17.08.1985 < | Football matches for 18.08.1985 | > 19.08.1985 |
Day 11 | |||||||||
17:00 | Baltika | | Metallurg Lipetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Kaliningrad |
Aktyubinets | | Meliorator Chimkent | 0:0 | ||||||
Aktyubinsk | |||||||||
SKIF | | Energetik | 1:4 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 26 | 19 | 4 | 3 | 69-22 | 42 | ||
2. | Tselinnik Tselinograd | 26 | 16 | 4 | 6 | 45-26 | 36 | ||
3. | Shakhtyor Karaganda | 26 | 13 | 6 | 7 | 39-31 | 32 | ||
4. | Traktor | 26 | 14 | 3 | 9 | 37-28 | 31 | ||
5. | Energetik | 26 | 12 | 6 | 8 | 47-31 | 30 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 26 | 11 | 7 | 8 | 36-29 | 29 | ||
7. | Vostok | 26 | 12 | 2 | 12 | 38-40 | 26 | ||
8. | Ekibastuzets | 26 | 10 | 6 | 10 | 29-31 | 26 | ||
9. | Dzezkazganets | 26 | 9 | 6 | 11 | 38-37 | 24 | ||
10. | Khimik Zhambyl | 26 | 9 | 6 | 11 | 41-40 | 24 |
Shrewsbury Town | | Crystal Palace | 0:2 | ||||||
Shrewsbury |
Day 2 | |||||||||
Liège | | Waterschei | 4:1 | ||||||
Gent | | Brugge | 2:1 | ||||||
Kortrijk | | Anderlecht | 2:2 | ||||||
Molenbeek | | Waregem | 0:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Heracles 74 | | Go Ahead Eagles | 1:0 (0:0) | ||||||
VVV-Venlo | | Feyenoord | 0:1 (0:1) | ||||||
Groningen | | Utrecht | 0:0 | ||||||
Excelsior | | Ajax | 2:3 (0:2) | ||||||
Day 14 | |||||||||
Viking | | Moss | 2:1 | ||||||
Mjøndalen | | Start | 4:1 | ||||||
Lillestrøm | | Molde | 0:0 | ||||||
Kongsvinger | | Eik-Tønsberg | 3:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Ferro Carril Oeste | | Boca Juniors | 1:1 | ||||||
Platense | | Español | 1:1 | ||||||
Temperley | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 | ||||||
Instituto | | Vélez Sársfield | 1:0 | ||||||
Huracán | | Newell's Old Boys | 0:1 | ||||||
Unión | | Racing de Córdoba | 3:0 | ||||||
Estudiantes | | Talleres | 0:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Chacarita Juniors | 3:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | River Plate | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 36 | 23 | 10 | 3 | 74-26 | 56 | ||
2. | Newell's Old Boys | 36 | 15 | 16 | 5 | 46-30 | 46 | ||
3. | Español | 36 | 18 | 10 | 8 | 41-35 | 46 | ||
4. | Argentinos Juniors | 36 | 16 | 12 | 8 | 47-39 | 44 | ||
5. | Boca Juniors | 36 | 14 | 13 | 9 | 57-47 | 41 | ||
6. | Ferro Carril Oeste | 36 | 12 | 16 | 8 | 45-33 | 40 | ||
7. | San Lorenzo de Almagro | 36 | 14 | 12 | 10 | 43-33 | 40 | ||
8. | Talleres | 36 | 10 | 17 | 9 | 43-37 | 37 | ||
9. | Independiente | 36 | 15 | 6 | 15 | 38-36 | 36 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima | 36 | 9 | 18 | 9 | 29-35 | 36 |
Day 22 | |||||||||
Sydney City | | Canberra Arrows | 4:2 | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney Olympic | | Marconi Fairfield | 2:2 | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney Croatia | | APIA Leichhardt | 3:0 | ||||||
Sydney | |||||||||
Penrith City | | Newcastle Rosebud United | 4:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Inter Monaro | | Saint George Saints | 1:1 | ||||||
Queanbeyan | |||||||||
Wollongong City Wolves | | Blacktown City | 3:0 | ||||||
Wollongong |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney City | 22 | 15 | 5 | 2 | 42-19 | 35 | ||
2. | Sydney Croatia | 22 | 14 | 5 | 3 | 50-22 | 33 | ||
3. | Marconi Fairfield | 22 | 11 | 7 | 4 | 44-23 | 29 | ||
4. | Sydney Olympic | 22 | 12 | 3 | 7 | 29-25 | 27 | ||
5. | Saint George Saints | 22 | 7 | 8 | 7 | 31-26 | 22 | ||
6. | Canberra Arrows | 22 | 8 | 6 | 8 | 33-35 | 22 | ||
7. | Inter Monaro | 22 | 7 | 6 | 9 | 29-37 | 20 | ||
8. | Blacktown City | 22 | 7 | 4 | 11 | 30-34 | 18 | ||
9. | APIA Leichhardt | 22 | 7 | 2 | 13 | 20-34 | 16 | ||
10. | Wollongong City Wolves | 22 | 5 | 6 | 11 | 29-46 | 16 |
Day 22 | |||||||||
Heidelberg United | | Adelaide City | 0:0 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Melbourne Croatia | | Brisbane Lions | 2:3 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Footscray JUST | | Sunshine George Cross | 0:3 | ||||||
Melbourne Schintler Reserve | |||||||||
Green Gully | | Preston Makedonia | 1:1 | ||||||
Melbourne | |||||||||
West Adelaide Hellas | | South Melbourne Hellas | 0:3 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Brisbane City | | Brunswick United Juventus | 0:0 | ||||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | South Melbourne Hellas | 22 | 14 | 5 | 3 | 39-21 | 33 | ||
2. | Brunswick United Juventus | 22 | 11 | 7 | 4 | 33-19 | 29 | ||
3. | Heidelberg United | 22 | 10 | 7 | 5 | 29-17 | 27 | ||
4. | Preston Makedonia | 22 | 9 | 6 | 7 | 30-28 | 24 | ||
5. | Melbourne Croatia | 22 | 9 | 6 | 7 | 29-21 | 24 | ||
6. | Sunshine George Cross | 22 | 8 | 7 | 7 | 25-22 | 23 | ||
7. | Brisbane Lions | 22 | 9 | 4 | 9 | 29-29 | 22 | ||
8. | Green Gully | 22 | 6 | 6 | 10 | 24-29 | 18 | ||
9. | Adelaide City | 22 | 6 | 6 | 10 | 29-35 | 18 | ||
10. | West Adelaide Hellas | 22 | 6 | 5 | 11 | 24-37 | 17 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:15 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |