ||||||
Leicester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 26 | 10 | 6 | 89-37 | 88 | ||
2. | Everton | 42 | 26 | 8 | 8 | 87-41 | 86 | ||
3. | West Ham United | 42 | 26 | 6 | 10 | 74-40 | 84 | ||
4. | Manchester United | 42 | 22 | 10 | 10 | 70-36 | 76 | ||
5. | Sheffield Wednesday | 42 | 21 | 10 | 11 | 63-54 | 73 | ||
6. | Chelsea | 42 | 20 | 11 | 11 | 57-56 | 71 | ||
7. | Arsenal | 42 | 20 | 9 | 13 | 49-47 | 69 | ||
8. | Nottingham Forest | 42 | 19 | 11 | 12 | 69-53 | 68 | ||
9. | Luton Town | 42 | 18 | 12 | 12 | 61-44 | 66 | ||
10. | Tottenham Hotspur | 42 | 19 | 8 | 15 | 74-52 | 65 |
Day 7 | |||||||||
MTK | | Honvéd | 0:2 | ||||||
Budapest | |||||||||
Volán SC | | Zalaegerszegi TE | 2:2 | ||||||
Budapest |
Day 3 | |||||||||
Athletic | | Sevilla | 3:1 (3:1) | ||||||
Atlético Madrid | | Barcelona | 2:1 (2:1) | ||||||
Atlético Osasuna | | Hércules | 1:0 (0:0) | ||||||
Valencia | | Celta de Vigo | 3:1 (0:0) | ||||||
Racing | | Real Valladolid | 1:1 (1:0) | ||||||
Español | | Real Madrid | 1:2 (1:1) | ||||||
Real Betis | | Sporting Gijon | 1:1 (1:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Cádiz | 3:0 (1:0) | ||||||
Las Palmas | | Real Sociedad | 1:2 (1:1) | ||||||
Day 18 | |||||||||
Rosenborg | | Molde | 4:1 | ||||||
Mjøndalen | | Viking | 3:0 | ||||||
Vålerengen | | Eik-Tønsberg | 3:1 | ||||||
Kongsvinger | | Lillestrøm | 0:0 | ||||||
Brann | | Moss | 1:0 | ||||||
Bryne | | Start | 0:0 | ||||||
Day 19 | |||||||||
Brage | | Trelleborg | 4:0 | ||||||
Borlänge | |||||||||
Hammarby | | Halmstad | 2:2 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Malmö | | Östers | 0:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Norrköping | | Mjällby | 5:3 | ||||||
Norrköping |
Day 10 | |||||||||
Chacarita Juniors | | River Plate | 0:2 | ||||||
Talleres | | Independiente | 2:1 | ||||||
Racing de Córdoba | | Argentinos Juniors | 0:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 | ||||||
Vélez Sársfield | | Estudiantes | 2:1 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Unión | 1:1 | ||||||
Español | | Huracán | 2:1 | ||||||
Boca Juniors | | Instituto | 3:1 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Temperley | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 36 | 23 | 10 | 3 | 74-26 | 56 | ||
2. | Newell's Old Boys | 36 | 15 | 16 | 5 | 46-30 | 46 | ||
3. | Español | 36 | 18 | 10 | 8 | 41-35 | 46 | ||
4. | Argentinos Juniors | 36 | 16 | 12 | 8 | 47-39 | 44 | ||
5. | Boca Juniors | 36 | 14 | 13 | 9 | 57-47 | 41 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 36 | 12 | 16 | 8 | 45-33 | 40 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 36 | 14 | 12 | 10 | 43-33 | 40 | ||
8. | Talleres | 36 | 10 | 17 | 9 | 43-37 | 37 | ||
9. | Independiente | 36 | 15 | 6 | 15 | 38-36 | 36 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima | 36 | 9 | 18 | 9 | 29-35 | 36 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Brunswick United Juventus | | Sydney City | 1:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | ||||
Melbourne |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:30 | |
18:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
+:- | |
17:00 | |
19:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:30 | |
17:00 | |
20:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:30 | |
Local time | |
0:3 | |
1:0 | |
1:0* | |
1:1* | |
6:0 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:3 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:0 | |
0:1 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:2 | |
1:1 | |
0:4 | |
4:3 | |
3:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |