24.08.1985 < | Football matches for 25.08.1985 | > 26.08.1985 |
Day 24 | |||||||||
Shakhtyor | | Kairat | 2:1 (2:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Zhalgiris | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
SKA | | Torpedo Kutaisi | 1:1 (1:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Dynamo Moscow | | Torpedo Moscow | 1:2 (0:1) | ||||||
Moscow |
Day 24 | |||||||||
SK FShM | | Tekstilshchik | 1:2 (0:1) | ||||||
Krasnaya Presnya | | Arsenal | 2:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak Ryazan | | Volzhanin | 1:0 (0:0) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Saturn | | Zarya Kaluga | 1:0 (1:0) | ||||||
Andropov | |||||||||
17:00 | Dynamo Vologda | | Stroitel | 4:2 (1:2) | |||||
Vologda | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Zorkiy | 0:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:2) | |||||
Kostroma |
Day 19 | |||||||||
Zvezda Perm | | Torpedo Tolyatti | +:- | ||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Rubin | 0:1 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Uralets | 1:0 (0:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Druzhba Yoshkar-Ola | | Turbina | 2:1 | ||||||
Stal | | Zenit | 0:0 | ||||||
Cheboksary | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Svetotechnika | 3:0 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Kirov | | Gastello | 4:1 (1:1) | |||||
Kirov |
Day 20 | |||||||||
Volgar | | Salyut | 2:2 | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Tsement | | Spartak Nalchik | 0:2 (0:2) | ||||||
Novorossiysk | |||||||||
18:00 | Druzhba Maykop | | Terek | 5:4 | |||||
Maykop | |||||||||
18:00 | Torpedo Taganrog | | Sokol | 0:2 | |||||
Taganrog | |||||||||
18:30 | Rostselmash | | Torpedo Volzhskiy | 1:1 | |||||
Rostov-on-Don |
Day 20 | |||||||||
Atlantas | | Zarya Beltsy | 3:2 (1:1) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Dnepr | | Gomselmash | 1:0 (1:0) | ||||||
Mogilev | |||||||||
Spartak Oryol | | Sport | 4:1 (2:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
Vityaz | | Dynamo Brest | 1:2 (1:0) | ||||||
Vitebsk | |||||||||
Zveinieks | | Avtomobilist Tiraspol | 2:0 (1:0) | ||||||
Liepāja | |||||||||
16:00 | Avangard Kursk | | Dynamo Leningrad | 1:0 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Metallurg Lipetsk | | Spartak Tambov | 2:3 (0:2) | |||||
Lipetsk |
Day 4 | |||||||||
Zalaegerszegi TE | | Siófok | 2:0 | ||||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Csepel | | Békéscsabai Előre | 0:3 | ||||||
Budapest |
15:00 | Sankt Pauli (Hamburg) | | Arminia (Bielefeld) | 2:0 aet (0:0, 0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:00 | Hertha (Berlin) | | Bayer 04 (Leverkusen) | 2:5 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
15:00 | Wattenscheid (Wattenscheid) | | Borussia (Mönchengladbach) | 2:5 (2:4) | |||||
Bochum | |||||||||
15:00 | Erbach (Erbach) | | Birkenfeld (Birkenfeld) | 2:1 | |||||
18:00 | Stuttgarter Kickers (Stuttgart) | | Homburg (Homburg) | 3:3 aet (3:0, 3:3) | |||||
Stuttgart |
Day 15 | |||||||||
Molde | | Vålerengen | 2:0 | ||||||
Start | | Brann | 3:2 | ||||||
Moss | | Mjøndalen | 0:2 | ||||||
Kongsvinger | | Viking | 3:1 | ||||||
Bryne | | Rosenborg | 1:2 | ||||||
Eik-Tønsberg | | Lillestrøm | 0:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Porto | | Benfica | 2:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Académica | | Chaves | 1:1 (0:0) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Belenenses | | Aves | 1:1 (0:1) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Portimonense | | Braga | 2:1 (1:0) | ||||||
Portimão | |||||||||
Marítimo | | Covilhã | 2:0 (1:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Vitória Guimarães | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | ||||||
Guimarães |
Day 17 | |||||||||
AIK | | Brage | 1:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Kalmar | | Örgryte | 2:0 | ||||||
Kalmar | |||||||||
Mjällby | | Hammarby | 1:3 | ||||||
Hällevik | |||||||||
Norrköping | | Malmö | 2:3 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Trelleborg | | Halmstad | 2:1 | ||||||
Trelleborg |
Day 8 | |||||||||
River Plate | | Independiente | 0:1 | ||||||
Chacarita Juniors | | Argentinos Juniors | 1:2 | ||||||
Talleres | | San Lorenzo de Almagro | 3:0 | ||||||
Racing de Córdoba | | Estudiantes | 1:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | Unión | 2:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Huracán | 2:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Instituto | 1:0 | ||||||
Español | | Temperley | 2:0 | ||||||
Boca Juniors | | Platense | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 36 | 23 | 10 | 3 | 74-26 | 56 | ||
2. | Newell's Old Boys | 36 | 15 | 16 | 5 | 46-30 | 46 | ||
3. | Español | 36 | 18 | 10 | 8 | 41-35 | 46 | ||
4. | Argentinos Juniors | 36 | 16 | 12 | 8 | 47-39 | 44 | ||
5. | Boca Juniors | 36 | 14 | 13 | 9 | 57-47 | 41 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 36 | 12 | 16 | 8 | 45-33 | 40 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 36 | 14 | 12 | 10 | 43-33 | 40 | ||
8. | Talleres | 36 | 10 | 17 | 9 | 43-37 | 37 | ||
9. | Independiente | 36 | 15 | 6 | 15 | 38-36 | 36 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima | 36 | 9 | 18 | 9 | 29-35 | 36 |
Sydney City | | Sydney Croatia | 1:0 (0:0) | ||||||
Sydney |
Brunswick United Juventus | | South Melbourne Hellas | 1:0 aet (0:0, 0:0) | ||||||
Melbourne |
Marconi Fairfield | | Sydney Olympic | 3:3 aet (1:1, 2:2), pen. 7:6 | ||||||
Sydney |
Preston Makedonia | | Heidelberg United | 2:0 (0:0) | ||||||
Melbourne |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |