21.09.1984 < | Football matches for 22.09.1984 | > 23.09.1984 |
Day 30 | |||||||||
Saturn | | Tekstilshchik | 1:1 (0:0) | ||||||
Andropov | |||||||||
FShM | | Dynamo Kashira | 2:7 | ||||||
15:00 | Znamya Truda | | Dynamo Vologda | 1:0 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
17:00 | Volga Kalinin | | Svetotechnika | 2:1 (1:1) | |||||
Kalinin | |||||||||
18:00 | Zorkiy | | Spartak Tambov | 4:0 (1:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
18:00 | Zarya Kaluga | | Spartak Ryazan | 2:0 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Krasnaya Presnya | 4:3 (3:0) | |||||
Tula | |||||||||
18:30 | Spartak Kostroma | | Volzhanin | 2:0 (1:0) | |||||
Kostroma |
Day 30 | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Druzhba Yoshkar-Ola | 2:0 (0:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Uralmash | | Metallurg Magnitogorsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Volga Gorkiy | | Zenit | 0:3 | ||||||
Turbina | | Gastello | 2:3 | ||||||
17:00 | Dynamo Kirov | | Zvezda Perm | 6:0 | |||||
Kirov | |||||||||
18:00 | Uralets | | Lokomotiv Chelyabinsk | 3:0 (2:0) | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Stal | 0:0 | |||||
Vladimir |
Day 27 | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Tsement | 3:0 | ||||||
Atommash | | Nart | 5:0 | ||||||
Mashuk | | Druzhba Maykop | 2:0 | ||||||
Torpedo Volzhskiy | | Terek | 1:0 | ||||||
Volgar | | Dynamo Makhachkala | 2:0 | ||||||
Torpedo Taganrog | | Avangard Kursk | 5:0 (2:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
17:30 | Rostselmash | | Sokol | 1:3 | |||||
Rostov-on-Don |
Day 30 | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Metallurg Lipetsk | 2:1 (0:1) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Spartak Oryol | | Zarya Beltsy | 2:0 (1:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
Atlantas | | Dnepr Mogilyov | 1:1 (0:0) | ||||||
Klaipėda | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Dynamo Brest | 1:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Sever | | Khimik Grodno | 4:0 (1:0) | ||||||
Murmansk | |||||||||
17:00 | Baltika | | Dvina | 4:0 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Gomselmash | | Strela | 2:0 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | Salyut | | Avtomobilist Tiraspol | 2:1 (1:0) | |||||
Belgorod |
Energetik | | Zhetysu | 3:1 | ||||||
Kustanay | |||||||||
Ekibastuzets | | Spartak Semipalatinsk | 2:2 | ||||||
Bulat | | SKIF | 2:0 | ||||||
Torpedo Kokchetav | | Meliorator Chimkent | -:+ | ||||||
Meliorator Kzyl-Orda | | Aktyubinets | 1:1 (0:0) | ||||||
Kzyl-Orda | |||||||||
Avangard Petropavlovsk | | Khimik Zhambyl | 2:2 | ||||||
17:00 | Shakhtyor Karaganda | | Traktor | 3:2 (0:0) | |||||
Karagandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tselinnik Tselinograd | 32 | 25 | 5 | 2 | 66-19 | 55 | ||
2. | Shakhtyor Karaganda | 32 | 21 | 4 | 7 | 54-37 | 46 | ||
3. | Khimik Zhambyl | 32 | 19 | 6 | 7 | 61-34 | 44 | ||
4. | Meliorator Chimkent | 32 | 19 | 4 | 9 | 72-31 | 42 | ||
5. | Traktor | 32 | 18 | 6 | 8 | 42-22 | 42 | ||
6. | Energetik | 32 | 18 | 5 | 9 | 54-38 | 41 | ||
7. | Spartak Semipalatinsk | 32 | 17 | 5 | 10 | 57-33 | 39 | ||
8. | Aktyubinets | 32 | 11 | 8 | 13 | 32-35 | 30 | ||
9. | Ekibastuzets | 32 | 10 | 8 | 14 | 35-45 | 28 | ||
10. | Dzezkazganets | 32 | 10 | 8 | 14 | 31-43 | 28 |
Day 5 | |||||||||
First Vienna | | Sturm | 5:1 | ||||||
Wien | |||||||||
Wiener Sport-Club | | Eisenstadt | 1:0 | ||||||
Wien | |||||||||
Alpine | | LASK | 1:1 | ||||||
Leoben Stadion Donawitz | |||||||||
Casino | | SSW Innsbruck | 2:3 | ||||||
Salzburg |
Day 7 | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Ipswich Town | 2:2 (0:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Norwich City | | Watford | 3:2 (1:1) | ||||||
Norwich | |||||||||
Queens Park Rangers | | Newcastle United | 5:5 (0:4) | ||||||
London | |||||||||
West Ham United | | Nottingham Forest | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Sunderland | | Coventry City | 0:0 | ||||||
Sunderland | |||||||||
Everton | | Southampton | 2:2 (2:1) | ||||||
Liverpool | |||||||||
Arsenal | | Stoke City | 4:0 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Aston Villa | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Manchester United | | Liverpool | 1:1 (1:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Leicester City | | West Bromwich Albion | 2:1 (0:0) | ||||||
Leicester | |||||||||
Luton Town | | Chelsea | 0:0 | ||||||
Luton |
Cardiff City | | Manchester City | 0:3 | ||||||
Cardiff | |||||||||
Carlisle United | | Sheffield United | 1:1 | ||||||
Carlisle | |||||||||
Crystal Palace | | Leeds United | 3:1 | ||||||
London | |||||||||
Fulham | | Middlesbrough | 2:1 | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Oxford United | 1:2 | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Huddersfield Town | | Barnsley | 1:1 | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Notts County | | Blackburn Rovers | 0:3 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Oldham Athletic | | Brighton & Hove Albion | 1:0 | ||||||
Oldham | |||||||||
Portsmouth | | Shrewsbury Town | 3:0 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Wimbledon | | Charlton Athletic | 1:3 | ||||||
London | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Birmingham City | 0:2 | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Oxford United | 42 | 25 | 9 | 8 | 84-36 | 84 | ||
2. | Birmingham City | 42 | 25 | 7 | 10 | 59-33 | 82 | ||
3. | Manchester City | 42 | 21 | 11 | 10 | 66-40 | 74 | ||
4. | Portsmouth | 42 | 20 | 14 | 8 | 69-50 | 74 | ||
5. | Blackburn Rovers | 42 | 21 | 10 | 11 | 66-41 | 73 | ||
6. | Brighton & Hove Albion | 42 | 20 | 12 | 10 | 54-34 | 72 | ||
7. | Leeds United | 42 | 19 | 12 | 11 | 66-43 | 69 | ||
8. | Shrewsbury Town | 42 | 18 | 11 | 13 | 66-53 | 65 | ||
9. | Fulham | 42 | 19 | 8 | 15 | 68-64 | 65 | ||
10. | Grimsby Town | 42 | 18 | 8 | 16 | 72-64 | 62 |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Alemannia | | Union | 2:2 | |||||
Aachen | |||||||||
15:00 | Blau-Weiß | | Hessen | 2:2 | |||||
Berlin | |||||||||
15:00 | Bürstadt | | Freiburg | 2:1 | |||||
Bürstadt | |||||||||
15:00 | Wattenscheid | | Ulm 1846 | 2:1 | |||||
Bochum | |||||||||
15:00 | Kickers Offenbach | | Hertha | 1:0 | |||||
Offenbach am Main | |||||||||
15:00 | Stuttgarter Kickers | | Nürnberg | 1:2 | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:00 | Rot-Weiß | | Homburg | 4:1 | |||||
Oberhausen | |||||||||
15:00 | Saarbrücken | | Hannover 96 | 3:0 | |||||
Saarbrücken | |||||||||
15:00 | Sankt Pauli | | Darmstadt 98 | 3:0 | |||||
Hamburg | |||||||||
15:00 | Fortuna | | Duisburg | 0:0 | |||||
Köln |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Köln | 2:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Borussia Mönchengladbach | 3:2 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Arminia | | Fortuna | 1:1 (1:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Hamburger SV | 1:1 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Werder | | Waldhof | 1:1 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Uerdingen 05 | | Stuttgart | 3:2 (1:1) | |||||
Krefeld |
Day 7 | |||||||||
Dumbarton | | Aberdeen | 0:2 | ||||||
Dumbarton Boghead Park | |||||||||
St. Mirren | | Celtic | 1:2 | ||||||
Paisley | |||||||||
Hearts | | Dundee | 0:2 | ||||||
Edinburgh | |||||||||
Rangers | | Greenock Morton | 2:0 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Dundee United | | Hibernian | 2:1 | ||||||
Dundee |
Day 26 | |||||||||
Sydney City | | Saint George Saints | 0:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney Croatia | | Newcastle Rosebud United | 1:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Canberra Arrows | | Heidelberg United | 1:0 | ||||||
Canberra | |||||||||
Brisbane City | | Marconi Fairfield | 2:2 | ||||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sydney City | 28 | 17 | 8 | 3 | 67-21 | 42 | ||
2. | Sydney Olympic | 28 | 16 | 8 | 4 | 61-27 | 40 | ||
3. | Marconi Fairfield | 28 | 12 | 8 | 8 | 58-39 | 32 | ||
4. | APIA Leichhardt | 28 | 12 | 8 | 8 | 43-35 | 32 | ||
5. | Blacktown City | 28 | 12 | 6 | 10 | 43-48 | 30 | ||
6. | Sydney Croatia | 28 | 8 | 11 | 9 | 32-38 | 27 | ||
7. | Newcastle Rosebud United | 28 | 11 | 4 | 13 | 35-52 | 26 | ||
8. | Penrith City | 28 | 8 | 10 | 10 | 29-41 | 26 | ||
9. | Canberra Arrows | 28 | 12 | 1 | 15 | 47-39 | 25 | ||
10. | Saint George Saints | 28 | 8 | 9 | 11 | 38-41 | 25 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | South Melbourne Hellas | 28 | 18 | 4 | 6 | 48-20 | 40 | ||
2. | Heidelberg United | 28 | 14 | 7 | 7 | 37-27 | 35 | ||
3. | Melbourne Croatia | 28 | 13 | 7 | 8 | 38-31 | 33 | ||
4. | Brunswick United Juventus | 28 | 13 | 4 | 11 | 36-42 | 30 | ||
5. | Brisbane Lions | 28 | 12 | 6 | 10 | 38-36 | 30 | ||
6. | Preston Makedonia | 28 | 11 | 6 | 11 | 42-33 | 28 | ||
7. | Adelaide City | 28 | 10 | 5 | 13 | 33-34 | 25 | ||
8. | Footscray JUST | 28 | 10 | 5 | 13 | 29-33 | 25 | ||
9. | Green Gully | 28 | 9 | 6 | 13 | 34-36 | 24 | ||
10. | West Adelaide Hellas | 28 | 8 | 5 | 15 | 40-52 | 21 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
15:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
15:30 | |
19:30 | |
13:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:30 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
16:30 | |
19:00 | |
14:10 | |
16:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
19:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
19:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:15 | |
17:15 | |
15:15 | |
17:45 | |
20:15 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
21:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
12:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
21:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time | |
1:1 | |
2:1 | |
0:1 | |
1:0 aet | |
2:0 aet | |
2:1 aet | |
0:2 | |
1:0 aet | |
1:3* | |
1:2 | |
0:0 | |
1:0 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |